Šta je novo?

GeForce GTX 980 Ti Thread

^
Sacekaj cetvrtak ako mozes da cekas :p pa cu napisati koju rec o predatoru, mada kako mi se cini tu nema sta da se kaze sto vec mnogi nisu rekli, niko mu ne nalazi ozbiljnu manu... Imas ga kod madjara za 800e od pouzdanog covek, neki ga nude i za 760e...

Ako ces ostati na jednoj karti, a zelis sve da igras sa max podesavanjima, onda je bolje 60hz monitor, 144hz trazi minimum 100fps da bi to bilo to, imao sam i asus munju 27' 144hz, znam sta pricam...
 
Poslednja izmena:
@Pike
Pa prvi koji sam dobio zamenjen je istog dan zbog defktne slike, a tom drugom pojavio se isti defekt nakon dva meseca, prosto nisam imao zivaca za to pa sam ga zemenio za EIZO, a za nedelju dana stize predator posto mi treba 27' sa dobrim panelom...
 
Kakav je to defekt bio ? Nagazio si neku losu seriju. Moj je perfektan.
 
"Perfektan" koliko moze da bude uz TN panel.

@zajebani

Poslacu ti p.m. Trebaju mi neki odgovori vezano za graficke karte a necu ovde da gusim temu.
 
Ne mozes ni da zamislis dok ne vidis + nemas IPS glow koji onemogucava igranje mracnih igara i filmova jer nema dobru crnu i prelaze sive + dzaba bolji uglovi gledanja kada je tada glow izrazeniji.
 
IPS je zakon. A ovaj Predator je trenutno najbolji monitor na trzistu, sve ima iako bi mogao biti malo ljepsi ali ajde :) Preskup je zaista, sto je i ocekivano ali ono sto mene brine je koliko se spoooooooroooooooooooo sve to oko monitora razvija... Sta rade ti mozgovi u podrumima??? :)
 
Evo i ja da se zapljunem :D

MSI Gaming 980ti SLI gpu1468/mem1987 (za pocetak da vidim jel prolazi benchmark, malo detaljnije testiranje za vikend ako ugrabim vremena)
Fan na gornjoj karti namesten na 80%, donja na 75%, zatvoreno kuciste.
Temp gornje karte 76c, donja 70c.
ASIC gornje karte je 72, donje 78.7 ( probacu ovih dana da im zamenim mesta, mozda ucarim na temperaturama )
Ako uspem da ih stabilizujem na ove vrednosti, ja super zadovoljan:D (buka mi nije veliki problem:d )




a ovo je sa prethodnim kartama(MSI Gaming 970 SLI)

 
@K e n z o

Sta rade? Pa, prodaju staru prevazidjenu tehnologiju po nehumanim cenama.
AHVA je jos i tehnologija najnovijeg datuma tako da tu ne moze nesto mnogo ni da se zameri, neki korak je napravljen.
Problem je sto oni mogu da naprave kompromis u svakom trenutku i da izbace panel sa takvim karakteristikama koji ce biti pro
i koji ce zadovoljavati sve uslove vezano za igrace a da pri tom mislim na G Sync, osvezenje od 144 Hz itd.
Svakako da ni jedna tehnologija nije kompletna, zato kazem mogli su da naprave komprimis. Na ovaj AHVA su mogli da spucaju 1.07 milijardi boja i samim tim
da se podigne kvalitet kolorita. Da ne duzim. To se ne desava jer im je standard 16.2 miliona boja, 8 bit paneli i to ih u produkciji izadje jeftinije
a mogu da ih prodaju po ceni po kojoj bi trebalo da se prodaju profesionalniji monitori.

@Pike

Da vidim TN panel ili taj monitor? :) Monitor sam video i meni to ne odgovara, jednostavno, sika mi je isprana u odnosu na ozbiljnije monitore na koje sam navikao.
Moj licni utisak. Ako si ti zadovoljan to je sasvim u redu.
 
Poslednja izmena:
@Dark_Messiah
Vazi nije problem, al slobodno pitaj ovde mozda to jos nekoga zanima...

@ filip83
Karte imaju odlican acis, vec vidim 1500/2000 za svaki dana :) Obavezno prebaci kartu sa boljim acis-om da bude prva, zbog temperature ;)

@Pike
Ne znam kako to da ti opisem, duplirala se slika fontovi u jednoj polovini ekran...

@K e n z o
Pike je upravu za sve sto kaze vezano za IPS. IPS nije zakon za gaming, zakon je ovaj VA panel koji koristi EIZO FORIS FG2421, imam monitor znam sta pricam. Najbolji moguci kontrast i boje na nivou ips panela sve to na 120hz milina, nema IPS glow-a, tn ispranih boja, i bljutave crne boje. Iskreno se nadam da je IPS glow kod predatora nesto manji nego kod klasicnih ips monitora. Na tftcentral kod svih ovih ips gamiong monitora naveli su kao manu IPS glow, samo kod predatora to nije navedeno kao mana, ali je navedeno da je prisutan u odredjenoj meri... Stize u sredu pa cemo videti, nesto mi se javlja da necu bas biti zadovoljan po tom pitanju...
 
Poslednja izmena:
Nadam se da je ips glow manji na njemu i da ces biti zadovoljan.

Asus ima vrhunski TN panel, sa bolim bojama, nego standardni jeftiniji TN paneli. Ja ga koristim za gaming u zamracenoj sobi pa je brigtness kod mene smanjen. Zato je crna je bas crna i vide se prelazi sive. Sa IPS monitorom od toga nema nista, glow je jos izrazeniji u u tamnijim scenama i tamnijoj prostoriji (recimo upaljena jedna manja lampa u uglu sobe)

Ja ga tako koristim neko mozda upali jako svetlo za gaming.
 
Poslednja izmena:
U decembru planiram da se ponovim i da predjem na 980 Ti sli, pa me zanima da li ce mi ovo napajanje od 850w biti dovoljno? Mislim da bi trebalo da bude, ali po netu su misljenja poprecna, neki kazu 1000w da bude sigurno, neki kazu da moze cak i 750w za 2 karte, pretpostavljam za referentne modele? Ono sto bih ja verovatno uzeo je 2 MSI 980 Ti kartice. Pre ove jedne 980-ice sam imao 780 Ti SLI na ovom napajanju i nije bilo nikakvih problema.
 
Poslednja izmena:
U decembru planiram da se ponovim i da predjem na 980 Ti sli, pa me zanima da li ce mi ovo napajanje od 850w biti dovoljno? Mislim da bi trebalo da bude, ali po netu su misljenja poprecna, neki kazu 1000w da bude sigurno, neki kazu da moze cak i 750w za 2 karte, pretpostavljam za referentne modele? Ono sto bih ja verovatno uzeo je 2 MSI 980 Ti kartice. Pre ove jedne 980-ice sam imao 780 Ti SLI na ovom napajanju i nije bilo nikakvih problema.
Probacu ja veceras da izmerim koliko struje vuce moj sistem, pa ces imati koliko toliko u neki uvid
hoce li tvoje napajanje izdrzati
 
mashina iz potpisa, idle 90-100w, kad se pusti heaven na defaultu grafe, ~380w, opanjeno na 1500/1900 +87mv i 130% power, 425w... u prevodu ~300w samo jedna grafa

lichno, bez 850w kvalitetnih, ne bih ishao na dve ovakve
 
Probacu ja veceras da izmerim koliko struje vuce moj sistem, pa ces imati koliko toliko u neki uvid
hoce li tvoje napajanje izdrzati

Ja iskreno mislim da ce biti dovoljno, ali da sam tu na granici, i da je svakako 1000w preporucljivo kao neki dobar visak. Ne bih odmah imao i za kvalitetno napajanje od 1000w (neki platinum), pa bi bilo dobro kada bi moglo i sa ovim napajanjem da prodje sve kako treba.


mashina iz potpisa, idle 90-100w, kad se pusti heaven na defaultu grafe, ~380w, opanjeno na 1500/1900 +87mv i 130% power, 425w... u prevodu ~300w samo jedna grafa

lichno, bez 850w kvalitetnih, ne bih ishao na dve ovakve

Ovo moje je seasonic od 850w bronza, sto bas i ne moze da se meri sa gold i platinum napajanjima po kvalitetu struja koje isporucuje i stabilnosti, pa me to i najvise brine u celoj ovoj prici.
 
Taj Seasonic sto imas je skroz ok po kvalitetu ali uvek ti ostaje varijanta - prodaja, dodas malo kesa i pazaris neki dobar Platinum tipa V1000 od Cooler Mastera (jer za tu cenu nudi dosta a isto je KM3 od Seasonica)
 
Ta napajanja mogu da budu jako bucna kadaje SLI sistem u full loadu, narocito CM, imao sam 1250w tada njihov najbolji model u ponudi i prodao ga nakon 10 dana, vent se dere ko magarac na tom napajanju, ali zato seasonic 1250w prede kao maca :)
 
@Vlaxii,
malopre izmerih, ~750W vuce sistem
Obe karte na default
Konfa iz potpisa, CPU je na 4.5 HT on(1.36v)
mislim da bi mogao da se provuces, ali nisam toliko upucen u napajanja pa bi bolje bilo da poslusas iskusnije
momke sta besede;)

@zajebani, zamenih mesta kartama, temperature su maltene tu negde
gornja karta 68c(80%fan) donja karta 64c(75%fan) na default vrednostima.

e sad pokusah da odradim heaven na 1468/1987, znaci puca dok si reko piksla :mad:
pokusao i sa dodavanjem napona i povecanjem power limita, ma ni da pisne :trust:

jedino sto sam uspeo da prodjem je 1438/1953 i to sa 355.98 drajverima

neki predlog sta ciniti, a ne utepati karte:d
 
Ta napajanja mogu da budu jako bucna kadaje SLI sistem u full loadu, narocito CM, imao sam 1250w tada njihov najbolji model u ponudi i prodao ga nakon 10 dana, vent se dere ko magarac na tom napajanju, ali zato seasonic 1250w prede kao maca :)

Kako bre to? Ja "terao" 3 x 280X za vreme Bitkoin groznice na V1000, nisam ga cuo nijednom i bilo je samo mlako na dodir....Interesantno...
 
@demios, da znam da cu ovaj setup terati makar godinu dana, turio bih pod vodu ☺
Razmisljao sam i o tome, ali ipak mi je preci novi monitor
 
@filip83
Temeprature su tu negde, ali da je obrnuto gorenja bi bila 10~15c toplija uz vec broj obrtaja na ventu... Nemaju te karte potencijala za vodeno ako ima je aces isod 75%, a i to sto bi dobio nije vredno tih para koje se ulazu u vodeno... Dok recimo jedan predator jeste :-devil-: Ako ti nije otvorena stranica kucista obavezno je otvori, nema ovreklokovanog sli sistema sa zatvorenom stranicom kucista, a da nije sa vodenim. Karte odmakni koliko mozes, da ima koji slot prazan izmedju njih, ako su spojene nema nista od overkloka...

@DoX
Ne znam tacno koji je model, odavno je to bilo, i od tad nikad vise CM :p
 
Poz. mozeli neka preporuka od ova dva modela,posto sam odustao od Zotac AMP posto je prevelika karta.
MSI GeForce GTX 980 Ti Gaming GOLDEN EDITION ili EVGA GTX 980 Ti Classified ACX 2.0+
 
@zajebani

Evo pitanje koje sam zeleo da postavim.
Sta je bolji izbor tj. sta donosi bolje performanse, GTX 970 SLI, taj Gigabyte G1 koji pominjete ili neki nereferentni GTX 980 Ti?
Kakva je situacija kad iz oba sistema izvuces maksimalne performanse? Jel jaci SLI?
 
Rekao bih da je nesto jaci gtx 970 sli. Nekih 15-20%. Ako kupujes novu kartu uzmi gtx980ti. Ako vec imas gtx970 onda kupi jos jednu i to je to.
 
@Dark_Messiah
U idalnim uslovima jaci je Sli za ~20%, ali ti je bolje da imas jednu jacu kartu nego dve u sli, manje trosi, manje se greje ceo sistem i sto je najvaznije cesto se desava da engine ne moze da iskoristi sli do maksimuma, kao recimo u fc4 pa gpu zauzece bude 60~90%, a ne konstantno iznad 90% kao sto bi trebalo, tako da ti je u tim situacijama jedna karta daleko bolja. Ne znam zasto bi referentnu kada imas za 660e 980ti G1 ???
 
Poz. mozeli neka preporuka od ova dva modela,posto sam odustao od Zotac AMP posto je prevelika karta.
MSI GeForce GTX 980 Ti Gaming GOLDEN EDITION ili EVGA GTX 980 Ti Classified ACX 2.0+
Ako se uzima u inostranstvu onda bi se ipak opredelio za EVGU ali samo nereferentni model jer imaju extra podrsku i garanciju...
 
Hvala za odgovore,sutra stize Palit GTX 980 TI Super Jetstream uzeo nju posto ova dva modela nezna se tacan datum isporuke.
 
Nazad
Vrh Dno