Šta je novo?

Jeftin "nepametan" backup ili za plažu telefon

jorgovan

Čuven
Učlanjen(a)
13.03.2002
Poruke
4,506
Poena
785
Šta koristite od dumb telefona? Razmišljam si pazariti neki za backup/plažu/bazen a nemam ideju šta. Da je jeftin, da ima klasičnu tastaturu još kada bi imao slot za kartice (zbog muzike...)?
 
zatako nesto najbolje

CATERPILLAR Cat B25, Dual SIM microSD, do 8 GB

nov ok 70 ev polovan oko 40 ev , dodjes kuci tise lepo istusiras i fon isto lepo operes pod slavinu , vodootporan na sve

plus mozes da plivas sa fon
 
Poslednja izmena:
Uh, pa ne treba mi baš tako ekstremno. Bitno je da je do 50e, slot za kartice, kolko-tolko solidan zvučnik za puštanje muzike "na glas", da se ne opterećujem kada ga ostavim na plaži da li će da dobije noge ili ne.
 
Moj predlog - http://www.mobilnisvet.com/mobilni/2052/Samsung/B2100-Xplorer

^65e nov ali je fazon sto ih na KP ima nekoliko za 1500-2000 din sto je smesna cena (ako su ispravni naravno a verovatno jesu), jedan od prodavaca je iz Nisa pa lako mozes da proveris ispravnost.

Jedan ortak je kupio ovaj fon bas da bi imao dodatni telefon o kome ne mora mnogo da misli i ovaj samsung se pokazao odlicno, prakticno je neunistiv a i trajanje baterije je odlicno :)

Tako da proveri po KP, za male pare mozes da resis pitanje telefona za plazu i sl.

Za 15-20e mozes da nadjes i legendarne SE K800/810, nemaju nikakve sertifikate (znam za primere gde su preziveli i potapanje od par min) ali je posebno K800 otporan na padove i prasinu, ima i dalje dobru kameru sa xenonom, dobar audio cip i zvuk a memorije je do 2Gb (Memory Stick Micro M2). S tim sto bi verovatno morao da zamenis bateriju, to je jos oko 5e.
 
Poslednja izmena:
Nokia N91 :D Ako je nadjes igde.. :) posto vidim da ti je muzika bitna.. :D

Samo ces na plazi moci na njoj da isprzis nesto, posto je sva metalna.. :)
 
Neka Nokia iz E serije, možda (E71/72/52/55)? Odlična izrada, superiorna baterija, solidni zvučnici, dovo5no brzi...ima polovnih za 40-50e.
Ima i dobrih modela iz N serije, N79, N86 etc.
Neki od bo5ih Sony Ericssona takođe nije loš izbor, imaju dobre muzičke plejere i jeftini su...
 
Ja sam dugo tražio N79, i nigde nisam uspeo da je nađem u odličnom stanju. Ili su polovni krševi, ili kineski refurbish, a ne znam kakav je u tom slučaju kvalitet maski.
 
Hvala na preporukama za ove starije modele, ali pošto mi je to neka kompenazija-poklon, onda mi znače samo stvari kojih ima u distributivnom kanalu. Biće verovatno Nokia 215.
 
Cisto da pomenem, E52 i slicni se kace sami na mobilni net! Jedini nacin da se to izbegne je da se zezne APN.
Moguce je da i na 215/225 je slicno, pazi u romingu, tj. brisi APN :)

W serija Sony-a bi bila strava, muzika im je odlicna, i pravljeni su da budu zgodni kao playeri! Steta sto se kod nas izgleda nisu uopste zvanicno prodavali, ili extra kratko.
 
Samo što 90% nema standardan ulaz za sluške...
 
Bili su da se kupe neki adapteri, ali je to bilo klimavo resenje. Imao sam ja jedan takav na K800
 
Nije mogao verovatno standardni ulaz da radi one kontrolne tastere.

Mada mi se cini da su sluske bile iz dva dela, jedan je obicna bananica, a drugi je njegov?
 
Nije mogao verovatno standardni ulaz da radi one kontrolne tastere.

Mada mi se cini da su sluske bile iz dva dela, jedan je obicna bananica, a drugi je njegov?

Još uvek imam jedne u fioci, ima njegov kabl na kome je "daljinac" i na kraju je ulaz za bananicu sa dugmetom za prekid razgovora.
 
Poslednja izmena:
To, znaci na njemu sam koristio obicne sluske, prikacene na taj "adapter" koji dolazi uz telefon i kontrolise sve. Nisam bio siguran jer sam imao i jedan Sony player sa takvim sluskama :) Ali i sluske koje dolaze u te telefone (barem W902) su stvarno dobre.

Ja i dan danas kad idem u setnju, stavim karticu u njega, i vozim :) Mnogo me manje nervira nego ne-Sony telefoni (i Smart i Dumb) kojima kontrolni dugmici ne rade 50% vremena :)

Sad sam bas pogledao Nokie 215, 225 i 108 u oglasima, pa one imaju cenu kao maloprodajnu iz Telekoma skoro ;)
 
Uzeh Nokiu 225. Na prvo stavljanje kartice u slot 2, kartica nije radila, probam da je izvadim zaglavljena... Sa adapterom, ali onim dobrim sa folijom sa kojim nisam imao problema u sto guranja po raznim telefonima. Da li sam toliki maler da mi je zapao primerak sa zdrnanim sim trayom? Sad me čeka maltretiranje za reklamaciju na daljinu... :wall:
 
sta si uradio sa nokia 225, da li je zadrzao ili vrtio, kako si zadovoljan ako mozes da je malo opises planiram da je uzmem, pitam za savet da li je kupiti ili ne?
 
Mene moja Nokia X3-00 sluzi fenomenalno. A sto se tice muzike, poprilicno je i glasan i kvalitetnog zvuka, jer spada u grupu muzickih telefona. Jedino nema wifi. Trazi po oglasima, cena je 25e-30e
 
Kako radi internet, da li je moguce koristiti operu mini i ako jeste da li radi pristojno, sto se tice memorije ima samo 2MB, znaci neophodna je mem.kartica da li ona nadoknadjuje nedostatak interne, mislim neznam za sta moze da posluzi ta interna verovatno samo za SMS? da li sto se tice Alarma moze da ima samo 5 koliko sam video na youtube ili moze vise?
Bitan mi je tvoj komenta iz razloga jer sam vec Uzeo Samsung C3520 i do ponedeljka mogu da ga isprobam i ako hocu mogu da ga zamenim za Nokia 225 dual ili bilo sta drugo.
Sto se tice problema koji si imao sa SD karticom ja sam imao slicnu situaciju, uzeo sam Samsung C3752 (jedva sam ga nasao i bio sam odusevljen) koristio ga par dana i poceo je da zvucnik da krci malo posle duzeg vremena razgovora i odlucim ja da ga reklamiram i vratim posle 3-4 dana, neznam ni ja sta me je bog terao vadio sam kartice gurao i kada sam ubaci SIM sa uloskom i hteo da ga izvadim ispadne mi samo SIM a ulozak ostade unutra i kako stoji oni pipci nikako nisam mogao da ga izvadim. Odem onako sa tim da ga reklamiram a tamo ma kakvi ni da cuju to sto je ostao ulozak tretiraju kao fizicko ostecenje i pocinje igranka. Odem u promobi Pozeska u zvanican servis (jer nesme niko da ga otvara da bi ga reklamirao) i kazem da sam uzeo telefon pre par dana i da mi se to desilo i tamo za 2min mi izvadise, vratim se u radnji gde sam ga uzeo (lapopcentar) i priznase mi i vratise mi pare, ali igranka do 101 i nazad.

Odgovoriu ti javno, nadam se da ne zameraš, da i drugima posluži informacija.

Nisam zadovoljan sa 225. telefon je loše građe, krcka, poklopac ima lufta i ne prijanja skroz pozadi na telefon. Tastatura nije dobra. Ekran je veliki, solidno osvetljen. Naravnopikseli su kao vrapci, ali to je normalno za tu cenu. Pozivi i SMS su ok, zvuk u slušalici je prihvatljiv ali ne i dobar. Zvuk na speakeru ima krčavanja i distorzije. Glasan jeste ali je za plažu gde ima žagora i žamora slab.

Sve u svemu, da ponovo biram svakako ne bih izabrao 225.
 
Napisah šta ne valja, bez da se osvrnem na alternativu. Moja preporuka bi otišla ka nekom starom a kvalitetnom modelu kome bi se recimo zamenila baterija i to je to.
 
jorgovan
Prvo hvala ti na odgovoru, drugo nezameram na javnom odgovru, naprotiv.
Ja sam ti izneo moj problem da sam uzeo Samsung C3520 za vikend na testu i ako nisam zadovoljan mogu da ga zamneim. Cekao sam tovoj odgovor i razmisljao i na kraju presekao da vratim Samung a ipak sam uzeo Nokia 225. Ovako, meni je bio potreban za stariju osobu (ne za mene licno) znaci potrebno je da ekran bude pregledan i citljiv sa sto moguce krupnijim brojkama/slovima, da je slusnost u slusalica dobra i razgovetna, da ima jako zvono i da baterija bude solidna sve ostalo u tom cenovnom rangu je u drugom planu.
Samsung C3520 koji sam vratio (mozda ce nekog interesovati jer pored ovih Androida masa ljudi koriste i obicne telefone bice nekom koristan ovaj komentar) takodje je ispunjavao sve te uslove imao je cak i malo jace zvono i slusnost malo jacu i cistiju u slusalici, imao je pristojnu internu memoriju, Operu mini upotrebljivu, imao je ekrane kao na androidu sa vidzetima, mogucnost bezbroj alarma (Nokia 225 ima samo 5 alarma - nekom je bitno), tastatura krupna, software brz i prilicno kvalitetan. Sta mu je mana pa upravo taj preklop (nije funkcionlan - smara u odredjenim situacijama), nema se uvid u trenutku poziva ko vas zove nego morate da ga otvorite, velicina mu nije bas zanemarljiva (starijao osoba kad treba da ga otvori dok se namesti, pa da mu ne ispadne iz ruke, pa kada ga otvori kao da je bezicni), prikaz na ekranu je sitniji a zamerka velika je na uglove gledanja bas prilicno bateriju nisam mogao da testiram u kratkom vremenskom periodu. Sto se tice sam izrade prilicno je kvalitetan.

Kazes neki stariji telefon i zamena baterije slazem se sa tobom, ali samo originalna baterija mnogo lose iskustvo sam imao sa zamenskim baterijama u proslosti.
Takodje imam Samsung E2550 ne svetle mu komandni tasteri (-) ali sve ostalo je fantasticno kao telefon za pozive i sms, baterija takodje, kamer 1.3 preko dana pravi slike za nepoverovati, ko ga bude nasao u prodaji moja preporuka. Posle predugih razgovora 4god i prilicnog akanja a deluje prilicno nezan a u stvari veoma, veoma otporan oslabila je baterija ali gura dan i po, flet kabli je crko i zamenjen pre 8 meseci i sada ponovo tako da sam digao ruke od njega, nazalost.

Koliko ti traje bateriaja na Nokia 225, zaboravio sam i ovo da kazem razmisljao sam i o Nokia 301 veoma lepo izgleda i nije bas uporediv sa 225 razlika je 2.600,00din prilicna za ono za koga i za sta je meni trebala. Da je bio za mene verovano bih ga uzeo, ali sve dok E72 radi nema bolji telefon za tu namenu.
Malo sam smorio ali krastavac....... mozdanekom znace ovi komentari.
 
Mislim da je bio sličan alcatel da se uzme od nekog provajdera, ne mogu se setiti tačno kog.
 
Nazad
Vrh Dno