Šta je novo?

Tesla Smartphone 6 (iNew 7)

ti sertifikati pravno postoje i mora da se prodje kroz njih
da li ce to biti stvarno ili preko veze, u svakom slucaju mora da se plati cifra
 
editovan post zbog sto cu da zaradim goli otok, kasno sam skapirao.
 
Poslednja izmena:
sigurno ima i par takvih

ima i nasih koji su ovde odlicni studenti, pa odu na master i doktorske preko i onda postanu jos bolji
ima i onih koji ovde ne mogu da nadju posao, a onda odu preko i budu bog i batina u svojoj struci
jeste da su nam fakulteti takoreci u rasulu, ali studenti nisu

daleko od toga da nemamo strucnjake, samo ne mogu doci do izrazaja u ovoj zemlji

sto se tice procesora, osnovne studije racunarstva pokrivaju tu oblast u nekoliko kurseva, doduse uci se na primeru nekog jednostavnog modela, tako da ne vidim zasto neko ko je to prosao, uz adekvatno okruzenje ili eventualni akademski i poslovni napredak, ne bi bio u stanju da uradi nesto tako
da ne idemo u off, tacno je ovo sto si napisao, slazem se. ali pretpostavljam ct nema ljude koji mogu da dizajniraju i naprave nesto, zato stoji samo po jedan ?! tamo. da ne pretpostavljam nego sam siguran bilo bi vise znakova :)
 
Pa i ja mislim da nema, svako sposoban da dizajnira i napravi tako nesto sigurno nece raditi u ct za 1000e vec ce guliti desetine negde napolju. Ne moze biti i pametan i glup u isto vreme pa da ostane ovde.
 
Kaže drugar iz CT-a, da prodaje ide odlično za sada, i da su jako zadovoljni.
Ne verujem da me laže ... verovatno su stvarno prodali dosta za sad.
 
Pa udaris u ponos u Srba i eto prodaje. Ja njima skidam kapu za ideju, izvedbu, prljav marketing i zaradu - treba i to umeti (i imati kuglice). To sto nas 500 gikova zna da je to prepakovani kinez prepakovanog kineza koji je Srbiju prvi put video ujedno i kad je usao u nju - koga se to tice. Mi smo manjina.

To naravno ne opravdava dezinformacije koje se sire jer ovo nije domaci proizvod (iako bih ja jako voleo da jeste, bar delimicno).
 
Na ovakav "marketing" bi u svakom pristojnom društvu reagovala udruženja potrošača, a negativan efekat bi napravio više štete nego koristi za firmu. Na žalost pokazatelj nivoa svesti u Srbiji i jeste to što ljudi svojevoljno čitaju telegrafe, biraju političare koje biraju, gledaju stanija rijalitije, pa i kupovina ovako nečega uopšte ne čudi. Ali dobro, biti potpuno zatucan i neinfornisan u eri interneta je stvar slobodnog izbora...
 
Svako ima prava da radi sa svojim novcem sta zeli, pa i da ga baci na ovakav telefon. Neko prosto ne ume da se informise ili ne zeli da razmislja i ide po principu "novo je novo, garancija i servis" sto je ujedno i prica koju neki ovde pokusavaju da proguraju. Stoga, svako ima pravo da potrosi novac kako misli da je najbolje ili da bude osisan za isti.

Svi mi odlicno znamo sta bi bilo u "nekom modernom drustvu", samo sto sve nas zajedno mrzi da ista uradimo po tom pitanju.
 
Da ali to nije cifra nikakva, kosta mozda 100e ili nesto malo vise, sto je smesan trosak na kolicinu koju ce oni uvesti.
Prevoz isto nije toliko skup, uradjen je sigurno zbirno sa jos nekom robom.
Ovolika cena ne moze da se opravda nicim, servis vec imaju, ako je uredjaj kvalitetan kako kazu procenat ne sme da predje 3%, ako pocne da se kvari nema zarade koja moze da nadoknadi minus.Verujem da su napravili neki doovor sa fabrikom, imaju iskustva sa Tabletima, televizorima.Troskovi pakovanja ne znam nasta si mislio, marketing da kosta ali neopravdava toliku cenu.
Cena u maloprodaji ne sme da predje 16999, plafon 17999 i po toj ceni mislim da bi se prodavao jako dobro, naravno ako je kvalitet kao sto obecavaju.

To da prodaja ide odlicno je laz, laz.Znam provereno niko mi nije rekao, nego ja licno znam, da je prodaja nije bas tako dobra.U jednoj od jacih radnji u Beogradu je u petak prodato 5 komada na vaucer, u subotu nije ni jedan, u nedelju je prodat jedan komad i danas je prodato dva komada.To sve na vaucer, znaci po ceni od 19990.

A i ako prodaja ide odlicno ne znam sto ovde nema tih korisnika da daju utiske.
 
Poslednja izmena:
Ahhh, hoce vise prestati ova polemika oko cene. Cena je takva kakva je, kome se svidja taj ce kupiti, kome ne, taj nece i gotovo. Ko hoce isti fon, nek naruci inew pa nek vidi koliko ce ga izici. Telefon je takav kakav je, mi tu ne mozemo nista. Ovako ispadne da su svi jedva cekali telefon i sad kad se zna cena svi su nesretni. Mos mislit blate ime nikole tesle, i sam tesla je izmislio povezivanje na daljinu bez kabla, pa eto nije blacenje onda. Koristi se bas za to sto i treba.

iphone kost 190$, samsung kosta 180$, ali zato oni svi kostaju preko 800$ kad se pojave.
 
Da ali to nije cifra nikakva, kosta mozda 100e ili nesto malo vise, sto je smesan trosak na kolicinu koju ce oni uvesti.
Prevoz isto nije toliko skup, uradjen je sigurno zbirno sa jos nekom robom.
Ovolika cena ne moze da se opravda nicim, servis vec imaju, ako je uredjaj kvalitetan kako kazu procenat ne sme da predje 3%, ako pocne da se kvari nema zarade koja moze da nadoknadi minus.Verujem da su napravili neki doovor sa fabrikom, imaju iskustva sa Tabletima, televizorima.Troskovi pakovanja ne znam nasta si mislio, marketing da kosta ali neopravdava toliku cenu.
Cena u maloprodaji ne sme da predje 16999, plafon 17999 i po toj ceni mislim da bi se prodavao jako dobro, naravno ako je kvalitet kao sto obecavaju.

To da prodaja ide odlicno je laz, laz.Znam provereno niko mi nije rekao, nego ja licno znam, da je prodaja nije bas tako dobra.U jednoj od jacih radnji u Beogradu je u petak prodato 5 komada na vaucer, u subotu nije ni jedan, u nedelju je prodat jedan komad i danas je prodato dva komada.To sve na vaucer, znaci po ceni od 19990.

A i ako prodaja ide odlicno ne znam sto ovde nema tih korisnika da daju utiske.

Druze....ti likovi koji su dali 25k (ili 20k sa vaucerom) za ovaj telefon - sigurno nisu clanovi ovog foruma. U suprotnom ga ne bi kupili ;)
 
To je jako normalno. Svi koji su clanovi ovog foruma, nece kupiti ovaj telefon, jedino ako ga budu dobili za neki test
 
Poštovani forumaši, posebno pametnjakovići koji nisu ni videli ovaj tel, kupio sam telefon pre 2 dana i prezadovoljan sam. Tel je veoma (naglašavam veoma) brz, i kako se kaže ''fluidan'' (nema kočenja ili bagovanja), ima fenomenalan dizajn, leži u ruci kao saliven. Dodatna oprema (zaštitna maska, folija) upotpunjuje dobar utisak. Kvalitet poziva i prijema odličan, zvučnik veoma jak, slušalice OK iako ću koristiti svoje Panasonic. Plašio sam se baterije ali drugi dan, uz ''čačkanje'' pokazuje 40% (jedina mana je predugo punjenje, oko 3 sata, mada je objašnjenje da je to zbog veka trajanja baterije, lično ne treba mi na 5 godina, ali ajde). Kamera je vrlo dobra, samo mi nedostaje malo više živosti u bojama (verovatno će to softverski biti nadograđeno), pri tom prednja kamera iako 2 Mp je odlična, subjektivni utisak kao 5 Mp. Pre kupovine znao sam da nema indikator (lampicu) propuštenih događaja i to me je nerviralo, ali prijatno me iznenadilo rešenje: donja dugmad (sva 3) ''blinkaju'' na svakih 5-7 sec i obavljaju posao. Nisam gejmer niti me igrice zanimaju, nemam vremena za gubljenje, baš me briga da li radi sa 52 ili 47 frejmova. Što se tiče kopiranja, verovatno jeste ali šta me briga, važno mi je da je kvalitetan tel a i TESLA logo mi baš prija. Btw, još uvek koristim PC CT iz 2009, radi kao nov. Nikad ne bih poručio tel iz Kine (molim da mi iskreno kaže ko jeste ?) Sve u svemu, mislim da sam napravio odličnu kupovinu, uz napomenu da sam iskoristio vaučer od 5.000. Preporuka
 
Poštovani forumaši, posebno pametnjakovići koji nisu ni videli ovaj tel, kupio sam telefon pre 2 dana i prezadovoljan sam. Tel je veoma (naglašavam veoma) brz, i kako se kaže ''fluidan'' (nema kočenja ili bagovanja), ima fenomenalan dizajn, leži u ruci kao saliven. Dodatna oprema (zaštitna maska, folija) upotpunjuje dobar utisak. Kvalitet poziva i prijema odličan, zvučnik veoma jak, slušalice OK iako ću koristiti svoje Panasonic. Plašio sam se baterije ali drugi dan, uz ''čačkanje'' pokazuje 40% (jedina mana je predugo punjenje, oko 3 sata, mada je objašnjenje da je to zbog veka trajanja baterije, lično ne treba mi na 5 godina, ali ajde). Kamera je vrlo dobra, samo mi nedostaje malo više živosti u bojama (verovatno će to softverski biti nadograđeno), pri tom prednja kamera iako 2 Mp je odlična, subjektivni utisak kao 5 Mp. Pre kupovine znao sam da nema indikator (lampicu) propuštenih događaja i to me je nerviralo, ali prijatno me iznenadilo rešenje: donja dugmad (sva 3) ''blinkaju'' na svakih 5-7 sec i obavljaju posao. Nisam gejmer niti me igrice zanimaju, nemam vremena za gubljenje, baš me briga da li radi sa 52 ili 47 frejmova. Što se tiče kopiranja, verovatno jeste ali šta me briga, važno mi je da je kvalitetan tel a i TESLA logo mi baš prija. Btw, još uvek koristim PC CT iz 2009, radi kao nov. Nikad ne bih poručio tel iz Kine (molim da mi iskreno kaže ko jeste ?) Sve u svemu, mislim da sam napravio odličnu kupovinu, uz napomenu da sam iskoristio vaučer od 5.000. Preporuka

Bar da si temu prelistao ili ovu poslednju stranu procitao, znao bi oko cega se polemika vodi.

P.S. Drago mi je da neko pise o telefonu i da ce nam preneti iskustvo...

Interesantno da nikada ne bi porucio tel. iz Kine, a upravo je nekako tako ispalo (nisi ti, ali jeste neko drugi ko ti je i prodao..).

Mislim da ce to sa kamerom ostati tako, tesko da ce biti ikakve softverske nadogradnje.
 
Poslednja izmena:
Da ali to nije cifra nikakva, kosta mozda 100e ili nesto malo vise, sto je smesan trosak na kolicinu koju ce oni uvesti.
Prevoz isto nije toliko skup, uradjen je sigurno zbirno sa jos nekom robom.
Ovolika cena ne moze da se opravda nicim, servis vec imaju, ako je uredjaj kvalitetan kako kazu procenat ne sme da predje 3%, ako pocne da se kvari nema zarade koja moze da nadoknadi minus.Verujem da su napravili neki doovor sa fabrikom, imaju iskustva sa Tabletima, televizorima.Troskovi pakovanja ne znam nasta si mislio, marketing da kosta ali neopravdava toliku cenu.
Cena u maloprodaji ne sme da predje 16999, plafon 17999 i po toj ceni mislim da bi se prodavao jako dobro, naravno ako je kvalitet kao sto obecavaju.

To da prodaja ide odlicno je laz, laz.Znam provereno niko mi nije rekao, nego ja licno znam, da je prodaja nije bas tako dobra.U jednoj od jacih radnji u Beogradu je u petak prodato 5 komada na vaucer, u subotu nije ni jedan, u nedelju je prodat jedan komad i danas je prodato dva komada.To sve na vaucer, znaci po ceni od 19990.

A i ako prodaja ide odlicno ne znam sto ovde nema tih korisnika da daju utiske.

Ako je tako, onda nisu ni 100 telefona prodali. Ako vazi ono prvih 100 kupaca dobija vaucer. Osim ako nisam pogresio?
 
Ne znam dali i u kolikoj meri procesor moze imati veze sa punjenjem ali isti problem ima i sony e4 koji sam uzeo zeni,isto smece od procesora kao u tesli puni se po minimum 3 sata..
 
Poslednja izmena:
Naravno da ne. Koja je struja punjača? Ja sam koristio 1A punjač na Honoru, i punio se u skladu sa tim.
 
Naravno da ne. Koja je struja punjača? Ja sam koristio 1A punjač na Honoru, i punio se u skladu sa tim.
d89ebd59726fda47b7d352d4caee9d02.jpg
 
850. Podeli kapacitet baterije sa tim, dodaj još malo i to je vreme punjenja..
 
@cannes
Kao što je i Vojkan napisao, sasvim ok vreme za taj 850mA punjač. Nađi negde 2A punjač, pa vidi kako će da radi.
 
Žalosno je sto ce ljudi stvarno kupovati ovaj telefon. Ne treba kriviti ljude koji ne znaju, portali su portali, domaći yt revieweri ce ga verovatno opet hvaliti jer ce dobiti na poklon uređaj sa testa. Mene licno zesce iritira cela ta bezobrazna situacija, ali opet ni za upola cene ga ne bih kupio ne treba da me dotice, nervira me nepravda i bezobrazluk.
 
Ajde stvarno preterasmo svi. Nece svi i nemaju kes da se cimaju za telefone po oglasima, skidane sa mreza itd. Ovako na rate se nekome stvarno isplati da uzme, nije ovo krs kakvim ga pravite. Comtrade radi rebrand i uvozi iz kine sto je tacno ali od prihoda ovog telefona zivi dosta porodica, ne samo comtrade-a vec i prodavaca, servisera, kurira itd. Bas ga preterujete, a telefon ima istu ako ne i nizu cenu nego recimo u Spaniji gde se isto prodaje samo pod drugim brendom (zaboravio sam tacno kako se zove), imate na njihovim techno shopovima. Sto se ne bunite za brendiran samsung, iphone, lg, htc ... Skuplji su kod nas nego u 90% zemalja u svetu pa opet kupujete i cutite. Jesu to brendovi koji rade samo za sebe ali funkcionalnost ovog telefona je sigurno u rangu nekih njihovih nizih/srednjih klasa.
 
Problem je veoma prljava kampanja kojom CT reklamira ovaj proizvod.
 
Ne bi mogao CT drugacije da ga proda :)
 
Zdravo svima,

Moram priznati da nisam probala ni testirala iNew telefon ili neke druge modele koji se ovde pominju pa ne mogu da vam dam direktno poređenje. Ono što mogu odgovorno da vam tvrdim je da je kod Tesla Smartphone 6 izbor komponenti, kontrola kvaliteta kao i stabilnost softvera na vrhunskom nivou, u Comtrade-u smo puno pažnje posvetili baš tome. Da bi smo svim potencijalnim korisnicima obezbedili što bolju podršku po pitanju servisa i garancije sve će se to obavljati kod nas u najkraćem vremenskom periodu. S obzirom na to da većina poštovanih komentatora nije imala prilike da isproba Tesla telefon, preporučujem vam da se prošetate do nekog od brojnih maloprodajnih objekata po Beogradu, kako biste sami najbolje videli kako radi naš uređaj. Možete i da pročitate šta je napisano u testu na Benchmarku kao i ostalim testovima i video recenzijama, što može pomoći u tome da donesete lični sud u tome da li naš Tesla Smartphone 6 zaista vredi te pare. Za sva pitanja vezana za eventualne probleme na koje ste naišli u radu sa Tesla Smartphone 6 ili nekim drugim Tesla uređajem, stojim vam na raspolaganju.

Nina
 
Onda jos gore, jer ste pazljivo izabrali stare komponente. Prosto ne verujem u ovakve tekstove, pa ovo je bench a ne neka farma populacija i tabloidi.
 
Poslednja izmena:
Ja sam video taj iNew prošle godine, naručio ga kolega iz Kine. OK telefon, ali ne za tu cenu. Gospođo/gospođice/gospodine Nina, molim Vas da mi objasnite šta znači "servis u najkraćem mogućem roku"? Da li je to period od 2 (dva) dana, 5 (pet) dana, 30 (trideset) dana ili "dok ne nabavimo rezervni deo iz Kine i dok ne prođe sve naše testove kvaliteta". Hvala unapred na odgovoru.
 
Prljava jeste ali tako se za sve radi u Srbiji. Od reklama za internet, pakete, televiziju do tehnike, deterdzenata i kafe.
Imamo pravo da se borimo protiv takvog ponašanja i zato smo ovoliko i glasni.

Ja bih prvi bio najsrećniji da je ovo srpski proizvod li na žalost svih nas on to nije.

Iskreno, do sada u Srbiji nisam doživeo primer ovako agresivnog lažnog reklamiranja (osim možda političkog internet botizma) i zaista ne želim da CT sa svojim postupcima postavi standarde na srpskom IT tržištu zato što smo svi ćutali, a imali smo kanal (bench i ostali slobodni forumi) preko kog možemo reći svoje mišljenje.

Nemaju oni ni toliko botova koji mogu da ućutkaju sve nas koji koliko toliko pratimo nove tehnologije, a ne postoji niko dovoljno pametan i elokventan da bilo koga ubedi da su lažne izjave o kvalitetu, brzini, srpskom dizajnu, i niskoj ceni tačne.
 
Poslednja izmena:
Ako bog da i sreca junacka pa dogodine tesla nexus da docekamo;)
 
Nazad
Vrh Dno