Šta je novo?

Meizu m2 note

To whom it may interest, we're setting up repositories in order to compile CM-12.1 for our m2 notes, if you're willing to contribute :<br />
github. com/M571-cm<br />
<br />
quick eta is : rom boots, no wifi, no simcards
 
Ma ne, ovo su izbacili na xda, ali mislim da su ovo momci sa 4pda.


edit: sada vidim da su kinezi navodno izbacili Resurrection Remix 5.7 za m2 note. koliko je upotrebljiv, nemam pojma.
 
Poslednja izmena:
Da zivnemo temu:

Stigao m2 note posle 3 nedelje putovanja iz Chajna do svabije.Prijatno se iznenadio jer se ne placa ni porez ni carina,tako da sam za ~150e (bilo bi manje da PP ne dere za konverzijom valuta) dobio plavi note sa auto punjacem,silikonskom futrolom,folija za ekran,brzi (jaci) punjac,EU adapter,preinstalirani Google servisi i rootovan fon (opcije koje mozes da biras pri kupovini),sve fino uredno spakovano sa pratecim papirima i garancijom,fala bogu sve na kineskom i nish ne razumes...
Na njemu bese 4.5.4 Flyme,sam ponudio i odradio sam update na 5.1.6,sve super proslo i bez brisanja i bekapa,sada nudi na 5.1.7.

Klincu se nikako nije svideo SW koncept,iskreno ni meni prvih 15-tak minuta,pogotovo sa matorom SW verzijom.Posle update stanje mnogo bolje i sto ga vise cackam,sve mi se vise svidja,pogotovo mnostvo opcija... izgleda da ce ostati kod mene...

Krivac sto klincu (inace skoro glavu visi od mene :)) nije legao je Honor 5X koji je nedavno uzet supruzi.
Iako je SW koncept slican,EMUI je mnogo vise user frendly (na moje iznenadjenje takodje puno sitnih podesavanja i upravljanje sistemom),mnogo vise opcija za sitna podesavanja tema i sl,kvalitetnija izrada (na m2 mi se ne svidja Home button,tako je... kineski...) ali zvuk na 5X je neuporedivo bolji (stereo) + nenormalno dobar skener otiska tj sve sto vole mladi.Najvise me izenadila baterija koja bas dugo drzi,videcu sa m2 kako je...a cena ~200e u lokalnim radnjama u Nemackoj za 5X je deal breaker...

Ne znam kakve su cene u Srbiji ali u Nemackoj je 5X bolji i kvalitetniji izbor ali ce meni savrseno odgovarati m2...

Pitanjce: gde mogu iskljuciti da me fon stalno gnjavi da li dozvoljavam app da pristupi tom i tom?
I da li postoji mogucnost da izbacim gomilu chajniz app na kineskom koje nikad ni pogledati necu,mislim na ikone a da ne moram custom rom da ubacujem?
 
Mozes sd maid da koristis za brisanje kineskih app, ja sam ih 20-ak obrisao, uz to onemogucio neke flyme servise, tako da odlicno za sad.
 
Lakše ti je (barem meni) da mu preflešuješ G ili I ROM i . Nema kineskog spama ali ima drndanja oko gapps-a (5.1.6.0G(I) ima u sebi Gapps!)...
Isključenje pitanja za dozvolu nije moguće (koliko znam) jer to je zaštitna f.ja sistema...
 
Poslednja izmena:
Izgleda da ce biti to lakse,jer mi SD Maid nije mnogo pomogao... jeste uninstal app ali ikone ostale...

Gde mogu naci taj rom,ako nije problem da napises - da li stima sa meizufans foruma?

Hvala za info
 
Poslednja izmena:
Ja koristim novu, tako da ja nemam ikonica. Jesi restartovao telefon posle brisanja?

M2 Note
 
Naravno... jedino ne znam koja je to najnovija verzija,posto sam skinuo krekovanu 4.2.2 a na GP ne pokazuje koja je najnovija...
 
Ja sam kupio prime, mada mislim da je poslednja 4.3 ili 4.3.1
 
Od kad mi stigao fon,svaki dan imam FW upgrade :)

Danas se javio da ima 5.1.9A,odradio i sve ok,ne vidim nikakve velike promene...
 
Kakva je procedura sa garancijom kod Telenora, jer moram da vracam na 4.5.3i ili mogu da ga nosim i sa ovim 5.1.8.0g?
 
^*jel

Ne mogu da odradim edit.

Ne kontam sta se desilo sa telefonom. Pre neki dan je krenuo da zeza sim slot 1. Random se desavalo da ne mogu da okrenem nekog (izbaci mi call ended), ali kada odradim restart sve radi normalno. Od danas nacisto ne radi. Koga god pokusam da pozovem, izbacuje mi "call ended" odmah po pozivu. Da bude zanimljivije, mene ljudi mogu da zovu i da mi salju sms, i isto tako i ja mogu da saljem sms ali pozivi ne rade. Data radi najnormalnije.

Kartica radi skroz normalno u drugom slotu i u drugom telefonu i nema tih bagova.

Vracao na 5.1.6.0 i vratio se na 5.1.8.0. Problem je ostao....
 
Da li si probao i sa drugom karticom?
 
Da li je neko skoro naručivao display? Ne znam da li i dalje šalju one felerične sa belim flekama ili su ih popravili.
 
Ja sam narucio, za desetek dana ce mi stici. Videcu kakav je...
Inace stvarno je jako puno ljudi imalo problema sa tim belim flekama, ukljucujuci i mene. Te bele tacke (fleke) se pojavljuju postepeno, ja mislim da je to zbog pregrevanja, greje se vise nego orginalni ekran.
 
Ja sam narucio, za desetek dana ce mi stici. Videcu kakav je...
Inace stvarno je jako puno ljudi imalo problema sa tim belim flekama, ukljucujuci i mene. Te bele tacke (fleke) se pojavljuju postepeno, ja mislim da je to zbog pregrevanja, greje se vise nego orginalni ekran.
Gde si narucio? Inace da, od pregrevanja se pojavljuju.

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Na aliexpressu sam narucio, nasao sam jedan koji mi najvise lici na originalni. Postavio sam pitanje prodavcu i odgovorili su mi da se ekran proizvodi u istoj fabrici gde i originalni, tj. i ovaj je original. Ovaj put cu koristiti i lepak b7000. Na procesor cu staviti termalnu pastu, posto mi se stara poprilicno osusila.
 
Na aliexpressu sam narucio, nasao sam jedan koji mi najvise lici na originalni. Postavio sam pitanje prodavcu i odgovorili su mi da se ekran proizvodi u istoj fabrici gde i originalni, tj. i ovaj je original. Ovaj put cu koristiti i lepak b7000. Na procesor cu staviti termalnu pastu, posto mi se stara poprilicno osusila.
Postavi link tog oglasa, mislim da nije zabranjeno :)

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Probacu da pronadjem link jer ja koristim aliexpress android aplikaciju a tamo ne pokazuje link.
Da li mozda znas da li se ekran greje zbog procesora, baterije... ili se sam od sebe pregreva? Ako je ovo prvo u pitanju da li postoji neka tanka termalna traka koja bi se postavila na zadnju stranu ekrana u vidini procesora? Kao sto stoji i kod fabricki postavljenog ekrana.
 
Koje aplikacije koristite za bolje snalazenje sa 2 sim kartice?

Do sada sam koristio samo jednu sim karticu, pa mi je dosta cudno sada sa 2.
 
zamena plastike (zadnji poklopac) , da li je radio neko? Malo mi je ofucana,lepo bi legla zamena :)
Da li uopšte ima kod nas ili mora kina?
 
Probacu da pronadjem link jer ja koristim aliexpress android aplikaciju a tamo ne pokazuje link.
Da li mozda znas da li se ekran greje zbog procesora, baterije... ili se sam od sebe pregreva? Ako je ovo prvo u pitanju da li postoji neka tanka termalna traka koja bi se postavila na zadnju stranu ekrana u vidini procesora? Kao sto stoji i kod fabricki postavljenog ekrana.
Rekao bih da je od procesora, jer se pregreva malo ispod kamere, a tu se pojavljuju I fleke. Ne znam kako bi taj problem mogao da se resi, iskreno nisam ni guglao.

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Pregreva se i originalni ekran od procesora, a moj primerak je izgoreo u servisu prilikom testiranja koliko se grejao. Zamenski uredjaj se ne greje uopste... izgleda su neke serije bas felericne.

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Pozz ljudi

Burazeru je pre neki dan ispao telefon direktno na plocice u kuhinji (hteo da slika svojih ruku delo, radi kao kuvar :) ) i pukao mu je deo ekrana u gornjem levom uglu, koliko kontam. Kako mu je ispao dobro je da nije sve otislo u tri lepe.
Ako neko zna gde bi bilo najpovoljnije zameniti taj ekran i koja je cena otprilike?
Slika je u prilogu, izvinjavam se na kvalitetu.
 

Prilozi

  • IMG_5139.JPG
    IMG_5139.JPG
    653.1 KB · Pregleda: 141
Da li je iko imao problem sa MicroSD karticama, transcend class 10 koja je bila u telefonu nemoze da se formatira, moze samo da se iscita sa nje sadrzaj, kamera kada slika nesto i podesena je da upisuje na nju izbaci samo prazno mesto u galeriji.. Ubacio sam neku kingstone od 8gb i prijavljuje mi sd card corrupted ili tako nesto i nudi format koji nemoze da odradi, kada resetujem telefon onda proradi...

Da li se iko susreo sa necim slicnim?
 
Nazad
Vrh Dno