Šta je novo?

GeForce GTX 980 Ti Thread

Okey, nek izbrisu,
ali, kako nema veze, :trust:
pa, uporedjuje se FuryX vs 980Ti.
 
Ja ne vidim da iko uporedjuje, postovi prija tebe niko ne vidim da pise FuryX vs GTX980Ti, znam a da posjetim i druge kako su zavrsavali poredjenja GTX660Ti vs HD7950.......potpuno ne bitno!
 
He, he, ali, koje su "rute u igrima",
koristili prilikom ovih testova, da mi je znati. :eyebrows:
Pogledajte prilog 179957

Nego, dobro sto si pomenuo te razlicite putanje koje je moguce koristiti prilikom testiranja grafickih kartica u igrama, iliti popularno nazvane "rute",:sceptic:
ima zanimljiva analiza na onom sajtu od Poljaka, gde objasnjavaju kako se testiraju garfike i procevi,
i, kako se moze na osnovu izbora mesta i odredjene lokacije u igri, moze manipulisati rezultatatima.:type:

Oni to najbolje znaju, kad se setim onih rezultata gde je gtx 960 bolji od 280x u 2k rezoluciji, svaki put se ismejem. :d
 
Naravno,
pa, kada govorimo o tim nekim opstim principima i pravilima za testiranje grafika i proceva, onda treba to primetiti na sve slucajeve.
Kod tih Poljaka sam jedino nasao, od svih tih nekih profi sajtova, da pisu otvoreno o tim nekim problemima i situacijama koje mogu uticati na objektivno testiranje garfika i proceva, tj. koliko mogu dobiti frejmova u nekoj igri, a ta prica o nacinu testiranja grafika i proceva,je mozda, i najbitnija u celoj prici.
Eto, "istestesirao":D sam neke igre sa ugradjenim benchmarcima, sa dva razlicita proca,(razlicitog IPC-a i overkloka, i kloka memorije), pa se videlo da ima velikog skoka u broju frejmova kod odredjenih igara.
Tu se pokazuje, da ipak, postoje razlike i izmedju proceva( u broju frejmova) pri testiranju iste grafike, tako da, sigurno postoji i mogucnosti dobivanja razlicitih rezultata pri testiranju razlicitih grafika( sa istim procesorom), zbog ovih razlicitih "putanja", o kojima i pricamo.
Malo se bavim sada time na 980 temi, pa cu i tamo nastaviti ovu pricu....
 
Poslednja izmena:
Trebalo bi u cetvrtak da stigne EVGA GTX980Ti 6GB GDDR5 Hybrid pa ako se pokaze kao dobra bice jos jedna :p i cuveni ACER XB270HUbprz Predator :-devil-:
Kazu da je najbolji na tftcentral, a za grafiku nisam nasao ni jedan test, pre svega temperature vrm-a, posto gpu ne prlazi 50c u full loadu i po mom misljenju ovaj tip karte je najbolje resenje za svakoga, lightning i ostala cuda su dobre karte ali vise lozacke posto se sve vrti oko 1500mhz bost kloka, tako da treba gledati karte koje dobro drze temperaturu vrm-a i gpu kako ne bi dolazilo do trotlovanja nakon duzeg igranja, sve ostalo je manje bitno. Sampion na tom polju je g1 ujedno i jedna od najjeftinijih karti kod madjara 650e, nema bolje kombinacije po pitanju cene i kvaliteta...
Posatavicu i neki rezultat ako nadjem vremena za to, mada sve je vec manje vise jasno po tom pitanju. Mislim da su vazniji utisci o karti kako se ponasa u radu...

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/acer_xb270hu.htm
 
Pozdrav prijatelji,
Nakon duzeg razmisljanja odlucio sam se za sledecu karticu:
http://www.kupujemprodajem.com/Asus-GTX980Ti-6GB-GDDR5-PCIE-23964028-oglas.htm
Sta me zanima je kakva su vasa iskustva sa ovim madjarima i uvoznicima?
Ono sto mi bode oci je to da su se i oni osilili sto se tice cena, 22% u proseku roba treba da bude jeftinija jer ista nije prosla kroz PDV, jelte?
Konkretno ova graficka je jeftinija oko 9000 dinara u poredjenju sa prvom najjeftinijom prodavnicom u Srbiji, sto smatram da nije vredno rizika uzeci u obzir ukupnu cenu, a kasnije mozda i ako dodje do nekih problema sa garancijom itd.
Ne znam, jednostavo bih voleo da cujem i vasa misljenja sta mislite o njima.
 
Uzimaj preko Fantasterifica, on je em jeftiniji uglavnom, em pouzdan covek 100%. Znam gomilu ljudi koji su narucivali od njega, a i ja licno sam.

Ne moze da bude 22% jeftinije, a gde mislis on da zaradi koji ide do tamo, donosi i ostalo? Sigurno to ne rade jer im je dosadno :p
 
Ja sam isto uzeo preko Fantasterifica GTX980ti G1, Logitech G700S.... covek je jako pouzdan. .Takodje znam nekoliko ljudi sto su uzeli preko njega i sve je proslo po dogovoru. Mene je izasla kartica 18% manje nego u Srbiji. Sto se tice garancije nema nikakvih problema cak budu brze odradjene nego kod nas. Moja preporuka ti je da ides preko njega ako hoces iz Madjarske da uzimas. Srecna kupovina :D
 
Bas si nasao pravi primer :p pored G1 za 660e ti si postavio pitanje uz referntnu asus od 740e najskuplju ponudu na KP, ne shvatama kako nisi umeo da nadjes g1, ili nisi video ostale oglase ? Evo da ti ucinim :p
http://www.kupujemprodajem.com/Giga...-Gaming-26124163-oglas.htm?filter_id=23656236

Ako bas hoces ASUS referentnu imas je za 680e...
http://www.kupujemprodajem.com/Asus-GTX980Ti-6GB-GDDR5-23068998-oglas.htm?filter_id=23656236

Covek pouzdan 100% dolazi dva puta nedeljno u Beograd, a sto se tice garancije od njega su brzi samo u Monitoru od ovih nasih firm tako da tu nema brige. Nema tu muljanja ili robe ispod ruke, sve je isto kao i kod nas samo sto je kupljeno u Madjarskoj. Dobijes racun garanciju kao svuda u svetu, a imaju sve, bukavlano danas test na guru3d vec sutra ima da se kupi kod Madjara :)
 
Uzimaj preko Fantasterifica, on je em jeftiniji uglavnom, em pouzdan covek 100%. Znam gomilu ljudi koji su narucivali od njega, a i ja licno sam.

Ne moze da bude 22% jeftinije, a gde mislis on da zaradi koji ide do tamo, donosi i ostalo? Sigurno to ne rade jer im je dosadno :p

Ja sam isto uzeo preko Fantasterifica GTX980ti G1, Logitech G700S.... covek je jako pouzdan. .Takodje znam nekoliko ljudi sto su uzeli preko njega i sve je proslo po dogovoru. Mene je izasla kartica 18% manje nego u Srbiji. Sto se tice garancije nema nikakvih problema cak budu brze odradjene nego kod nas. Moja preporuka ti je da ides preko njega ako hoces iz Madjarske da uzimas. Srecna kupovina :D

Hvala Vam na preporuci :)

Bas si nasao pravi primer :p pored G1 za 660e ti si postavio pitanje uz referntnu asus od 740e najskuplju ponudu na KP, ne shvatama kako nisi umeo da nadjes g1, ili nisi video ostale oglase ? Evo da ti ucinim :p
http://www.kupujemprodajem.com/Giga...-Gaming-26124163-oglas.htm?filter_id=23656236

Ako bas hoces ASUS referentnu imas je za 680e...
http://www.kupujemprodajem.com/Asus-GTX980Ti-6GB-GDDR5-23068998-oglas.htm?filter_id=23656236

Covek pouzdan 100% dolazi dva puta nedeljno u Beograd, a sto se tice garancije od njega su brzi samo u Monitoru od ovih nasih firm tako da tu nema brige. Nema tu muljanja ili robe ispod ruke, sve je isto kao i kod nas samo sto je kupljeno u Madjarskoj. Dobijes racun garanciju kao svuda u svetu, a imaju sve, bukavlano danas test na guru3d vec sutra ima da se kupi kod Madjara :)
Jeste, ja sam pogresio ,cak sta vise ne znam zbog cega je ta skuplja u odnosu na isti taj model istog proizvodjaca. Generalno uvek sam preferirao Asus-a i do sada nikad' nisam imao problema sa istim. E sad ja nisam neki strucnjak za hardver kao Vi, pa bi mi svaki savet dobrodosao, ako kazete da se bolje pokazala gore pomenuta "Gigabyte-GTX980Ti-6GB-GDDR5-G1-Gaming" pazaricu nju.
 
Gigabyte G1 je jedna od najboljih GTX 980Ti. Klokovi su dignuti dosta i od referentne je brza 17-18%, i za 660 evra je definitivno best-buy u high-end segmentu.
 
@ k1z4
Bez persiranja :) Ja ti potpisujem za tu kartu ;) Evo jedan savet kako da ih biras nekom drugom priliko. Jedan od najkorisnijih sajtova sa svim korisnim informacijama je Guru3D. Testovi na tom sajtu su sadrzajni i tacni, samo je bezveze zamarenje citati sve, sustinski treba pogledati tabele, tu se vide preformanse i na osnovu toga se bira dali Nvidia ili AMD, posle toga treba pogledati sledece stranice...

1.Temperatura, sa 69c u full loadu g1 je vise nego dobar izbor za svakoga... Taj referentni asus se greje preko 80c pri opterecenju i postaje nepodnosljivo bucna...
http://www.guru3d.com/articles_pages/gigabyte_geforce_gtx_980_ti_g1_gaming_soc_review,9.html

2. Nivo buke idle i load. Ovde isto briljira...
http://www.guru3d.com/articles_pages/gigabyte_geforce_gtx_980_ti_g1_gaming_soc_review,11.html

3.Jos jedna jako bitna stavka za stabilan overklok je temperatura VRM-a, i na tom polju kao ranije 980 i 970 980ti g1 dobro se drzi...
http://www.guru3d.com/articles_pages/gigabyte_geforce_gtx_980_ti_g1_gaming_soc_review,10.html

4.I na kraju oc potencijal i kolika je vajda od overkoloka. Ovde moze da vidis da nema nekog preteranog benefita, ali i to da se rucnim podesavenje ventilatora dobija daleko niza temeperatura gpu i vrm-a
http://www.guru3d.com/articles_pages/gigabyte_geforce_gtx_980_ti_g1_gaming_soc_review,35.html

Pogledaj test ASUS strix karte pa uporedi, losija je po svim bitinim paremetrima od G1, a kod nas i prilicno precenjena...
http://www.guru3d.com/articles_pages/asus_geforce_gtx_980_ti_strix_review,9.html

Ovo ti je sva mudrost u izboru karte. Pored toga pri izboru povedi racuna... Ako ti je kuciste dobro provetreno, jos bolje ako je stranica otvorena, sto ti toplo preporucujem da uradis ako vec nije, onda pazari neku nereferentnu kao sto je g1, ako je zatvrena stranica kucista onda nemas izbora bez da pazaris neku referentnu... Moje ti je savet da pazaris g1, cimaj coveka to je dobra kupovina za 660e daleko bolja nego 830e koliko je kod nas, on putuje u sredu po robu u cetvratak je u Beogradu, pa ako si iz Beograda mozda se i vidimo u cetvrtak posto meni donosi monitor i grafiku. Pozdrav ;)
 
Neverovatno dobra cena za tu G1 980Ti kartu,
pa, toliko kosta i ona Nano i Fury X karte, a ova G1 kartica je bas dosta jaca.
Definitivno je Gigabyte sa tim G1 kartama i kod 970 i 980 i 980Ti napravio najbolji posao.
I jos jedan glas za tu G1 karticu,
i jos jedna preporuka za decka sa Fantasterifica, i ja sam kod njega uzimao komponente i odradio mi je garanciju za maticnu plocu i bas je korektan i profesionalan.
 
Podenuste me sa tom G1 za 660e imam ponudu za moju GTX980 referentnu 400e. Trebao bih da dodam 260. Sta mislite ima li smisla menjati ?
 
Sve zavisi od ugla gledanja na stvari. ,)
Po meni, ima smisla.
U zavisnosti od overkloka te tvoje referentne kartice, mislim, da ces sa overklokom ove G1 980Ti,
dobiti na performansama minimum 25-30%,
dakle, na 100E imas 10% jacu kartu, i to je okey odnos za ulozeno( lova) i dobijeno( performanse).
Uzimaj odma.
 
Poslednja izmena:
Mozda bih mogao malo bolje da prodam referentnu GTX980 ? Ima domacu garanciju jos godinu dana. Koja je realna cena ?
 
Sta znam,
ima da se uzme na KP, MSI 980 za oko 520E.
ako mozes da uzmes i 400E za tu referentnu, mislim da si napravio dobar posao.
 
Kada bih uzeo G1 za 660 e mislim da kada izadje Pascal nebih mogao da ga prodam ni za 300.
 
Da, kao što sada ni 780Ti ne može da se proda za 300e.
 
Da, kao što sada ni 780Ti ne može da se proda za 300e.

Jedva i da moze. Osim toga, 780ti je isto 28nm process kao i maxwell. Poenta je da ce biti daleko veci skok sa sledecom generacijom.
 
To i kažem, ko će racionalan da kupi 780Ti sada kada ima novu 970 za iste/slične pare.

To koliki će skok biti ćemo videti kada se pojave nove karte.
 
Prodat ref. kartu za 400e i dodati 260 za nonreferentnu ludost, ali bas ludost nema druze smisla pa zar nije bolje staviti neko mocno hladjenje za ti 260€ i ta referentna ce se onda kloknut kao i ta G1 ili bar priblizno, ali najbolje cekat pascal i nizi nm proces.
 
Nije problem u performansama i doplati koja vredi realno vec sto ce kasnije dosta da izgubi.
Ta G1 je negde kao GTX 970 SLI ali ce 970 pre prodati i manje ce izgubiti cak i da ima dve.
Ako razmisljas o upgrade jedini racionalan potez je uzeti dve 970 nereferentne i to je to. Najmanje gubis a najbrze ces ih kasnije prodati.
 
U svakom slucaju svi gube na hardveru. Ako imas viska para uzmi G1. Cekajuci pascal na tvojoj ces izgubiti jos vise para tako da ti dodje skoro na isto.
 
Ko danas ima viska para, plus cekam prinovu. :)
Na mojoj mogu da izgubim najvise 200 tj. da je prodam za 200 a sada vredi 400. Mada mislim da ce moci da se proda i za vise verovatno 300.
Za G1 dajem 260 a kada je prodajem gubim bar jos toliko. Znaci pucam 500 eura min.
 
Nazad
Vrh Dno