Šta je novo?

GeForce GTX 980 Ti Thread

Probaj prvo samo core klok, bez kloka memorije, Power Limit i Voltage na maximum, i ako mozes da vidis kolika je maximalna voltaza.
Obavezno sacuvaj orinalni bios, i ako hoces, uploaduj ga ovde, da malo pogledam kako izgleda, nesto se malo razumem u biose, pa da vidimo koliki je TDP na tvojoj kartici itd....
probao i tako, puca na +50, sacuvao sam bios medjutim nikako nece da flashuje novi bios stalno mi izbacuje neke greske, vec 2 sata pokusavam da resim problem. Evo ti original bios:
Pogledajte prilog GM200.rar

Btw, postigao sam neki stabilan klok na +625 za memoriju i +20 za core. Ventilatori na manuelna podesavanja, max temp 74c pri max 66% vent. Imam neki utisak kad bih mogao da podignem power limit jos malo da bih dobio jos koji procenat.

Screenshot_3.jpg
 
Poslednja izmena:
Izvinjavam se za dupli post ali imam ogroman problem. Ubacio sam bios od moje karte samo noviji. Medjutim graficke mi nigde nema, ni u device manageru, niti imam drajvere nista, sacuvao sam stari bios i sad kad ocu da ga vratim nece izbacuje mi greske. Da napomenem da imam sliku preko graficke tj preko DVI. Sta da radim? Pomagajte.

ss.jpg

Ovako izgleda greska koju mi izbacuje...

cc.jpg
 
Poslednja izmena:
Uff, neko moje iskustvo sa flashovanjem biosa za 780, 980 i 980Ti karticama, je da se mora prvo, dobro proveriti koji se bios flashuje. Moze da bude i ista kartica ( recimo 980Ti G1 ), i da budu dva razlicita biosa za ovu karticu. Probaj prvo da iskljiucis integrisanu u biosu.

Onda udji u Safe Mode i pobrisi drajvere sa DDU i restart i instaliraj nove sveze drajvere. Meni se isto tako dogadjalo, recimo, flashujem biios od EVGA 980TI na 980TI G1 i kada odradim restart, nema drajvera. Probaj ovo pa javi, kod mene je sljakalo.

Drugo, pogledaj ovde, od posta #44 pa dalje, i obavezno pitaj ako nesto nije jasno, mozda mozemo da razjasnimo, sta i kako.
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?365257-Gigabyte-GeForce-GTX980Ti-G1-Gaming/page3
 
Poslednja izmena:
Nisam kuci pa cim probam javljam. Nadam se da nije brikovana.
 
Nisam kuci pa cim probam javljam. Nadam se da nije brikovana.

Nadamo se i mi, ogromne su to pare...

Samo ne razumem generalnu potrebu ljudi da flesuju biose zarad performansi od 2-3%, pa i 5%... Ako imas na GTA V 40 FPS, time ces MOZDA imati 41, ali mozda jer je neces nikad uposliti maksimalno u igricima. Jedino razumem flash ukoliko imas neki bug, nekompatiilnost, nestabilnost sistema...

Rece jednom jedan pametan cika (prevedeno sa engleskog): "Ako nije pokvareno, nemoj da ga popravljas!"

P.S. A sad ele, drzimo ti fige da sve bude ok i nemoj to da radite ljudi vise! :)
 
100% si u pravu, da me pita sad neko sta ce mi tih par % vise ne bih znao šta da mu kazem. To je kad je covek zaludan i blesav. Sad se preznojavam ovde i ne znam sta da radim od muke.
@reviewsrb
Odradio sam kako si rekao, usao u safe mod obrisao drajvere, instalirao nove medjutim kad sam mu dao restart posle podizanja biosa windowsa izbacuje mi "no signal detected" (kada podize windows sve vidim cak i u bios mogu da udjem) nakon toga se ugasi ekran... sto je najgore i kada prikacim hdmi na maticnu da povuce integrisanu isto mi izbacuje? Kako da upalim ekran sad? Jel moram da izbacujem glavnu ili u biosu da namestim da primarna bude IGFX ako je to integrisana?
 
Vrati integrisanu, izgleda da sljaka preko integrisane, trebalo bi radi kao primarna, ne znam tacno kako se postavlja u biosu .

Ima jos jedan nacin povratka graficke, preko flashovanje sa dve grafike ili integrisane garfe. Ja ne znam tacno postupak, ali, recimo, ovde je kolega @core.graphics uspeo da povrati karticu od flashovanja pogresnog bios.
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?365257-Gigabyte-GeForce-GTX980Ti-G1-Gaming/page4

Postovi, #58, #59 i #60, probaj, mislim, da kartica nije brikovana, jednostavno pogresan bios i neki bug se pojavio.
 
Poslednja izmena:
Imam nov problem, ubicu se.
Izvadio sam primarnu i u biosu stavio da mi primarna bude IGFX, sad nemam sliku uopste "no signal detected".
 
@kale92

Ne flash-uju se kartice samo zarad boljih performansi. Novi biosi sa sobom nose nove instrukcije tako da chip moze da radi bolje. Nekad se to odrazi na nizi napon, nize temperature, bolji overclock potencijal, okvirno stabilniji sistem itd.

Kada je rec o tome zasto to ljudi rade, pre svega ja nikad ni jednog usera nisam savetovao da to radi ako nije upucen, takvi to i ne treba da rade jer na kraju pre ili kasnije naidju na problem koji ne mogu da rese.

@ele

Pre svega proveri da li kucas tacno ime biosa ( Ime.rom ). Ako ti izbacuje error i posle toga onda idi na komandu force bios flash, imas u meniju ili ti. nvflash -4 -5 -6 pa ime biosa i enter.
 
Poslednja izmena:
Ako sam te dobro razumeo ta komanda bi isla:
nvflash -4 -5 -6 imebiosa.rom (-4 -5 -6 kucam u jednoj liniji ili da probam svaku posebno?) A kako bi isla komanda za force flash?
Elem jos nisam upalio monitor, da li bi mi resetovanje windows biosa resilo problem ili vadjenje CMOS baterije?
 
Imam nov problem, ubicu se.
Izvadio sam primarnu i u biosu stavio da mi primarna bude IGFX, sad nemam sliku uopste "no signal detected".

Polako, ima neki problem, resice se. :type:
Verovatno nije , ali, da mozda kabal nije 'riknuo'?
Jel mozes da nabavis bilo kakvu drugu graficku karticu ? To je najlakse resenje, ako nemas, odnesi u servis da probaju da li sljaka bilo kakva grafa.
 
Polako, ima neki problem, resice se. :type:
Verovatno nije , ali, da mozda kabal nije 'riknuo'?
Jel mozes da nabavis bilo kakvu drugu graficku karticu ? To je najlakse resenje, ako nemas, odnesi u servis da probaju da li sljaka bilo kakva grafa.
Bio sam na integrusi do pre 3 dana, radilo je sve ok, samo nisam podešavao u biosu nista, izvadio moju grafu, ubacio hdmi spojio sam monitorom, na monitoru stavio na hdmi source i to je to. Sad isti postupak (samo sto sam u biosu namestio da mi primerna bude igfx) i nece.
 
Sto se kaze, mora da sljaka, bar integrisana grafa. Deluje mi, kao da je tu nesto do postavki u biosu i postupka prebacivanja na integrisanu. Nisam nikad koristio, integrisanu, pa ne znam tacno postupak, neko ko zna moze da objasni.

A, jel si probao sad, samo 980Ti. Probaj u drugom PCI Express utoru.
 
Nadamo se i mi, ogromne su to pare...

Samo ne razumem generalnu potrebu ljudi da flesuju biose zarad performansi od 2-3%, pa i 5%... Ako imas na GTA V 40 FPS, time ces MOZDA imati 41, ali mozda jer je neces nikad uposliti maksimalno u igricima. Jedino razumem flash ukoliko imas neki bug, nekompatiilnost, nestabilnost sistema...

Rece jednom jedan pametan cika (prevedeno sa engleskog): "Ako nije pokvareno, nemoj da ga popravljas!"

P.S. A sad ele, drzimo ti fige da sve bude ok i nemoj to da radite ljudi vise! :)
+100000000

"Entuzijazam" u potpunosti podrzavam i razumem ali ova pomama oko modovanih biosa na grafikama mi toliko dize zivac da ne mogu opisati!

Ajde za mining, tamo i ima smisla, ali i to samo na kartama koje imaju bios switch i dva fizicka bios cipa, ali ovo sto je krenulo unazad godinu dve iz par dobro poznatih tema je vec klasicno izivljavanje
 
Do kakvih posledica moze da dodje ako se pobrka nesto u biosu za graficku?

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Slazem se, jednostavno nisam dovoljno upucen i u tu tematiku i napravim igrajuci se sa tim...
Bilo bi idealno kada bi jos neko dao predlog kako da resim ovaj problem sa integrisanom.
@reviewsrb
Probacu i to druze cim uspem da pokrenem integrusu, jer dzaba je sada ubacujem kada mi u biosu stavljeno da integrusa bude primarna.
 
Zar onda reset biosa ne stavlja postavke na default i onda mozes i da probas sa 980Ti ?
 
O tome se i radi nisam siguran da li ce reset biosa da mi promeni postavke sto se tice integrisane, ne bih da vracam sve na def ako postoji drugi nacin ili da odradim i opet ne uspem onda bih ga veravatno u Dunav gurnuo.
 
Do kakvih posledica moze da dodje ako se pobrka nesto u biosu za graficku?

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока

Ako ispostujes proceduru apsolutno nikakvih. Jedino ako bios ne valja pa da dodje do nekih bug-ova ali ni tada, tesko da ces moci da flash-ujes korumpirani bios.

@ele

Izvadi GTX 980 Ti, restartuj win. Pogledaj u meniju na monitoru koji ti je source. Ako je fizicki podesen na igp a opet nemas signal onda odradi cmos na ploci i tada udji u win. Znaci to sve bez GTX 980 Ti, fizicki je izvadi razumes?

P.S. Komande koje sam ti dao u prethodnom postu jesu za forsiranje biosa i to radi, samo isprati kako tacno kucas.
 
Poslednja izmena:
Ako ispostujes proceduru apsolutno nikakvih. Jedino ako bios ne valja pa da dodje do nekih bug-ova ali ni tada, tesko da ces moci da flash-ujes korumpirani bios.

@ele

Izvadi GTX 980 Ti, restartuj win. Pogledaj u meniju na monitoru koji ti je source. Ako je fizicki podesen na igp a opet nemas signal onda odradi cmos na ploci i tada udji u win. Znaci to sve bez GTX 980 Ti, fizicki je izvadi razumes?

P.S. Komande koje sam ti dao u prethodnom postu jesu za forsiranje biosa i to radi, samo isprati kako tacno kucas.
Uspeo sam, odradio reset cmos, pokrenuo bios po def i radi sa integrisanom. Izvinjavam se za off sto se tice tog problema.
Sad je ostao glavni problem, kako da uflesujem original bios, konkretno @PCBeast jel mozes da mi otkucas linije koda za CMD. Od sinoc sam procitao 200 strana kako i sta da se uradi ukoliko podje po "zlu" ali nema nikog sa problemom kao mojim.
Elem da bih ubacio GTX sada u komp, da li je potrebno da obrisem skroz drajvere?
 
Zajebano posteno. Samo kolega da je napravi da bude sve uredu.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Lako mozes da je "brickujes", tj. ucinis neupotrebljivom.

To nije tacno. Samo ako crkne flash chip onda je problem. Kada karta zaglavi uvek moze da se forsiranjem biosa ubaci drugi.

Cak i ako je bios zakljucan postoje komande da se otkljuca i da se nastavi procedura.
Kao sto rekoh, flash-ovanje nije nista strasno vec je rutinska stvar, naravno za one koji imaju iskustva. Zato i kazem da to ne rade oni koji nisu dovoljno strucni.

@ele
Ja ne znam kako da ti pojasnim ali ti nemas problem vec si se istraumirao bez veze.


Mogu da ti otkucam ali ne znam kako glasi ime biosa. U krajnjem slucaju mogu sve da ti resim preko teamviewera i telefona. Znaci tebi nece da vrati stari bios kad kucas standardne komande nvflash imebiosa.rom jel tako? Pitanje je da li si dobro sacuvao stari jer postoji mogucnost da je sada on korumpiran zato ne mozes da vratis postojeci, desi se prilikom save-ovanja da se nesto izbuguje. krastavac. na sve moras da mislis, zato i ne radis to sam :)
 
To nije tacno. Samo ako crkne flash chip onda je problem. Kada karta zaglavi uvek moze da se forsiranjem biosa ubaci drugi.

Cak i ako je bios zakljucan postoje komande da se otkljuca i da se nastavi procedura.
Kao sto rekoh, flash-ovanje nije nista strasno vec je rutinska stvar, naravno za one koji imaju iskustva. Zato i kazem da to ne rade oni koji nisu dovoljno strucni.

@ele
Ja ne znam kako da ti pojasnim ali ti nemas problem vec si se istraumirao bez veze.


Mogu da ti otkucam ali ne znam kako glasi ime biosa. U krajnjem slucaju mogu sve da ti resim preko teamviewera i telefona. Znaci tebi nece da vrati stari bios kad kucas standardne komande nvflash imebiosa.rom jel tako? Pitanje je da li si dobro sacuvao stari jer postoji mogucnost da je sada on korumpiran zato ne mozes da vratis postojeci, desi se prilikom save-ovanja da se nesto izbuguje. krastavac. na sve moras da mislis, zato i ne radis to sam :)
Istraumirao je blaga rec :) Da, kucam standardne komande tj nvflash -6 GM200.rom i izbacuje mi gresku koju sam kacio na prethodnoj strani. edit: evo i ovde cu da ne trazis:

cc.jpg
 
Poslednja izmena:
Moras da otkljucas BIOS chip prvo, pre flasha.
 
protectoff komanda

(kucas: nvflash --protectoff )

Ako ti to ne otkljuca BIOS za ubacivanje BIOS-a, probaj nekoliko starijih verzija NVflash-a. Ja sam se usro dok sam nasao verziju koja radi.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno