Šta je novo?

Meizu m2 note

I ja koristim touchpal ima srpski i latinicu i cirilicu i odlicna je :)
 
SwiftKey modded FTW! [emoji108] [emoji122]

M2 Note
 
od danas me zeza "home" dugme,tj kapacitivni senzor. Kao da "zabode",pa čim uđem u neku aplikaciju,odmah me izbacuje iako ga ne dodirujem.
Odložim telefon iz ruke na stol,a on i dalje cap-cap-cap-cap kao da držim prst na senzoru.
Pošto svakako planiram da ga nosim u telenor zbog ekrana,da li je ovo povezano sa istim,pa će se menjati u kompletu?
 
2 dugmeta sa strane (volume up/down) mi menjaju jacinu zvuka klipova (media files) a ne jacinu zvuka ringtona... Kako to da promenim?
 
Pa dok ide klip ili neka druga media normalno je da menja jačinu zvuka iste. Kad izađeš iz klipa onda bi trebalo da menja jačinu zvona.
 
Pa ja znam da tako treba, ali je problem sto nije tako... Gde god da sam (klip, home screen) meni menja samo jacinu media fajlova... Sad vidim da gore i nisam bas najbolje objasnio... :)
 
od danas me zeza "home" dugme,tj kapacitivni senzor. Kao da "zabode",pa čim uđem u neku aplikaciju,odmah me izbacuje iako ga ne dodirujem.

Meni se ovo desavalo kada ne instaliram lepo sistem, ili pri prelasku sa A na G verziju.
U koju god aplikaciju da udjem ono izadje i isto tako kao sto si ti rekao.

@C4in jos uvek nije reseno to da na + i - moze jacina zvuka vec samo media fajlova.
 
Pa ja znam da tako treba, ali je problem sto nije tako... Gde god da sam (klip, home screen) meni menja samo jacinu media fajlova... Sad vidim da gore i nisam bas najbolje objasnio... :)
Sad vidim da je i kod mene tako, a zašto.... nemam pojma.
 
Izgleda da je to zbog flyme-a... Ne mogu da verujem da je tako...
 
Ako se ne varam, jos od kad sam uzeo tel uvek je bilo tako sa zvukom. Ako imate root, xposed + flyme tools:
2088aa9ab8f3cea5d1637390f820c0b4.jpg


Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Ne, nije tako kod mene... Telefon nije rootovan niti imam bilo sta od toga...
 
Meni se ovo desavalo kada ne instaliram lepo sistem, ili pri prelasku sa A na G verziju.
U koju god aplikaciju da udjem ono izadje i isto tako kao sto si ti rekao.

@C4in jos uvek nije reseno to da na + i - moze jacina zvuka vec samo media fajlova.
Vratio sam sada na 5.1.9.0 G, videću kako se ponaša

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Meni se ovo desavalo kada ne instaliram lepo sistem, ili pri prelasku sa A na G verziju.
U koju god aplikaciju da udjem ono izadje i isto tako kao sto si ti rekao.

@C4in jos uvek nije reseno to da na + i - moze jacina zvuka vec samo media fajlova.

Kako si uspela sa A na G posto ja nikako ne uspevam?
 
Pa lepo. Instalirala sam 5.1.8A i kada je izasla G verzija samo ubacila na root pokrenula i to je to. :)
Od te verzije cekam samo G jer mi je lakse, sve je namesteno ne moram da se petljam sa GP.
 
Pozdrav, jer ima neko problema da uhvati 4G signal. Ja sam na romu 5.1.10.0G i Telenor mrezi. Ranije ove godime, marta, u Nisu je radilo. Sada nikako ne radi, iako su mi zamenili karticu u poslovnici.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav, jer ima neko problema da uhvati 4G signal. Ja sam na romu 5.1.10.0G i Telenor mrezi. Ranije ove godime, marta, u Nisu je radilo. Sada nikako ne radi, iako su mi zamenili karticu u poslovnici.
Isti slučaj i kod mene. Ranije sam hvatao 4G po centru, i to je bio signal sa bazne stanice na zgradi pored McDonald's-a. To je bila izgleda jedina bazna stanica u Nišu na 1800MHz. Sad kako su pokrili ceo grad, nigde se ne može uhvatiti 4G sa ovim telefonom. Izgleda da su sve bazne stanice u Nišu na 800MHz, verovatno su i tu jedinu koja je bila na 1800 zamenili.
 
Poslednja izmena:
Isti slučaj i kod mene. Ranije sam hvatao 4G po centru, i to je bio signal sa bazne stanice na zgradi pored McDonald's-a. To je bila izgleda jedina bazna stanica u Nišu na 1800MHz. Sad kako su pokrili ceo grad, nigde se ne može uhvatiti 4G sa ovim telefonom. Izgleda da su sve bazne stanice u Nišu na 800MHz, verovatno su i tu jedinu koja je bila na 1800 zamenili.

Ja sam inace iz Leskovca i od pre neki dan pusten je 4G signal i kod nas. Interesantno je da kod pretrage mreze telefon vidi i mts i vip 4G mrezu samo telenorovu ne. Inace za telefon uzet u telenoru i to reklamiran kao 4G telefon veoma cudno. Bas se razocarah u telenor.
 
Ne mogu da pustim nijedan video ili klip na fejsu i instagramu preko mreznog neta a na wifi-ju sve ok,podesavanja sva ok pregledao,zna li neko u cemu je caka?

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Je l' ima neko problem sa kontaktima? Lista kontakata se sporo louduje, isto tako i recent calls. Kada pokusam nekog da pozovem iskoci error Phone stopped working. Jos jedan prob lem je kad me neko zove, vidim samo broj... Tek posle recimo 15s se pojavi ime kontakta...
 
Koji build? Ja sam imao ranije problem da se sporo ucitavaju kontakti, mislim da sam pisao ranije kako sam resio.

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Koji build? Ja sam imao ranije problem da se sporo ucitavaju kontakti, mislim da sam pisao ranije kako sam resio.

Sent from my m2 note using Tapatalk
Pa od verzije 5.x.y se popravili stanje sa kontaktima. Sada sa 5.1.10 nikakvih problema.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
Je l' ima neko problem sa kontaktima? Lista kontakata se sporo louduje, isto tako i recent calls. Kada pokusam nekog da pozovem iskoci error Phone stopped working. Jos jedan prob lem je kad me neko zove, vidim samo broj... Tek posle recimo 15s se pojavi ime kontakta...

Ne znam za meizu, ali sam pre imao slican problem sa LGjem nekim starijim.

Neki broj iz imenika je bio nesto koruptovan, pa je iz nekog razloga stalno vuko neke podatke i dodavao na storage. Pa mi je "contacts" imao 100 megabajta.
Prekopirao sam cist imenik, obrisao sve , data, casche..
Posle je radilo lepo
 
Aha... Znaci moracu da pregledam imenik... Hvala
 
Aha... Znaci moracu da pregledam imenik... Hvala
Pisalo je vec sve ovde na temi...Ukljuci sinhronizaciju svih naloga u telefonu. Znaci Viber, Google, Yahoo, Skype ili sta vec sve imas. Odradi i jedan restart za svaki slucaj i problem sa imenikom ce nestati...Mada mislim da je na novim verzijama ovaj problem ispravljen...

Sent from my LG-D838
 
Ufff... Ako mislis na factory reset, mrzi me to da radim, tacnije da instaliram i podesavam sve ponovo, pogotovo sto sam to uradio pre najvise mesec dana... :(

Inace primetio sam da se kontakti sporo sinkuju...

Flyme je 4.5.3l

Sad vidim da je offical Flyme 5.1.10.0G. Odmah ide update...
 
Poslednja izmena:
Ne factory reset nego udjes u sinhronizaciju pa kad ti se pojavi lista naloga ukljucis sve da ti se sinhronizuje..Najbolje bi bilo da odradis update na najnoviju verziju i neces imati vise problema sa kontaktima...

Sent from my LG-D838
 
Da, da... Upravo sam uradio update... za sada je ok...

Samo, i dalje ne znam kako da obrisem Themes, Hot Apps, Opera Max i weather sa telefona? Root-ovao sam ga ali ove 4 app ne mogu da obrisem... Da li je uopste moguce da se obrisu?
 
Poslednja izmena:
Sve može da se obriše ili ručno da odeš u system ili sa nekim programom.

Sent from my m2 note
 
Pa ne moze da se brise iz system/applications... Nema uninstall... e sad neke 3rd party aplikacije nisam probao...
 
Idi sa third party, ja sam tako obrisao maxx.

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno