Šta je novo?

Leadtek Winfast Tv2000xp Expert

dussan

Čuven
Učlanjen(a)
28.01.2004
Poruke
19
Poena
604
Dali neko ima ovu TV karticu,zanima me sve o njoj jer planiram da je kupim? Ili mi preporucite neku bolju do 70 eura ako ima...
 
Reci sta te konkretno zanima.
Imao sam tu karticu i o njoj od mene mozes da cujes ceo hvalospev. :happy:
Kartica odlicno radi na kablovskoj, nema nekih anomalija na slici (shum, crtice, tackice i sl), ne znam kakav je Teletext, jer ga nisam koristio, posle njega sam uzeo Pinacle PCTV sa digitalnim tjunerom i razocarao se (pogotovu sto je bila skoro 20€ skuplja), ima lepu sliku i prilicno cistu. Ne znam za sta ces je ti koristiti, posto sam je ja koristio iskljucivo za gledanje TV-a, a ne za neko skidanje sa kaseta i tv-a (mada drugar koji je koristio za to kaze da je OK), tako da ne znam koliko sam ti pomogao.
Ako je uzimas za TV na kompu, sa svojom cenom od oko 55€, mislim da neces naci nesto bolje, od onih kartica od 35-40€ je definitivno bolja i gotovo sigurno vredi tih 10-15€ doplate, a za skupljim karticama uopste ne zaostaje.
cheers
 
Looney Toon je napisao(la):
Reci sta te konkretno zanima.
Imao sam tu karticu i o njoj od mene mozes da cujes ceo hvalospev. :happy:
Kartica odlicno radi na kablovskoj, nema nekih anomalija na slici (shum, crtice, tackice i sl), ne znam kakav je Teletext, jer ga nisam koristio, posle njega sam uzeo Pinacle PCTV sa digitalnim tjunerom i razocarao se (pogotovu sto je bila skoro 20€ skuplja), ima lepu sliku i prilicno cistu. Ne znam za sta ces je ti koristiti, posto sam je ja koristio iskljucivo za gledanje TV-a, a ne za neko skidanje sa kaseta i tv-a (mada drugar koji je koristio za to kaze da je OK), tako da ne znam koliko sam ti pomogao.
Ako je uzimas za TV na kompu, sa svojom cenom od oko 55€, mislim da neces naci nesto bolje, od onih kartica od 35-40€ je definitivno bolja i gotovo sigurno vredi tih 10-15€ doplate, a za skupljim karticama uopste ne zaostaje.
cheers
Potputno se slazem!
Odlicna je, ima dobar prijem, sto je najvaznije po meni a i teletext radi dobro. Dobra kupovina definitivno.
 
Hvala puno na savetu.

Konkretno me zanima sledece:

- Kakav je kvalitet Fm snimka,dalli je stereo i dali se cuje istom jacinom kao i kod slusanja (imao sam prilike da cujem snimak kod K-worlda uzasno je los i dosta se slabije cuje)
- Dali prilikom snimanja TV programa u mepeg4 formatu dolazi do gubitka kvaliteta i koliko opterecuje procesor
- Dali pomocu daljinskog upravljaca mogu kontrolisati i neke druge aplikacije kao sto je naprimer winamp,i dali se moze istim pomerati kursor misa
 
E to vec ne znam, koristio sam je 1 dan, ali utisci su bili odlicni. Vec ce ti neko reci...
 
dussan je napisao(la):
Hvala puno na savetu.

Konkretno me zanima sledece:

- Kakav je kvalitet Fm snimka,dalli je stereo i dali se cuje istom jacinom kao i kod slusanja (imao sam prilike da cujem snimak kod K-worlda uzasno je los i dosta se slabije cuje)
- Dali prilikom snimanja TV programa u mepeg4 formatu dolazi do gubitka kvaliteta i koliko opterecuje procesor
- Dali pomocu daljinskog upravljaca mogu kontrolisati i neke druge aplikacije kao sto je naprimer winamp,i dali se moze istim pomerati kursor misa

- Sve zavisi od softvera a kod Leadtek-a se radi o vrhunskom.
- Sa bilo kakvom karticom i bilo kakvim softverom dolazi do gubitk ana kvalitetu. Najbolje reseneje se snimanje u MPEG2 pa zatim kompresija nekim pomocnim programom (najcesce gane dobijas ga uz karticu) u MPEG4.
- Da.

Ako zelis jos nesto da pitas sto se uporedjivanja tice, nema smisla jer je ta TV kartica daleko bolja od kompletne konkurencije koju ima na nasim prostorima!

:wave;
 
[INFO]
Ovo sve pišem nakon što sam "uspešno" rešio problem, a koga mrzi da čita, neka pređe na epilog. :)

[UVOD]
Tema je već u poodmaklim godinama, ali ću sa vama podeliti moj problem. Leadtek WinFast TV2000 XP Expert me verno služi svih ovih godina, a poslednje verzij softvera imaju i internu podršku za Matroška format, što je veliki plus. Ranije sam snimao u "Super VCD" formatu, što je bio jedini prihvatljiv format za izbegavanje svih vidova audio/video desinhronizacije (Core2Duo E6600 @ 2,4GHz). Svi ostali formati su ili imali problem sa sinhronizacijom, ili su bili preveliki za čuvanje na tada malim diskovima.
h.264 odlično radi posao i daje TV kartici novu šansu za život. Na softver sam se odavno navikao.

[PROBLEM]
Nedavno sam kupio MSI grafičku serije 460 (sam model nije bitan za ovu priču). Instalirsao sam najnovije drajvere sa grafičku, sa zvaničnog sajta i sve je u redu. Zatim sam instalisao pripadajući softver "MSI Afterburner" koji služi za kontrolu hardvera (napon, radne frekvencije, ventilatore, itd.). Sve je radilo lepo do trenutka kada sam pokrenuo TV karticu. nakon 2-3 sekunde čekanja, pojavila se poruka: "WinFast DTV Application has stopped working". Jedina opcija je bila "Close". Pokušao sam sa deinstalacijom drajvera, instalisanjem najnovije verzije, a ni reinstalacija softvera PWR2 nije pomogla. Išao sam čak dotle da sam po Windows folderima tražio "repove" drajvera za TV karticu (i našao sam ih, a zatim obrisao pomoću programa "Unlocker x64"). Pokušao sam istu strategiju i sa grafičkom, ali bez uspeha. TV kartica je odbijala da radi.

[REŠENJE]
Problem sam sasvim slučajno "rešio" pipanjem u mraku (po sistemu - i ćorava koka nađe zrno). Isključio sam MSI softver (Afterburner, OnScreen Display i Kombustor). Bilo koji od ta tri da je pokrenut - TV kartica neće raditi. Moja sumnja je pala i na instalisane drajvere za MSI High Definition Audio Controller, ali sam se prevario. Deinstalacijom drajvera nisam rešio problem.

[EPILOG] u mom slučaju:
Ako imate ovu kombinaciju hardvera i softvera:
Kartica - Leadtek WinFast TV2000 XP Expert (PAL)
Drajver - WinFast TV2000 XP Expert FM1216MK3, v6.0.109.7002
Softver - WinFast PWR2, v2.0.3.49

Kartica - MSI N460GTX (MS-V232)
Drajver - NVIDIA GeForce GTX 460, v9.18.13.1090
Softver - MSI Afterburner Version 2.3.1

Isključite MSI Afterburner pre pokretanja WinFast TV2000 XP Expert. Ako WinFast TV2000 XP Expert već radi, možete pokrenuti MSI Afterburner i oba će raditi oko minut vremena. Posle toga se utišava (i potpuno nestaje ton) sa WinFast TV2000 XP Expert...

Nadam se da će ovo nekome pomoći, jer sam izgubio mnogo vremena da nađem "rešenje", a traženje po netu nije dalo nikakve konkretne rezultate.
 
[INFO]
Ovo sve pišem nakon što sam "uspešno" rešio problem, a koga mrzi da čita, neka pređe na epilog. :)

[UVOD]
Tema je već u poodmaklim godinama, ali ću sa vama podeliti moj problem. Leadtek WinFast TV2000 XP Expert me verno služi svih ovih godina, a poslednje verzij softvera imaju i internu podršku za Matroška format, što je veliki plus. Ranije sam snimao u "Super VCD" formatu, što je bio jedini prihvatljiv format za izbegavanje svih vidova audio/video desinhronizacije (Core2Duo E6600 @ 2,4GHz). Svi ostali formati su ili imali problem sa sinhronizacijom, ili su bili preveliki za čuvanje na tada malim diskovima.
h.264 odlično radi posao i daje TV kartici novu šansu za život. Na softver sam se odavno navikao.

[PROBLEM]
Nedavno sam kupio MSI grafičku serije 460 (sam model nije bitan za ovu priču). Instalirsao sam najnovije drajvere sa grafičku, sa zvaničnog sajta i sve je u redu. Zatim sam instalisao pripadajući softver "MSI Afterburner" koji služi za kontrolu hardvera (napon, radne frekvencije, ventilatore, itd.). Sve je radilo lepo do trenutka kada sam pokrenuo TV karticu. nakon 2-3 sekunde čekanja, pojavila se poruka: "WinFast DTV Application has stopped working". Jedina opcija je bila "Close". Pokušao sam sa deinstalacijom drajvera, instalisanjem najnovije verzije, a ni reinstalacija softvera PWR2 nije pomogla. Išao sam čak dotle da sam po Windows folderima tražio "repove" drajvera za TV karticu (i našao sam ih, a zatim obrisao pomoću programa "Unlocker x64"). Pokušao sam istu strategiju i sa grafičkom, ali bez uspeha. TV kartica je odbijala da radi.

[REŠENJE]
Problem sam sasvim slučajno "rešio" pipanjem u mraku (po sistemu - i ćorava koka nađe zrno). Isključio sam MSI softver (Afterburner, OnScreen Display i Kombustor). Bilo koji od ta tri da je pokrenut - TV kartica neće raditi. Moja sumnja je pala i na instalisane drajvere za MSI High Definition Audio Controller, ali sam se prevario. Deinstalacijom drajvera nisam rešio problem.

[EPILOG] u mom slučaju:
Ako imate ovu kombinaciju hardvera i softvera:
Kartica - Leadtek WinFast TV2000 XP Expert (PAL)
Drajver - WinFast TV2000 XP Expert FM1216MK3, v6.0.109.7002
Softver - WinFast PWR2, v2.0.3.49

Kartica - MSI N460GTX (MS-V232)
Drajver - NVIDIA GeForce GTX 460, v9.18.13.1090
Softver - MSI Afterburner Version 2.3.1

Isključite MSI Afterburner pre pokretanja WinFast TV2000 XP Expert. Ako WinFast TV2000 XP Expert već radi, možete pokrenuti MSI Afterburner i oba će raditi oko minut vremena. Posle toga se utišava (i potpuno nestaje ton) sa WinFast TV2000 XP Expert...

Nadam se da će ovo nekome pomoći, jer sam izgubio mnogo vremena da nađem "rešenje", a traženje po netu nije dalo nikakve konkretne rezultate.

Kakva je razlika izmedju Global i Expert, da li uopste postoji!Da li moze da snima u MKV i Leadtek WinFast TV2000 XP Global.
 
Poslednja izmena:
Imao sam i ja tu karticu i odlično radi ali sam moro da je zamenim zbog nekoliko stvai. Prvo jedini program za njenu upotrebu je njihov a on je dizaster, najblaže rečeno. Druga stvar je sam chipset na njoj i drajveri teško ili nikako upotrebljivi za win7 X64 i osmicu. Jednostavno zastarelo i nema odgovarajuće drajvere. Jedine TV kartice koje rade na novijim windowsima su one sa Pfilips 7131 pa nadalje chipom. Ako kupuješ novu tv kartu bolje odmah nađi neku hibridnu koja ima i digatalnu DVB-T2 mogućnost.
 
Nekupujem novu nego pitam zbog snimanja TV. Ja sam je uzeo radi prebacivanje snimaka sa VHS i vrlo sam zadovoljan kako je odradila to.
 
Moje je mišljenje da su Global i Expert isto g*vno, jer sam ja u svom onom očaju instalisao i drajvere za Global unesto Expert. Sve je bilo isto, a koliko vidim, jedina razlika u ta dva .EXE fajla (zvanični drajveri) je što u verziji GLOBAL nema podršku za XP(???). Mislim da će GLOBAL raditi isto što i EXPERT, ali to je samo moje mišljenje. Odgovornost je na tebi. :)
 

Prilozi

  • winfast_tv_2000_xp.jpg
    winfast_tv_2000_xp.jpg
    95.5 KB · Pregleda: 159
Ako ti je do snimanja TV programa, svaka koja ima dobar prijem i baca dobru sliku moći će i da snima dobro. Naravno ako je signal stereo, snimaće stereo. Najbolje je ako ima hardwareski enkoder u mpeg2, onda je losless i posle možeš da radiš sa tim šta hoćeš. Ja imam KWorld sa Philips 7131 čipom i na 8mici radi i snima odlično. Za gledanje i snimanje upotrebljavam ChrisTV PVR Pro, koji nažalost ne radi na Leadtek karticama.
 
Global je novija verzija karte i ima par mogucnosti vise u odnosu na Expert, prevashodno, dosta bolje radi i ne pravi probleme na x64 Sedmici (a i Osmici). Ne koristim snimanje nesto, par puta sam snimao neke gluposti cisto probe radi i radilo je OK.
 
Nemogu da nadjem WinFast PWR2, v2.0.3.49 zamolio bih za link odakle da ga skinem.
 
Na sajtu je poslednja verzija v2.0.3.48 i to je poslednja verzija, nema nista posle.
 
Mislim da je to greska u kucanju.
 
Ubi se trazeci na googlu da nadjem da skinem WinFast PWR2, v2.0.3.48 ali nema nigde, moja verzija je v2.0.3.32, pa bih hteo da tu noviju verziju. Zamolio bih za link odakle da skinem.
 
v2.0.3.48 je poslednja. Moja greška izvinjavam se...
 
Oduševljen sam oživljavanjem topica nakon punih 9 godina. To se zove skok!
 
Koje su sanse da je ovo apsolutni rekord? :)
 
Ja se držim 2.0.3.33 i odlično radi Win 7 x64, imam loša iskustva sa abdejtima za WinFast PVR2, obično više pokvare nego poprave.
 
Da li ova kartica radi na Win 8? Imam je, a probacu ovih dana win8 pa reko da vidim da l' je neko probao.
 
Danas sam kupio Leadtek WinFast TV 2000 XP Expert (FM1216MK3) karticu i kad sam instalirao sve drajvere izbacivala mi je poruku failed to build graph i nisam imao ni zvuk ni sliku. Onda sam reinstalirao drajvere i PVR2 pa sad imam zvuk i na radiju i na tv kanalima ali nemam sliku tj. imam samo crn ekran. Da li je u pitanju problem sa drajverima ili je kartica "odsvirala" svoje pa da je zamijenim dok jos mogu? Koristim W7 SP1 ultimate x64 i sve sam skidao sa Leadtek-ovog sajta.
 
Vidi dali u drajverima ili nameštanjima programa ima opcija za "overlay mixer" ili tako nešto kod mene je i na 7mici i 8mici ubijalo sliku ali na Kworldy. Šteta što ChrysTv neće da radi sa Leadtekom, barem meni nije uspelo, možeš možda da probaš sa najnovijom verzijom.
 
Šta bi sa TV2000 Expert i Windows 8? Je l' neko uspeo da nadje resenje?
 
Ja ne koristim Windows 8, ali preporučujem da proverite sve ostale programe koji imaju vezu sa prikazom/snimanjem (view/capture) slike. Definitivno postoji neki konflikt oko renderovanja slike, a da li je u samom PWR2 softveru ili nekom drugom koji se "kolje" sa njim - to ne znam.

Kako sam ranije naveo, MSI Afterburner je bio problem kod mene, a konkretan problem je bio da on ima "On Screen Display Server" i u "Active 3D process" mora da stoji "not detected". To je bio problem kod mene na Windows 7 x64, nadam se da Vas ovo može navesti u kom smeru da razmišljate.

Srećno.
 
Šta bi sa TV2000 Expert i Windows 8? Je l' neko uspeo da nadje resenje?
Da li si možda probao drajvere za njihovu Global karticu?

Ima li neki drugi program osim Leadtek PVR2 koji bi radio sa njihovom Expert karticom, pa da probamo to za Win 8.1?
Ja na Win 8.1 imam sliku ali ne i zvuk sa drajverima koje je windows stavio a i sa onima za Win7. Možda bi neki drugi PVR program imao i zvuk.
 
Nazad
Vrh Dno