Šta je novo?

Meizu m2 note

fkloznica

Čuven
Učlanjen(a)
23.09.2010
Poruke
23,673
Poena
975
http://www.gizmochina.com/2015/06/0...ith-mt6753-sd-card-slot-and-cheaper-pricetag/

Ovo za memorijsku uzmite sa rezervom. Negde pise da ima a negde ne,licno mislim da nema.

Jedan dodir dugmeta u apk je back a pritisak dugmeta home.

s_2179b47323c345babb77cfd4b170ffbb.jpg


s_978b064852df4cedadb003b3afed0c6f.jpg



s_e6ca0b10b8374f8fa30aeac525916421.jpg



Sta reci za cenu.. 16gb/32gb 130/160$ [emoji15]



--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nikad duzi opis telefona: http://forum.benchmark.rs/showthread.php?356125-Meizu-m2-note&p=4381018&viewfull=1#post4381018

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Poslednja izmena:
s_cb7bde3cc83243e999e2847fd4cc984a.jpg



Blue Charm Note 2 telecommunications Edition processor is MediaTek MT6753, its baseband support Cat 4 and TD / FDD LTE, CDMA 2000 1x / EVDO Rev. WCDMA, TD-SCDMA and EDGE network standard.

such as Touch to return, that is pushing back to the desktop, but it does not support the fingerprint recognition .

Otisak se cuva za mx5

Edit:
The dual SIM phone will offer 4G LTE connectivity (FDD- and TD-LTE), along with an expansion slot (microSD), so it is assumed that you either use the phone in dual SIM mode or in single SIM + microSD. The m2 note will be 8.7mm thick, 0.2mm down from the m1 note’s 8.9mm.

Znaci mesto za drugi sim je i mesto za memorijsku. Super
 
Poslednja izmena:
Ovaj novi mtk je slabiji od onog "starog" u note1 :) mada moguce da je ovo na battery saver mod.

s_68de49afb52f4071972c6b9525f75aaf.jpg


s_09d70b36ab484d4da721321fb5163749.jpg


Koliko sam pohvatao ovaj novi mtk podrzava vise mreza,tako da su na tu ruku i smanjili cenu uredjaja. Vise ne proizvode razlicite mobove za razlicite kineske provajdere,svi koriste ovaj jedan isti.
 
Poslednja izmena:
Stvarno za ove pare, deluje kao odlican uredjaj. Samo da ne bude nekih "skrivenih" mana. Kinezi su definitivno najbolji da naprave hype. "Home button revolution" :d
I svidja mi se bas njihov dizajn i UI.
 
Poslednja izmena:
Za tu cenu se neće proslaviti.

M1 Note mi je imao poseban šarm. Ovaj je suviše samsungolik. Imaće prodju kod naših kupaca ako bude max 150$ na aliexpress-u.
 
Za tu cenu ja ne vidim bolji mob. Mozda onaj lenovo ali njegov softver je tiha jeza..

Koji mob je bolji od ovog za 170$ na aliju ako se sve uzme u obzir ? (Marka,podrska,kvalitet displeja,baterija,memorijska kartica)
 
Poslednja izmena:
Pa dao si sam sebi odgovor. Bolji je Lenovo K3 Note, bolji je Jiayu s3 i ja lično bih radije kupio m1 note zbog izgleda pre svega.
 
Kada smo kod lenova. U najavi ce imati slabiju softversku podrsku,losiji displej sigurno,cenim i zvuk. Mozda i baterija jer ovaj novi mtk treba da bude stedljiviji.
O lenovo os necu,dete tw i lg os :)
Jedino bolje je gpu jer ovaj novi mtk ima slabiji gpu.

Jiayu s3 je previse smornog izgleda,plus su mu dugmici iscrtani a ne osvetljeni. Plus je oko 200$ ?
Prednost stock android.
Jaci gpu.

Sve u svemu mislim da je m2 best buy trenutno. Moje misljenje :)

Edit: gpu je stvarno ocajan na ovom mtk.. Ali za surf netom i neke 2d igrice cenim da ce biti ok. Pravi zenski mob :)

Mali t720 na 450mhz umesto mali t760 na 700mhz.
 
Poslednja izmena:
Ali stvarno kad malo bolje razmislim ovaj telefon je nepotreban, prvom modelu nista ne fali. Cak bez home tastera izgleda bolje od ovoga.
Sto se hardvera tice ovaj model nema nikakve prednosti a malo je jeftiniji.
 
Potreban je jer su morali da beze od tuzbe zte :)

Druga stvar,back dugme je bolje uradjeno. Cenim da je lakse da stisnes to srednje dugme nego da svajpujes po kruzicu gore da bi odradio back u browseru npr.

Treca stvar. Dual sim na obe kartice 4g podrska i memorijska do 128gb.

Cetvrta, jeftiniji je za 30$ od starog modela. Sto za kinesko trziste nije mala stvar..

Opasan samar xiaomiu..
 
Poslednja izmena:
Dileri na aliju kazu oko 20og. Ali marza im je brutalna.

Def treba sacekati mesec dva da cena padne na oko 165$

Treba paziti i kakvu zastitu na ekranu ima ovaj note 2. I da li ima oleophobic premaz. Ne pise nigde da je gg.
 
Poslednja izmena:
E sad je dilema..Da li je jaci m1 ili m2 ..Koji je po vama bolje kupiti i razlog zbog cega..
 
M1 je sigurno malo bolji po performansama.(dosta bolji gpu) Ima sigurno gg dok se cini da ovaj m2 nema. Ali m1 moras uzeti sto pre jer se proizvodnja obustavlja.

M2 ima mogucnost prebacivanja 4g na obe kartice. I memorijsku do 128gb.
Po meni i bolje odradjeno home dugme. Neretko onaj kruzic na m1 nije bio podjednako osvetljen.
Plus ce m2 biti oko 165$ kada se stabilizuju cene. M1 je oko 200$.

To su neke glavne razlike.
 
Poslednja izmena:
Čini mi se da će i ovaj telefon biti prilično dobar i imati razumnu cenu. Ja sam zadoovljan sa M1 note, pretpostavljam da će i kupci dvojke biti zadovoljni.
 
M1 je sigurno malo bolji po performansama.(dosta bolji gpu) Ima sigurno gg dok se cini da ovaj m2 nema. Ali m1 moras uzeti sto pre jer se proizvodnja obustavlja.

M2 ima mogucnost prebacivanja 4g na obe kartice. I memorijsku do 128gb.
Po meni i bolje odradjeno home dugme. Neretko onaj kruzic na m1 nije bio podjednako osvetljen.
Plus ce m2 biti oko 165$ kada se stabilizuju cene. M1 je oko 200$.

To su neke glavne razlike.


A kad se od prilike obustavlja proizvodnja m1 ??
 
Koliko sam procitao na kineskim sajtovima u roku od odmah :)

Naravno imaces zalihe na aliju i slicnim sajtovima ali pitanje koliko vremena..


2, charm Blue Note will be discontinued.

6, charm blue "small circle" will continue to receive software updates.
 
Poslednja izmena:
Dileri na aliju kazu oko 20og. Ali marza im je brutalna.

Def treba sacekati mesec dva da cena padne na oko 165$

Treba paziti i kakvu zastitu na ekranu ima ovaj note 2. I da li ima oleophobic premaz. Ne pise nigde da je gg.

To se i ja pitam, vidim da GG pominju samo na staklu kamere.
 
[youtube]8kfUnk0dgYU[/youtube]

Rusi dobili demo primerke. Kao sto sam rekao back mnogo bolje resen :)

Hmm,sivi nije glossy plastika. Zanimljivo
 
Poslednja izmena:
Jesam li jedini koji na slikama i snimcima vidi neku vrstu probijanja ili ne znam ni sam sta je na dnu prvog modela a evo i na ovom?
Kao da je osvetljenje na samom dnu jace, nijansa boja drugacija... nemam pojma ali bas bode oci. Moze li neko ko ima stariji model da potvrdi primecuje li se ovo uzivo?
 
Ne znam sta da mislim o Meizu uredjajima, nakon onoga sto mi se desilo. Mislim da nisu spremni jos za prodaju van Azije. Ja ne mogu da svatim da ne priznaju neki telefon za garanciju ako nije kupljen direktno od njih. ( cak ga ne priznaju i ako hoces da platis popravku ). Stvarno imam jedno od najlosijih iskustava sto se tice marki telefona ( iako su oni jedna od najboljih kineskih marki). A imao sam ih stavrno mnogo.
 
Stigli su goldway i fantacy tehnology na aliju. 200$ za 16 GB, malo ga preteraše. Za koliko li će pasti cene na neku normalu sumu?
 
Za mesec,dva dana.

Taman dok izadju ozbiljni reviewi na netu. Ali koliko sam pohvatao izgleda da su se ustekali za oleophobic premaz,i to je velika bruka. Taj premaz ako kosta 1$ po uredjaju i oni se opet ustekaju..

Sramna odluka,mislio sam da se samo xiaomi na nekim uredjajima tako bruka kad ono medjutim..

Veci minus od toga bar po meni mu ne treba
 
Poslednja izmena:
S obzirom da devojka ne zna šta je to, ne mora saznati da ne postoji na telefonu :D Videćemo kako će se kliziti pod prstima kad izađu reviewi. Svakako folija bi rešila problem?
 
Nazad
Vrh Dno