Šta je novo?

Tesla Smartphone 6 (iNew 7)

Zdravo svima,

Moram priznati da nisam probala ni testirala iNew telefon ili neke druge modele koji se ovde pominju pa ne mogu da vam dam direktno poređenje. Ono što mogu odgovorno da vam tvrdim je da je kod Tesla Smartphone 6 izbor komponenti, kontrola kvaliteta kao i stabilnost softvera na vrhunskom nivou, u Comtrade-u smo puno pažnje posvetili baš tome. Da bi smo svim potencijalnim korisnicima obezbedili što bolju podršku po pitanju servisa i garancije sve će se to obavljati kod nas u najkraćem vremenskom periodu. S obzirom na to da većina poštovanih komentatora nije imala prilike da isproba Tesla telefon, preporučujem vam da se prošetate do nekog od brojnih maloprodajnih objekata po Beogradu, kako biste sami najbolje videli kako radi naš uređaj. Možete i da pročitate šta je napisano u testu na Benchmarku kao i ostalim testovima i video recenzijama, što može pomoći u tome da donesete lični sud u tome da li naš Tesla Smartphone 6 zaista vredi te pare. Za sva pitanja vezana za eventualne probleme na koje ste naišli u radu sa Tesla Smartphone 6 ili nekim drugim Tesla uređajem, stojim vam na raspolaganju.

Nina

Da li ste uradili rebrand kineskog telefona iNew V7?

inew_v7_5_inch_01.jpg


Tesla:

Tesla-Smartphone-6-MONDO-MobIT.jpg
 
Prljava jeste ali tako se za sve radi u Srbiji. Od reklama za internet, pakete, televiziju do tehnike, deterdzenata i kafe.

Što znači da treba da ćutimo i aminujemo, hm...?

Zdravo svima,

Moram priznati da nisam probala ni testirala iNew telefon ili neke druge modele koji se ovde pominju pa ne mogu da vam dam direktno poređenje. Ono što mogu odgovorno da vam tvrdim je da je kod Tesla Smartphone 6 izbor komponenti, kontrola kvaliteta kao i stabilnost softvera na vrhunskom nivou, u Comtrade-u smo puno pažnje posvetili baš tome. Da bi smo svim potencijalnim korisnicima obezbedili što bolju podršku po pitanju servisa i garancije sve će se to obavljati kod nas u najkraćem vremenskom periodu. S obzirom na to da većina poštovanih komentatora nije imala prilike da isproba Tesla telefon, preporučujem vam da se prošetate do nekog od brojnih maloprodajnih objekata po Beogradu, kako biste sami najbolje videli kako radi naš uređaj. Možete i da pročitate šta je napisano u testu na Benchmarku kao i ostalim testovima i video recenzijama, što može pomoći u tome da donesete lični sud u tome da li naš Tesla Smartphone 6 zaista vredi te pare. Za sva pitanja vezana za eventualne probleme na koje ste naišli u radu sa Tesla Smartphone 6 ili nekim drugim Tesla uređajem, stojim vam na raspolaganju.

Nina

Pa, testirali ste i probali iNew, samo pod drugim imenom, lol. Komponente su u dlaku iste kao na pomenutom iNewu, to smo već utvrdili...kao što smo videli i te "recenzije" i komentare po netu i siti se nasmejali, u trenucima kad se nismo grozili vaše poslovne praxe. Ako ništa drugo, bar se ovoga puta pojavio iz Comtradea da komentariše, a ne bezimeni bot koji prosipa hvalospeve po forumima (kako li vas nije sramota da ovo reklamirate na sav glas kao "srpski proizvod" kad ovaj telefon Srbiju video nije dok nije prešao granicu?)...čime li se odužujete svim tim "recenzentima"? Dobiju po telefon? Sumnjam da vam se isplati, po toj ceni...kao što se DEFINITIVNO ne isplati kupiti ga po istoj. Za 200e ću naći polovan LG G2 u odličnom stanju koji Teslu izuva iz gaća, da ne pominjem druge, dosta jeftinije modele raznih etabliranih marki...i u svaki od njih imam više poverenja od vašeg iNewa sa Tesla stickerom.

Da ne ispadnem nepravedan, verovatno ste uložili (nekakav) trud u lokalizaciju, a svi smo videli šta radite sa marketingom (jadan Tesla...onaj pravi). I na tome se završava. Ako ne računamo vašu ekipicu koja je (možda) u Kini ili svraća tamo da koordinira uvoz i za koju niko ne garantuje da nije podmićena od Kineza (znam da bi ih ja podmitio, da sam Kinez) da bude "labavija" što se tiče te famozne kontrole kvaliteta...da li to vredi tolike cene? ne bih rekao.

Slušajte, gospođice/gospođo (Popara moment here)...telefon, kao telefon, je ok. Izgleda ok, verovatno radi ok (vaša garancija i servis su druga priča)...ali za cenu koju ima u Kini. U svakom slučaju, poenta nije (da vam nacrtam) u samom telefonu...već u načinu na koji ga prodajete. Otvoreno uvozite nešto strano, prepakujete pa prodajete, uz gromoglasnu kampanju punu gluposti i laži ("srpski proizvod", "domaća pamet"). U nekoj normalnoj zem5i, sa normalnim inspekcijama i zaštitom potrošača, bili biste ismejani, potencijalno gonjeni zbog lažnog reklamiranja. O kup5enim recenzijama i botovskim komentarima po netu da ne govorimo...to je ono što je razbesnilo svakoga sa iole mozga i poznavanja telefona. Narodski rečeno, prodajete muda za bubrege na veoma funjarski način i treba vas čekićem. Eto.

Kad smo kod mošnica (da nam se ne potrese Newcomer), odgovorite na pitanje ispod: da li ste rebrandovali kineski iNew V7 smartphone?
 
Poslednja izmena:
Ma ajde ta kampanja, nego nam zaista vredjaju inteligenciju, kao sto rekoh, ovo je tehnicki forum, tako da te price bas i ne piju vodu. Reklama na pinku u toku farme, to da...
 
Zdravo svima,

Moram priznati da nisam probala ni testirala iNew telefon ili neke druge modele koji se ovde pominju pa ne mogu da vam dam direktno poređenje. Ono što mogu odgovorno da vam tvrdim je da je kod Tesla Smartphone 6 izbor komponenti, kontrola kvaliteta kao i stabilnost softvera na vrhunskom nivou, u Comtrade-u smo puno pažnje posvetili baš tome. Da bi smo svim potencijalnim korisnicima obezbedili što bolju podršku po pitanju servisa i garancije sve će se to obavljati kod nas u najkraćem vremenskom periodu. S obzirom na to da većina poštovanih komentatora nije imala prilike da isproba Tesla telefon, preporučujem vam da se prošetate do nekog od brojnih maloprodajnih objekata po Beogradu, kako biste sami najbolje videli kako radi naš uređaj. Možete i da pročitate šta je napisano u testu na Benchmarku kao i ostalim testovima i video recenzijama, što može pomoći u tome da donesete lični sud u tome da li naš Tesla Smartphone 6 zaista vredi te pare. Za sva pitanja vezana za eventualne probleme na koje ste naišli u radu sa Tesla Smartphone 6 ili nekim drugim Tesla uređajem, stojim vam na raspolaganju.

Nina

Jel mozes molim te da mi odgovoris sta tacno vredi 200 evra na telefonu koji kosta 100? Imao sam prilike da cackam telefon u delta city-ju i samo cu reci da je sramota da se ono prodaje po ceni od 200 evra.
 
Poslednja izmena:
Ljudi, ajde da manje pominjemo naručivanje iz Kine. Jedino što ćemo izdejstvovati je povećanje procenjene vrednosti telefona koje naručujemo. :(

Mislim, lično me je briga i ako povećaju. Država će samo biti na gubitku jer će se masovno vraćati paketi i radije ću otići jednom godišnje ili na dve godine u inostranstvo da kupim telefon nego da plaćam ovakve harače.

Poenta je u lažnom reklamiranju, i donekle zaista u previsokoj ceni ali ne treba porediti sa cenom inew za naše tržište u Kini jer su ga oni dobili još jeftinije, punooo jeftinije.

Kakvom se prljavom igrom služe, i na kakav ogavan način razmišljaju ne bi me začudilo da jedini efekat celog ovog našeg pisanja bude okretanje par telefona u vladi od strane CTa sa predlozima kako smanjiti mogućnost pojedinaca da naručuju telefone iz inostranstva jer ubijaju srpsku privredu na takav način. Lol
 
Ćutanje je bukvalno najgore šta se može raditi u ovakvim situacijama.

Država će nam se pokakati na sve šta stigne ne bi li ućarila nešto, u svakom slučaju...

Da ne poredimo iNew sa iNewom? Ok, da ga uporedimo da telefonima slične cene iz posta koje je Sirius ostavila ranije...šta imamo u Gigatronu za 25k +/- koju hi5adu...Gle - Lumia 640 je jeftinija, sa kvalitetom koji iNew može da sanja! Imamo LG Spirit i Magnu, Lenovo Vibe X i S60, Lumia 730, Xiaomi Redmi Note, Acer Liquid Jade...pre bih uzeo bilo koji od ovih telefona no Teslu, bez obzira na specifikacije, jer znam šta dobijam. O polovnim telefonima da ne govorim...

Naručivanje kineskih telefona ne ubija nikakvu srpsku privredu jer Srbija i nema "privredu" mobilnih telefona. I Srbija ne gubi ništa time, naprotiv, jer uzimaju fine pare na carini i PDV-u...a ako CT zaista i pokrene takvo pitanje, radije ću da otputujem u Mađarsku i kupim telefon tamo nego da njima dam novac, makar me koštalo više. A verovatno neće, sudeći po tržišnoj praxi našeg "IT giganta"...
 
Poslednja izmena:
Ma to je bitka sa vetrenjacama. Uvek ima ovaca za sisanje, e sad sto nas to boli, to je druga prica. Svaka roba ima svog kupca, tako i ovaj Tesla 6. Meni smeta samo vredjanje inteligencije, ali ocigledno smo svi mi ovde manjina, slika Srbije je prilicno drugacija.
 
Imamo pravo da se borimo protiv takvog ponašanja i zato smo ovoliko i glasni.

Ja bih prvi bio najsrećniji da je ovo srpski proizvod li na žalost svih nas on to nije.

Iskreno, do sada u Srbiji nisam doživeo primer ovako agresivnog lažnog reklamiranja (osim možda političkog internet botizma) i zaista ne želim da CT sa svojim postupcima postavi standarde na srpskom IT tržištu zato što smo svi ćutali, a imali smo kanal (bench i ostali slobodni forumi) preko kog možemo reći svoje mišljenje.

Nemaju oni ni toliko botova koji mogu da ućutkaju sve nas koji koliko toliko pratimo nove tehnologije, a ne postoji niko dovoljno pametan i elokventan da bilo koga ubedi da su lažne izjave o kvalitetu, brzini, srpskom dizajnu, i niskoj ceni tačne.

To jeste ključ, ne treba ćutati, treba biti glasan i pričati svima. Ali baš svima. Komšijama i rođacima. Jer kao što neko reče, nisu svi tehnički obrazovani i ne znaju (niti moraju da znaju) šta se ovde dešava. To i jeste ciljna grupa ovih momaka iz KomTrejda, zato i imaju takvu kampanju koju imaju. Boli njih za ljude sa foruma i znalce. ONi svakako neće da kupe iNew po 2x većoj ceni. Ali hoće Živadin iz Male Krsne, jer veruje u to da će tako pomoći Srbiji (kojoj možda pomoći nema).

Zato KomTrejdu ne treba dozvoliti da prođe ovo sve tako lako, bez problema.

Jer doći će nam i ta Tesla 3, pa i Tesla 9 sigurno ... ne sumnjajmo.
 
@jurodivi
Mislim da CT nije uložio ni 5 minuta posla u lokalizaciju softvera, jer je iNew V7 koji sam video kod kolege imao fabrički instaliran srpski jezik.
 
To jeste ključ, ne treba ćutati, treba biti glasan i pričati svima. Ali baš svima. Komšijama i rođacima. Jer kao što neko reče, nisu svi tehnički obrazovani i ne znaju (niti moraju da znaju) šta se ovde dešava. To i jeste ciljna grupa ovih momaka iz KomTrejda, zato i imaju takvu kampanju koju imaju. Boli njih za ljude sa foruma i znalce. ONi svakako neće da kupe iNew po 2x većoj ceni. Ali hoće Živadin iz Male Krsne, jer veruje u to da će tako pomoći Srbiji (kojoj možda pomoći nema).

Zato KomTrejdu ne treba dozvoliti da prođe ovo sve tako lako, bez problema.

Jer doći će nam i ta Tesla 3, pa i Tesla 9 sigurno ... ne sumnjajmo.

Upravo tako. Ja ću bar da širim glas o ovoj svinjariji gde god budem mogao...

@jurodivi
Mislim da CT nije uložio ni 5 minuta posla u lokalizaciju softvera, jer je iNew V7 koji sam video kod kolege imao fabrički instaliran srpski jezik.

Ne govorim čisto o jeziku telefona, gro kineskih telefona po defaultu imaju hrvatski, puno njih i srpsku ćirilicu...nego pomislih da im dam bar malo legitimnosti pretpostavkom da su dodali makar nešto svoje, aplikaciju ili dve, da su bar nešto promenili u originalnom ROMu...
 
Poslednja izmena:
Kako nisu. Uradili su dosta. Ubacili su pre-load video u multimedija folder.
Prikazuje neke pejzaže po srbiji. Ima i vodopad, i polja pšenice.
Na kraju piše TESLA i pravi neki čudan "limeni" zvuk uz to.

"Kastomizacija" do j*, bilo je potrebno dosta pameti za to.
 
Zakoni postoje, ali ne i sistem da ih primenjuje:

"Obmanjujuće poslovanje
Obmanjujuće poslovanje postoji kada se davanjem netačnih obaveštenja ili na neki drugi način potrošač dovodi (ili se bar preti dovođenjem) u zabludu u pogledu kvaliteta proizvoda i njegovih obeležja, cene, prava potrošača (zamena stvari, vraćanje novca), potrebe za servisiranjem i tome slično.

Oblici obmanjujućeg poslovanja
Zakon o zaštiti potrošača navodi 23 postupka trgovca koji se uvek, bez obzira na okolnosti konkretnog slučaja, smatraju obmanjujućim poslovanjem, među kojima su nuđenje kopije nekog proizvoda uz tvrdnju ili stvaranje utiska da je u pitanju original, laganje da je količina nekog proizvoda ograničena da bi se kupac naveo da ga na brzinu kupi, tvrdnja trgovca da određeni proizvod povećava šansu za pobedu u igrama na sreću i tako dalje."

http://upravusi.rs/preduzetnistvo/odnosi-sa-potrosacima/neposteno-poslovanje/
 
Kako nisu. Uradili su dosta. Ubacili su pre-load video u multimedija folder.
Prikazuje neke pejzaže po srbiji. Ima i vodopad, i polja pšenice.
Na kraju piše TESLA i pravi neki čudan "limeni" zvuk uz to.

"Kastomizacija" do j*, bilo je potrebno dosta pameti za to.

WOW! :shock:

Moje nacionalno biće je u transu!

među kojima su nuđenje kopije nekog proizvoda uz tvrdnju ili stvaranje utiska da je u pitanju original

Eto ti tržišnog prekršaja, baš tu.
 
Poslednja izmena:
BTW; ja se malo plašim da će naši domaćini sa Bench-a da nagrabuse zbog nas. Ipak oni dobijaju neki marketing od KomTrejda, verovatno im ovo neće biti dobar Return-of-Investment.

Mada, ona prva strana koju je Peca napisao, možda i zaslužuje malo prekora :)
 
BTW; ja se malo plašim da će naši domaćini sa Bench-a da nagrabuse zbog nas. Ipak oni dobijaju neki marketing od KomTrejda, verovatno im ovo neće biti dobar Return-of-Investment.

Mada, ona prva strana koju je Peca napisao, možda i zaslužuje malo prekora :)

Da screenshotujem temu dok je ne obrišu, onda, hue.
 
Zakoni postoje, ali ne i sistem da ih primenjuje:

"Obmanjujuće poslovanje
Obmanjujuće poslovanje postoji kada se davanjem netačnih obaveštenja ili na neki drugi način potrošač dovodi (ili se bar preti dovođenjem) u zabludu u pogledu kvaliteta proizvoda i njegovih obeležja, cene, prava potrošača (zamena stvari, vraćanje novca), potrebe za servisiranjem i tome slično.

Oblici obmanjujućeg poslovanja
Zakon o zaštiti potrošača navodi 23 postupka trgovca koji se uvek, bez obzira na okolnosti konkretnog slučaja, smatraju obmanjujućim poslovanjem, među kojima su nuđenje kopije nekog proizvoda uz tvrdnju ili stvaranje utiska da je u pitanju original, laganje da je količina nekog proizvoda ograničena da bi se kupac naveo da ga na brzinu kupi, tvrdnja trgovca da određeni proizvod povećava šansu za pobedu u igrama na sreću i tako dalje."

http://upravusi.rs/preduzetnistvo/odnosi-sa-potrosacima/neposteno-poslovanje/

uuuuuu, pa vidi ti ovo. Stvarno postoje elementi za gonjenje. Mada, ne verujem da to može neko da potegne u Srbiji? Ili grešim...
Iskreno, iznenađen sam.
 
Pazi, nije teško pisati novinama i medijima o ovome, potkrep5eno slikama i primerima...nisu svi načisto truli. Ok jesu...ali neće odbiti priliku da podignu prašinu i podignu si tiraž.
Zamislite naslove...

"TESLA SMARTPHONE 6 PREVARA?
Narodu se podvaljuje kinez pod srpskim imenom - skandalozno! (FOTO)"

Seriozno bi trebalo to da uradimo...o, da.
 
Poslednja izmena:
ala ste se okomili na comtrade [emoji15] [emoji23]

neka kupuju ljudi sta hoce. kako se nadju ljudi koji u startu daju 1000e za iphone tako ce se naci ljudi da daju 200e za teslu.
svaka roba ima svog kupca..

ako uspeju da prodaju preko 10.000 komada tesle ja im skidam kapu a vi kako hocete.
 
BTW; ja se malo plašim da će naši domaćini sa Bench-a da nagrabuse zbog nas. Ipak oni dobijaju neki marketing od KomTrejda, verovatno im ovo neće biti dobar Return-of-Investment.

Mada, ona prva strana koju je Peca napisao, možda i zaslužuje malo prekora :)

Neće nagrabusiti. Tema, kao i ceo forum je potpuno bezopasan u tom smislu. Ciljna grupa comtrejda su čitaoci telegrafa, kurira i ostalog otpada, kojima je lajkanje Noleta na fejsu vrhunac korišćenja tehnike. Da neki nesrećni čitalac telegrafa i zaluta ovde pobegao bi glavom bez obzira, ovoliko teksta, priča o nekim nepoznatim stvarima, nigde sisa i dupeta, ni cece ni stanije, potpuni horor. Osećali bi se uplašeno kao kad su morali da čitaju one knjige bez slika za lektiru.
 
Onda podrška za Comtrade! [emoji1] Da što više telefona proda tim ljudima! [emoji2]
 
@jurodivi
Mislim da CT nije uložio ni 5 minuta posla u lokalizaciju softvera, jer je iNew V7 koji sam video kod kolege imao fabrički instaliran srpski jezik.

Kako bre nisu? Pa po defaultu je Telegraf aplikacija instalirana. :d
 
Da ne budemo nepravedni, nije samo ComTrade takav. Već neko vreme i kod nas i u svetu, ciljna grupa u IT svetu (uključujući i pametne telefone) nisu stručnjaci i "entuzijasti", nego ljudi koji o kompjuterima nemaju pojma.

(da li je sada OK?)
 
Počelo je i brisanje postova, lol...

Nego, čeka se Sirius da javno odgovori da li je CT rebrandovao iNew V7 ili ne...
 
Počelo je i brisanje postova, lol...

Nego, čeka se Sirius da javno odgovori da li je CT rebrandovao iNew V7 ili ne...

Da li zaista mislis da ce da odgovori?
Nekoliko puta sam pozivao onog lika sa pocetka teme da se javi - kao u zemlju da je propao.

Ne, poslali su jednog ipo bota da se jave, i to je to. Cista provokacija.
 
Da li zaista mislis da ce da odgovori?
Nekoliko puta sam pozivao onog lika sa pocetka teme da se javi - kao u zemlju da je propao.

Ne, poslali su jednog ipo bota da se jave, i to je to. Cista provokacija.
Receno je da covek nije vise zaduzen za taj projekat. Sad je valjda Nina ili kako vec zaduzena.
 
hahaha, da se mozda Nina u stvarnosti ne zove Danina?
 
Poslednja izmena:
ljudi poceli se da preterujete, potovo sa zalazenjem u zivote predstavnika ct na forumu...razumem ja necije nezadovoljstvo nekim proizvodom, ali ovde sam se nacitao o vise teorija zavere nego u nekoj knjizi dejana lucica -.-

bas zato sto smo it forum, budite na nivou...svako malo ismevate citaoce telegrafa i kurira, a svaka sledeca stranica sve vise lici na te portale...

u ostalom, ja sam svoje klipove o telefonu okacio, lepo se vidi sta radi, a sta ne, nista nije namesteno...takodje nisam dobio uredjaj na poklon, kao sto je neko pomenuo, vec sam ga imao par dana na testu...ti klipovi su dovoljni da svakom korisniku pokazu sta ga interesuje u vezi sa telefonom, tako da nista nije tajna i sta god i koliko god portali pisali, na tim klipovima cete videti pravo stanje...a na kupcima je da ga kupe ili ne kupe u zavisnosti od toga da li im se to sto su videli svidja
 
Zdravo svima,

Moram priznati da nisam probala ni testirala iNew telefon ili neke druge modele koji se ovde pominju pa ne mogu da vam dam direktno poređenje. Ono što mogu odgovorno da vam tvrdim je da je kod Tesla Smartphone 6 izbor komponenti, kontrola kvaliteta kao i stabilnost softvera na vrhunskom nivou, u Comtrade-u smo puno pažnje posvetili baš tome. Da bi smo svim potencijalnim korisnicima obezbedili što bolju podršku po pitanju servisa i garancije sve će se to obavljati kod nas u najkraćem vremenskom periodu. S obzirom na to da većina poštovanih komentatora nije imala prilike da isproba Tesla telefon, preporučujem vam da se prošetate do nekog od brojnih maloprodajnih objekata po Beogradu, kako biste sami najbolje videli kako radi naš uređaj. Možete i da pročitate šta je napisano u testu na Benchmarku kao i ostalim testovima i video recenzijama, što može pomoći u tome da donesete lični sud u tome da li naš Tesla Smartphone 6 zaista vredi te pare. Za sva pitanja vezana za eventualne probleme na koje ste naišli u radu sa Tesla Smartphone 6 ili nekim drugim Tesla uređajem, stojim vam na raspolaganju.

Nina



nina, nije lepo govoriti neistinu. ja zaista sumnjam da ste ovu neistinu izneli slucajno, ako niste, vec ste je izneli namerno u svrhu postizanja nekog cilja, onda slobodno mogu da kazem da lazete. jako je ruzno lagati, potogovu ovako javno na forumu.

napisali ste da ste vi iz comtrade-a vrsili izbor komponenti. svima ovde je jasno da to nije tacno, iz prostog razloga sto je ovaj telefon vec neko vreme u prodaji, na ne-srpskom trzistu (da ne kazem kineskom), pa je naravno svima ovde jasno da je komponente birao neki kinez.

molim da objasnite ovo. samo nemojte da nam kazete da je telefon prvo pusten u prodaju u kini kako biste proverili kako ce se pokazati na trzistu, pre nego sto dodje u srbiju, da biste cenjenim kupcima iz srbije ponudili maximalan kvalitet. imajte u vidu na kom forumu postujete, ovde ce svaka laz biti razotkrivena.

svaki drugi dan cu da radim copy/paste ove poruke dok ne dobijemo odgovor. hvala.
 
Nazad
Vrh Dno