Šta je novo?

X-Arena sajt prevara! Procitajte

Serbianboss

Slavan
Učlanjen(a)
07.01.2005
Poruke
1,866
Poena
360
Pozdrav ljudi,

Ako sam pogresio forum, moderatori molim vas premestite temu.

Kao dugogodisnji clan Benchmark foruma, zeleo bih da obavestim sve korisnike da sam prevaren od strane X-Arena sajta.
Naime narucio sam tastaturu Cooler Master jos 15 Aprila, cuo se sa covekom Predragom Petrovicem i covek rekao da moze da se poruci da je rok isporuke 2 nedelje i da salju za Beograd.
Platio sam im direktno na racun. Posle dve nedelje ja ih pisem mail, dokle je doslo sa porudzbinom, on se covek javi, nista ne brinite, u carinskoj proceduri je javicu vam.

Prodje jos dve nedelje ja im saljem opet poruku dokle je stiglo i dan kasnije navodno odgovara njegova supruga Tatjana da je navodno Predrag napustio firmu i da je nju ostavio u haosu i da ce mi sigurno isporuciti.
Ja reko ok, zahvalim se i zamolim je da ostavi neki kontakt da se cujemo. I to je bila i zadnja komunikacija. Posle toga poslao sam jedno desetak mailova, zvao na telefon koji su mi dali i nista.
Vec dve nedelje se apsolutno niko ne javlja ni na telefon ni na mobilni, a ni na fiksni koji stoji na sajtu.

I eto ispadoh nasamaren kao niko a u pitanju nije mali iznos.

Da li ima nekog eventualno iz Subotice da mi kaze da li ta firma i dalje postoji, adresa je: Trg Cara Jovana Nenada 12/5, Subotica.
Prosto ne znam sta da radim, razmisljam se da ih tuzim.

Da li je neko od Vas poslovao sa njima?
U svakom slucaju, zeleo sam da obavestim Bench zajednicu na moj problem sa njima, da ne nasedaju jer se mogu naci u slicnoj situaciji.
Ne zelim nikome da napakostim ili nesto lose, ali ljudi ovo je stvarno bezobrazluk.

Inace njihov sajt je:
http://www.x-arena.com/

Ako neko ima neke informacije u vezi njih slobodno moze da mi posalje privatnu poruku.
 
Koliko sam mogao da vidim na sajtu APR-a, firma je i dalje aktivna.
Ako su je ugasili u toku ove nedelje, procedura traje par radnih dana.
 
I ja sam video danas da je firma aktivna.
Niko se ne javlja ni na jedan vid telefona (mobilni, fiksni), kao ni na email.
 
I racuni su aktivni ako nesto zelis brzo resavaj!
 
Samo da vam ljudi kazem da je takav bezobrazluk da je to neverovatno.
Niko, ali apsolutno niko se ne javlja ni na jedna kontakt ni na email, nista.
Tako da cu ih sada tuziti pa cemo da vidimo i krivicno i licna tuzba.

Neverovatno da firma koja postoji i koja je registrovana i aktivna da se tako ponasa.
 
Obavjezno tuzba pa im onda uzmi nekoliko desktopa i nekoliko i5 i7 procesora i nesto od graficke kolko da se ima nesto :D
 
Ne stvarno je sramota. Ja sam zaista tolerantan, ali da se neko pravi lud kao da se nista nije desilo, zaista preko toga ne mogu da predjem.
Nije ni mali iznos, stedeo sam te pare za tastaturu i sad je kao da sam ih bacio.
 
Prolazicu ja pored danas, pa cu da ti javim sta se desava.
 
Lokal je potpuno prazan, bez ikakve poruke na vratima.
 
Znači uzeo diša lovu i zapalio. Sve tašna mašna firme. Ja od sada kupujem samo robu na videlo, poručim, kad stigne platim. :rolleyes:
 
I otvorice sutra drugi doo... divni zakoni ove zemlje..
 
@redkanji

Hvala ti na zalaganju.
Ako bude neke naknadne poruke molim te javi mi.

Za tu firmu znam par godina, imala je radnju u subotici i odlucih da porucim tu prokletu tastaturu i ovako zavrsih.
Kada sam se cuo prvi put telefonom, taj Predrag bio ljubazan sve se dogovorili normalno, i kasnije kada sam pitao kakav je status ni traga ni glasa.
Sada me i njegova zena izbegava, nece da se javi na telefon ni na email ma nista.

Imam njene podatke sa APR sajta, broj licne karte i podnecu krivicnu prijavu i tuzbu.
Jednostavno da se ta fama sa njima zavrsi da neko drugi ne nasedne kao ja.

Ljudi ako neko bude imao bilo kakvu informaciju o njima neka me slobodno kontaktira na privatnu poruku.
 
Pokušaj njihova imena da pretražiš na belim stranama (lokacija Subotica, naravno), možda nećeš baš njih naći, ali vredi pokušati. Ako ih nadješ, kad ukapiraju da im znaš i adresu stanovanja možda će drugačije reagovati i vratiti ti novac. Inače ta radnja zvrji prazna sigurno više od mesec dana, a čini mi se i celih 3-4 meseca.
 
Poslednja izmena:
To sto ces ti da podneses prijavu i tuzbu mislim da nece nista promeniti.
Kao prvo, firma odgovara (ako je doo) do visine uloga pa prema tome ti mozes da stanes u red poverilaca ako dobijes presudu, imaj u vidu da je tu drzava na prvom mestu pa onda redom ko je kako pustao menice, ti verovatno na zadnjem i nikada neces naplatiti.
Sto se tice prijave mozes da podneses prijavu za prevaru ali je to tesko dokazivo a u ovom slucaju nemoguce.
Bojim se da, u afektu, ne napravis neke pogresne procene i sebi naneses dodatne troskove. Pre nego se upustis u cirkus zvan srpski pravosudni sistem obavezno se konsultuj sa nekim i nemoj da verujes advokatima jer oni uvek pokusavaju da te uvuku u procese.
 
Inace firma nije doo, neko se vodi na tu zenu kao preduzetnik.
Iskreno ni meni se ne uplice u ceo proces oko tuzakanja, ali zaista ljudi ne mogu da prihvatim da su me tek tako izradili.
 
Ako je preduzetnik, ima da odgovara svom svojom imovinom! Nadrljace.
 
Inace firma nije doo, neko se vodi na tu zenu kao preduzetnik.
Iskreno ni meni se ne uplice u ceo proces oko tuzakanja, ali zaista ljudi ne mogu da prihvatim da su me tek tako izradili.
Nažalost ako iznos nije prešao preko 10.000rsd ne znam ni da li ćeš moći da napišeš tužbu.?
 
Pre nego se upustis u cirkus zvan srpski pravosudni sistem obavezno se konsultuj sa nekim i nemoj da verujes advokatima jer oni uvek pokusavaju da te uvuku u procese.

Ne volim uopštavanje, a i nisu baš svi isti.

Nažalost ako iznos nije prešao preko 10.000rsd ne znam ni da li ćeš moći da napišeš tužbu.?

Što ne bi mogao? Kakve veze ima iznos?
 
Poslednja izmena:
Sitna prevara je ako šteta ne prelazi iznos od pet hiljada dinara. U tom slučaju gonjenje se preduzima isključivo po privatnoj tužbi (ali se naravno može preduzeti). Kako se ovde radi o većem iznosu, gonjenje se preduzima po službenoj dužnosti.
 
Steta je 16.000 i jos jednom da napomenem ona je preduzetnik nije doo
 
Mozes bez problema i da je krivicno gonis i da tuzis. Ako krivicno gonis imovinsko pravni zahtev mozes postaviti i u tom postupku, te ne moras posebno pokretati i parnicni postupak.
 
To sto ces ti da podneses prijavu i tuzbu mislim da nece nista promeniti.
Kao prvo, firma odgovara (ako je doo) do visine uloga pa prema tome ti mozes da stanes u red poverilaca ako dobijes presudu, imaj u vidu da je tu drzava na prvom mestu pa onda redom ko je kako pustao menice, ti verovatno na zadnjem i nikada neces naplatiti.
Sto se tice prijave mozes da podneses prijavu za prevaru ali je to tesko dokazivo a u ovom slucaju nemoguce.
Bojim se da, u afektu, ne napravis neke pogresne procene i sebi naneses dodatne troskove. Pre nego se upustis u cirkus zvan srpski pravosudni sistem obavezno se konsultuj sa nekim i nemoj da verujes advokatima jer oni uvek pokusavaju da te uvuku u procese.


Drzava nije na prvom mestu vec zaposleni.
I to je ako dodje do stecaja. AKo ne dodje, naplata se vrsi po datumu prijema , bez obzira ko je poverilac i na osnovu cega.

PLus je predzuzetnik. Naplatice 100% ... BOlje da veruje advokatima nego da pusti ovo.
 
Poslednja izmena:
Videcemo ljudi, raspitacu se kod advokata koji je najbolji nacin.
jednostavno ne mogu da dopustim da ovo prodje tek tako. Za mene 16.000 dinara nije malo, kao da sam pare bacio.
S druge strane, sutra ce nekog drugog preci. A da ne verujete firma aktivna i radi i nikom nista.
 
sto da ne izabere?istina,nisu vristali pouzdanoscu,ali zar mora svaki put krivica da se trazi u zrtvi?predpostavljam da je trazeci tu tastaturu dosao do njih preko kp,kupinda ili sl,otvorio sajt,naleteo na oglas za nju,ostalo znamo.verovatno ga je sajt prevario da poveruje da se radi o ozbiljnijoj raboti.biti neiskusan/naivan/lenj (ne impliciram da je OP ista od navedenog,nego kazem sve i da jeste) nije zlocin,prevara jeste.
 
16.000 tastatura.. i ja bi se zaleteo na takvu ponudu :)
 
Nazad
Vrh Dno