Šta je novo?

Leadtek Winfast Tv2000xp Expert

Probao. Global sam koristio ranije na Visti, na sedmici sam imao drivere.
 
Moze neki screenshoot sa ove kartice?
 
Da li uopšte postoji neki program za gledanje televizije sa ovom TV kartom osim zvaničnog Leadtek PRV2 programa? Mislim sad prvenstveno na Windows 7, da probam na njemu.

Da li tako nešto postoji ili se TV više-manje može gledati samo sa zvaničnim aplikacijama koje je pravio proizvođač?

Evo sad sam probao dva programa, jedan je MediaPortal a drugi je Got All Media, prvi javlja da ova TV kartica nije podržana a drugi ne pušta TV sliku.
 
Da li uopšte postoji neki program za gledanje televizije sa ovom TV kartom osim zvaničnog Leadtek PRV2 programa? Mislim sad prvenstveno na Windows 7, da probam na njemu.

Da li tako nešto postoji ili se TV više-manje može gledati samo sa zvaničnim aplikacijama koje je pravio proizvođač?

Evo sad sam probao dva programa, jedan je MediaPortal a drugi je Got All Media, prvi javlja da ova TV kartica nije podržana a drugi ne pušta TV sliku.
Jesil' probao "ProgDVB", Šteta što CrysTV ne radi sa Leadtekom.
 
Evo sad gledam taj ProgDVB, ili ja ne znam podesiti ili on ne vidi TV kartu. Kod instalacije sam selektovao ono "BDA compatibile card or box" i "Internet TV and radio" ali nakon instalacije pod "TV sources" ima checkbox na "Internet TV and Radio" i pored toga imaju opcije "IPTV Client", "Kantina TV", "Rodina TV" i još nešto, ali nema TV card. Radi streamovanje nekih domaćih kanala ali to ide kroz internet (i zna da sjecka) a ne od TV karte.
 
Ja koristim Presto Pvr i odlično radi. Imam leadtek l WinFast DTV Dongle H Plus i koristim na 8.1 .

Verzija je narodna
Presto PVR Platinum Multilanguage DVB-T v5 50 06 zip
 
Poslednja izmena:
Probao sam sada taj Presto Pvr, u Win7 radi sasvim dobro ali u Win 8.1 radi isto kao Leadtek PVR2, ima sliku ali ne i zvuk. To je onda do drajvera u Win 8.1, nadao sam se da će neki drugi PVR softver moći da pušta i zvuk.
 
Probaj neke druge drajvere. Meni isprva nije htela uopšte kartica na 8.1 Zato sto pogrešno prepoznaje uredjaj kad ga ubodeš. Isključio sam da mi automatski skine ms drajvere i prepozna uredjaj i proradilo je.

Rekli su mi iz leadtek podrske da ima nekih problema sa prepoznavanjem uređaja, pogrešno ga prepozna.Pitaj na mail podršku stvarno hoće da pomognu.Meni objasnili sa screenshotovima ceo postupak kako da namestim.
 
Poslednja izmena:
To sam i ja htio da kažem, ako ti nije problem postavi ih ovde pošto je očigledno da mnogi imaju problem sa tim, ili nam ih pošalji na PP :)
 
Evo

It might takes some time to fix the problem with Microsoft.
Here is the temporary solution for DTV Dongle H Plus in Windows 8.
Please follow the instruction as below to test it.
1. Please execute the Control Panel.

image007.jpg

1.jpg
2. Please enter the “Device” on Search column.
Then select “Change device installation settings

3.jpg
3. Please select “No, let me choose what to do”.
Then select “Never install driver software from Windows Update” and disable “Automatically get the device app and info by your device manufacturer”
4.jpg
4. Then execute the Device Manager.
5.jpg
5. Then uninstall the WinFast PxDTV3000 TS.
 
Evo i onda samo

6.jpg

7.jpg

After that, please restart the PC.
If the device still doesn’t work, please uninstall the driver of DTV Dongle H Plus to reinstall it again.
 
Hvala. A da li za taj Dongle H Plus postoje zvanični Leadtek drajveri za Win 8? Ili si stavljao drajvere za Win7?

Ja sam probao staviti Leadtek Winfast Tv2000xp Expert drajvere za Win7 preko Device Managera i Have Disk opcije gdje sam ga doveo do .ini fajlova drajvera, on je tu prepoznao drajver i instalirao ga, malo je drugačiji naziv za njega u Device Manageru, piše baš "Leadtek Winfast Tv2000xp Expert" ili nešto tako dok sa drajverom koji Win 8.1 sam stavi pored toga pišu i neki brojevi na kraju, ali najbitnije je da sa oba drajvera radi potpuno isto, ima slike ali ne i zvuka u Leadtek PVR2 i Presto PVR programima.

Ali probaću još jednom po ovoj proceduri sa slika koje si stavio.
 
Postoje drajveri za windows 8 ali nije radilo . Isto sam probao i sa windows 7 , jednostavno je bila greška u prepoznavanju hardvera.

Tek nakon ovog sa slike proradilo.

Gore sam malo zbrkao , ponovio jednu istu sliku. Ali provaljuješ valjda .

Takođe sećam se da sam dok sam imao windows 7 isto morao nekoliko drajvera da probam. Nije mi takođe radio zvuk na presto pvr.

Da nije problem nešto za zvučnom ili podešavanjem zvuka ?

Imaš da biraš audio device, probao si da izmenjaš to ?

Untitled.jpg
 
Poslednja izmena:
Za sve koji dobijaju poruku "Failed to build graph"...meni se problem javio na win8.1...po netu nigde ne nadjoh reshenje, izmenjao sam gomilu driver-a posto svi pricaju da trebaju ovi ili oni driver-i ali na kraju sluchajno provalih reshenje...kada se pokrene pvr2 on izbaci gresku "Failed to build graph", klikne se OK i u sustini nista ne mozete da podesite...osim...dole na kontrol panelu, recimo desno od natpisa Win Fast PVR2 desni klik i na video input izaberite Analog TV, posle toga mogu da se skeniraju kanali i da se podesava ostalo...inace driver je poslednji koji ima na leadtek-ovom sajtu za win7-64...
 
Ja nisam imao problem sa slikom već sa zvukom, sliku imam na Win 8.1 ali ne i zvuk. Tražio sam dosta po intenretu ali nisam našao rješenje. Zadnji put kad sam reinstalirao Win 8.1 nisam ni instalirao drajvere i PVR2 jer koliko sam shvatio nema rješenja. Osim ako se u međuvremenu pojavilo neko rješenje i za sliku i za zvuk? Da li je?
 
Da li moze da se koristi daljinski za rad u nekom video player-u, da recimo pustim nesto preko hdmi na TV i da upravljam preko daljinskog, da li je to moguce i ako jeste sa kojim palyer-om?
 
Ja nisam imao problem sa slikom već sa zvukom, sliku imam na Win 8.1 ali ne i zvuk. Tražio sam dosta po intenretu ali nisam našao rješenje. Zadnji put kad sam reinstalirao Win 8.1 nisam ni instalirao drajvere i PVR2 jer koliko sam shvatio nema rješenja. Osim ako se u međuvremenu pojavilo neko rješenje i za sliku i za zvuk? Da li je?
Zvuk moraš izvesti fizički, jedan stari 4pinski kabl (nekad bio za cd) napraviš drugu stranu na 3.5 mm kao za slušalice. Na tv kartici ubodeš u izlaz, provučeš napolje i u muzičku (plavi) audio in. U podešavanjima winfastPVR2 podesiš audio i to je to.

 
Poslednja izmena:
Hm, čitao sam naslov Leadtek Winfast Tv2000xp Expert pa sam mislio da o tome pričate, malo sam gledao temu unazad, pa skontao da pričate o Leadtek USB dongle-u, problemima sa zvukom. O tome nemam pojma, nisam nikad imao, sorry. Inače, uzeo sam nešto prilično dobro (za te pare), Intex USB 2.0 DVB-T2/FM konkretno meni je trebalo za digitalnu kablovsku POSTA.NET, postoje posebno i DVB-C drajveri i program, radi odlično.
 
Hvala @salenjak
 
Moram da posgtavim ponovo isto pitanje

Da li moze da se koristi daljinski za rad u nekom video player-u, da recimo pustim nesto preko hdmi na TV i da upravljam preko daljinskog, da li je to moguce i ako jeste sa kojim palyer-om?
 
?+++

Ja imam ovu karticu od 2006 godine i extra me je sluzila, i snimao sam i slusao radio i snimao radio i super je, brzo menja programe i teletekst je extra, daljinski sve super ali na win XP. Pokusavao sam na win 7 radi nekako ali na win 8.1 64bit kod mene nece nikako. Razne kombinacije sam probao ali nece nista samo mi prikaze onu poruku FAIL TO BUILD GRAPF ili tako nesto. Posto imam na c win xp a na d win 8.1 na win xp mi radi extra i dalje ali me zeza pomalo xp koci mi, bas mi je zao da je bacim, pozdrav!
 
Zvuk moraš izvesti fizički, jedan stari 4pinski kabl (nekad bio za cd) napraviš drugu stranu na 3.5 mm kao za slušalice. Na tv kartici ubodeš u izlaz, provučeš napolje i u muzičku (plavi) audio in. U podešavanjima winfastPVR2 podesiš audio i to je to.


A zbog čega ovo..?Meni je na insider buildu radila ok sa w8 driverima za zvuk,pošto mi je povezana na cd na ploči.Medjutim sad kada sam uradio clean install w10 i ubacio zvanične drivere za zvuk na ploči,brljavi nema cd postavki u winfast pvr tamo gde bi terbalo da ih ima..
 
Poslednja izmena:
Da li kartica radi na Windows 10?
 
Meni zvuk nije radio na Win 8 pa nisam ni probao na Win 10.
Neko je ranije ovde okačio neko rješenje za zvuk, sa nekim kablovima, ali nisam to probao.
 
Ако картица не ради тј нема драјвера, углавном помаже DScaler. Имам неку Pinnacle картицу која не ради на 7х64 и каснијим верзијама али DScaler ради без грешке. Аудио би требало да се премости каблићем, можда је касније решено на неки други начин али је то стандардно решење. Ја га не користим пошто ионако та картица служи за video in а звук иде другим путем.
 
Moram da posgtavim ponovo isto pitanje

Da li moze da se koristi daljinski za rad u nekom video player-u, da recimo pustim nesto preko hdmi na TV i da upravljam preko daljinskog, da li je to moguce i ako jeste sa kojim palyer-om?

Može. Taj program dolazi zajedno sa poslednjom verzijom aplikacije PVR2 i zove se RCConfig. Preko njega možes da isprogramiraš daljinac kako želiš.
 
Pozdrav, zamolio bih za malu pomoc ako neko ima iskustva sa ovime. Naime, imam ovu karticu al uz nju nisam dobio audio kabl pa zvuk za snimanje koristim preko line in-a na integrisanoj zvucnoj kartici na racunaru a samu sliku dobijam preko tv kartice. No da ne duzim puno kad prikopcam zuti cinc za sliku na karticu, dobijam uzasni eho na zvuku koji direktno ide na line in. Sada me zanima da li je neko ima iskustva sa ovakvim slicni problemom. Ja sumnjam da bih morao i zvuk onda prevesti na karticu ali nisam siguran a i kao sto rekoh nemam zvucni kablic za nju. Da li mozda probati sa S-videom, jer sam video da ima na adaptercicu plavi 3.5mm konektor koji je predpostavljam za zvuk za s-video. Svaka pomoc je dobrodosla.
 
Poslednja izmena:
Ja imam Global verziju i taj S-Video kablić koristim i za zvuk, upravo preko tog plavog konektora. Utakni ga u Line In na zvučnoj i podesi da zvuk ide preko njega.
 
Znaci taj audio kablic je samo za s-video? Posto inace nema zvuka kad utaknem sva tri cinc kabla na njemu... Krcanje se cuje cim cinc dotakne neki od ulaza (ukljucujuci i s-video), nzm sta da radim...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno