Šta je novo?

Meizu m2 note

Iscitah temu. Nesto razmisljam da Lumiu 730 zamenim za ovaj telefon. Samo me malo bune problemi oko sms poruka o kojima ste pisali, pojave zutih mrlja od lepka i slicno. Telefon ne koristim za igre i neke napredne aplikacije, znaci komunikacija na sve nacine, mailovi, dokumenti, surf tipa forumi, vesti, novine.. To je to, ne bih koristio beta verzije sistema, samo te stabilne. Sa baterijom vidim da ste zadovoljni, sto mi je mozda i najbitnije pored fluidnosti, a kakva su iskustva posle nekog vremena, sto se tice baterija i performansi? I da li se isplati sada uzeti ovaj fon, ili ipak traziti nesto "novijeg datuma"? Nesto se razmisljam izmedju ovoga i Asus zenfone MAX-a..
I da, zaboravih da pitam, da li m2 note ima LED za notifikacije? :)
 
Poslednja izmena:
Pa je skuplji Zenfone Max od M2 Note. To je prvo. Drugo, zute mrlje i lepak je imao samo cosmo, ne znam sta radi sa telefonima, ali njemu se uvek desava, valjda baksuz covek :d Ne znam da se iko drugi zalio na to.

Sto se tice svega, ulozeno dobijeno, ja sam zadovoljan.
 
Evo mesec dana koriscenja i telefon radi neocekivano - odlicno. Ume da zagreje na pojedinim igrama, ali nista strasno. Za ekran, ne bih ti znao reci, kod mene nema, a telefon koriscen jos od januara. Baterija moze lagano 2 dana ko moja ex-640 xl, uz neko umereno koriscenje, bez pikanja igrica, onda mora ranije na punjac. Nije lose u tom cenovnom rangu da se pogleda i Honor 5, mada valjda kod nas bese prenaduvana cena. Kod mene nema pada performansi, radi kao od prvog dana, a instalirao Boga oca aplikacija.
Edit: Ima beli led za notifikacije.

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
A dobro, a i uzeo bih sa garancijom od 2 godine, pa sta god se desi.. :D Pa jeste skuplji, ne znam u kom kontekstu si to rekao. :D Ali Snapdragon 410 quad core vs ovaj Mtk octa. Ne znam da li bi bila osetna razlika za ono za sta bih ga ja koristio.
 
Evo mesec dana koriscenja i telefon radi neocekivano - odlicno. Ume da zagreje na pojedinim igrama, ali nista strasno. Za ekran, ne bih ti znao reci, kod mene nema, a telefon koriscen jos od januara. Baterija moze lagano 2 dana ko moja ex-640 xl, uz neko umereno koriscenje, bez pikanja igrica, onda mora ranije na punjac. Nije lose u tom cenovnom rangu da se pogleda i Honor 5, mada valjda kod nas bese prenaduvana cena. Kod mene nema pada performansi, radi kao od prvog dana, a instalirao Boga oca aplikacija.
Edit: Ima beli led za notifikacije.

Sent from my m2 note using Tapatalk

E super. Ma da, Honor 5 su bas naduvali sa cenom. Jedino preko oglasa ako bih naleteo.
I eto, kakav je osecaj posle WP? :D
 
Za 250e imas Nexus 5x da uzmes, koji je sto se tice tog segmenta, a i malo viseg segmenta najbolji i tu nema dalje price. Po kameri je u klasi sa svim Samsung, LG, HTC, flagship-ovima, a od svih kineza bolji. Da ne govorim o brzini i softveru.
 
E super. Ma da, Honor 5 su bas naduvali sa cenom. Jedino preko oglasa ako bih naleteo.
I eto, kakav je osecaj posle WP? :D
Kao povratak sa pustog ostrva u normalan tok zivota. Normalan osecaj, nema cimanja i otvaranja app/poruka da gledas da ti slucajno ne promakne neki sms/mail, ne daj Boze poslovni, pa da gubis zivce i pare. E, jedino mi MS outlook kasnio sa notifikacijama, ali vidim ispravili to zadnjim updateom.

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
r950f4.jpg


Ne znam sta da radim s ovim? Prvi put vidim ovako nesto. Da ne mogu da obrisem kontakt.



Sto se tice samog telefona. Konacno telefon kakav sam oduvek zeleo, da radi onako kako ja zelim. Obicno su sve sporiji i sporiji. Ali ovaj telefon radi kao zmaj.,):banana:

Inace koristim staru verziju sistema. 4.5.4.I
 
Poslednja izmena:
Moras na gmail preko kompa pa tamo da brises..ili preko browsera ako te ne mrzi.
 
Ako dobro kontam,vise aplikacija koriste isti kontakt te je zato read-only...

Bas danas stigao zeni Honor 5x,fin telefoncic,svidja mi se sto je bas glasan... za te pare extra... citam naduvane cene,bacim pogled na Giga kad tamo 290e...
Saturn (Media Markt) online + imam neki online popust posto smo dosta stvari pazarili tamo - 205e...

Cekam M2 koji je na putu iz rodine,bas me zanimaju razlike...

Vidim,spominjete starije-novije verzije OS,sami instalirate ili izbaci u Update opciji te verzije?
 
Ako si na 4.5.4I trebalo bi da ti ponudi update na 5.1.6 ako ne ponudi, mozes sam da ubacis. Prebacis na root telefona zip fajl i pokrenes ga, on sam sve uradi i ti dobijes novi sistem. :)
Meni nije prikazivao nikada update sam, sve sam rucno radila.
 
Zahvaljujem
 
Imam viber i whatsup. Ali ne koristim preko google-a kontakte. Nego sam samo importovao brojeve na mem. telefona.

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Ne mogu da pustam muziku preko pc zvucnika tj. bilo cega sa bananicom. Radi samo sa slusalicama. Zvuk se prekida kao da se izvuce bananica iz auxa. Tako je od pocetka, ali nisam to ni koristio do skoro pa nisam ni pokusavao da resim.

Pre je na 4.5.4 moglo da se resi donekle gasenjem dirac hda. Sada nema toga ali sam ipak dirac hd izbrisao iz sytem/vendor/etc. Opet ne sljaka, zvuk prekida stalno. Ne znam da li je neki kvar jer sam isti licno video na 3 m2 nota. Da li ima nekog resenja, jel je nasao neko nesto na netu?

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Ne mogu da pustam muziku preko pc zvucnika tj. bilo cega sa bananicom. Radi samo sa slusalicama. Zvuk se prekida kao da se izvuce bananica iz auxa. Tako je od pocetka, ali nisam to ni koristio do skoro pa nisam ni pokusavao da resim.

Pre je na 4.5.4 moglo da se resi donekle gasenjem dirac hda. Sada nema toga ali sam ipak dirac hd izbrisao iz sytem/vendor/etc. Opet ne sljaka, zvuk prekida stalno. Ne znam da li je neki kvar jer sam isti licno video na 3 m2 nota. Da li ima nekog resenja, jel je nasao neko nesto na netu?

Sent from my m2 note using Tapatalk
To me je izludjivalo kod ovog telefona, i na flyme 4 i na 5 ...
Cini mi se da se manje iskljucuje kada smanjis ton na oko 70 posto
 
Vidis najbanalniju stvar nisam probao. Stisao sam na 70 - 80 % i sada radi. Za sat vremena koliko sam bio u kolima nije zaboo ni jednom. Hvala!
 
Poslednja izmena:
Meni touchscreen slabije reaguje po sredini leve strane. Nekako iz 5 puta pritisnem sta hocu. Recimo kada udjem da kucam broj za poziv ovaj taster 1 mi bas ne reaguje, tek iz 5,6 puta uspem da ga pritisnem.

Isto tako kada zelim da pokrenem neku aplikaciju, dve ikonice u sredini skroz na levoj strani touchscreena takodje ne reaguju uvek lepo.
 
Poslednja izmena:
Vidis najbanalniju stvar nisam probao. Stisao sam na 70 - 80 % i sada radi. Za sat vremena koliko sam bio u kolima nije zaboo ni jednom. Hvala!
Mislim da ovo ima neke veze sa otporom, tj omažom na izlazu, telefon verovatno ima interni mehanizam koji stiti pojacalo od ostecenja pri visokim izlaznim vrednostima, zato radi pri manjim snagama a pravi problem na maksimumu, to je ekvivalent zastiti na hi-fi pojačalima.. Neznam za vas ali ovo je feature za svaku pohvalu..

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Pozdrav ljudi,davno sam bio u ovoj temi jer sam pre 8 meseci prodao drugu meizu i sad me zove i kaze da mu je pukao ekran,u Vrbasu niko nema delove niti hoce da popravi,da li neko zna servis koji bi to radio i koliko kosta,ako ne sme ovde da se pise moze i na pm da mi posalje.
Hvala puno u svakom slucaju

Sent from my ONE E1001 using Tapatalk
 
U Beogradu u servisu su mi trazili 8500 dinara.
Narucio sam iz kine za 19 dolara, stigao za dve nedelje, sam sam ga zamenio i ekran je bio ne ispravan. Uz dosts muke i dodatnih troskova za vracanje u kinu sam uspeo da povratim novac i opet narucim od drgog prodavca. Ovaj je ispravan i sve radi, ali nije to vise taj kvalitet.
 
Poslednja izmena:
otkako sam ga prebacio na 5.1.6.0G , progledao sam :) sviđaju mi se promene
Nešto je počeo da koči dok sam bio na 4.5.4 , mislim da je zbog vibera,za sada je sve OK
 
upravo se pojavila 5.1.8.0G verzija na flyme sajtu no ja ne znam da je skinem odatle...na meizufans sajtu je josh nema...
 
Poslednja izmena:
Ja sam sa Flyme i skidala, retko kad sa meizufans (govorim za G verzije, bete i A verziju jesam odatle)
 
Da, i meni. Zato sada vise ne skidam nista odatle jer su orijentisali sve to ka Kini.
 
Nemam ja pojma o čemu vi pričate, ja skidam stalno sa meizufans i nikakav problem nisam imao.

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
I ja isto, sve normalno.
 
Ako prelazite sa 5.1.6.0 G na 5.1.8.0 G morate da uradite wipe data je na novoj verziji nema googlovih servisa, moracete sami da instalirate posle.
 
Katastrofa update. Nisam radio wipe, sve mi pomesao ikone, google servise 10x sam skinuo instalirao i ne radi. Vratio se na 5.1.6.0 ostao bez google servisa, opet ne mogu da ih instaliram, pola aplikacija ne rade... Morace factory reset...
 
Da, ako se ne uradi wipe skroz se pogubi zbog google servisa, ne mogu se instalirati, i nece raditi.
 
Nazad
Vrh Dno