Šta je novo?

GeForce GTX 980 Ti Thread

Borat

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
25.09.2009
Poruke
4,015
Poena
290
I really, really liked Nvidia’s Titan X. Yes, it carries an exorbitant price tag of $999, but it remains the most powerful single-GPU graphics card on the market and it integrates nicely into everything from super towers to compact mini-ITX builds. But would I sacrifice a paltry 3% of performance and choose “only” 6GB of VRAM if it meant paying $350 less for a nearly identical part? Absolutely! And that’s what makes Nvidia’s new 980 Ti so appealing. (It also means Nvidia’s GTX 980 will see a price reduction down to $499.)

The GTX 980 Ti is a significant step up over the GTX 980, boasting 2816 CUDA Cores. This adds up to 38% more than the GTX 980 for only a 30% higher price tag, but the clincher is how it compares to Titan X. It’s 35% cheaper and only reduces its CUDA Core count by 8%. A few other interesting specifications: The 980 Ti packs in 6GB of VRAM and a 384-bit memory interface running at an effective memory clock of 7GHz; exactly the same as the Titan X.
In my testing, the 980 Ti is between 54% and 62% faster than the 780 Ti (and launching at a cheaper introductory price), which makes Nvidia’s latest flagship a compelling upgrade. For those of you who prefer to wait two generations to upgrade and are likely rocking a GTX 680, the 980 Ti delivers 3x the memory and 3x the performance.

I had originally planned an exhaustive review of the 980 Ti, similar to my 960 and Titan X reviews, but a few time restrictions reared their ugly head this week. That’s why you’re seeing a short and sweet article versus the usual 2000 word monsters.

That’s OK, because honestly the verdict is incredibly straightforward. The 980 Ti is effectively a Titan X with 6GB of VRAM instead of 12GB and – at most — a 3% performance drop in real-world gaming benchmarks. The reality is that 6GB is still a more than adequate frame buffer for 4K gaming (and certainly for 1440p), so for the vast majority of enthusiasts this shouldn’t be a deal breaker. For those upgrading from the 780 Ti’s 3GB of VRAM, of course, it’s probably a deal maker.

Augmented by the power efficiency of Nvidia’s Maxwell architecture, the 980 Ti also has the same 250W TDP as the 780 Ti, giving it a relative performance per watt boost of 2.3x.

Here’s a visual look at just how similar the gaming performance is between the 980 Ti and Titan X:

versus-Titan-X.png

http://webcache.googleusercontent.c...ivers-titan-x-level-performance-for-350-less/

NVIDIA launches GeForce GTX 980 Ti for 649 USD

http://videocardz.com/55786/nvidia-launches-geforce-gtx-980-ti-for-649-usd

https://translate.google.com/transl...com.cn/522/5229872.html?via=article&edit-text
 
Poslednja izmena:
Nvidia GeForce GTX 980 Ti Review

http://www.guru3d.com/articles-pages/nvidia-geforce-gtx-980-ti-review,1.html



:banana::banana::banana: 3% sporija od titana X cena 649 dolara,,, ludilo !!!

http://www.anandtech.com/show/9306/the-nvidia-geforce-gtx-980-ti-review

kakav OC potencijal pa ovo dere TITANAAA !!! PAO je TITAN sta bi bilo da imamo HBM memoriju :D uskoro i novi drajver mozda boost nikad se ne zna :D:D
CEKAMO PERJANICU IZ AMD-A kakav mec, nesto se goldi uspavao, da nije zaboravio da flesha bios :D:D:D idemooo !!! :D
 
Poslednja izmena:
NVIDIA GeForce GTX 980 Ti 6 GB Review | techPowerUp

Koju posluku porati?!
Sada se ceka AMD Fury.

perfrel_1920.gif
perfrel_2560.gif


power_peak.gif
power_maximum.gif
 
Poslednja izmena:
Pozitivno sam iznanađen i cenovnim pozicioniranjem i rezultatima :)
 
OC na tom stock kuleru nije neki reper,sacekajmo AIB varijante prvo,ubedjen sam da moze to jos i vise.
 
Da, prvo sto me je interesovalo je overklok potencijal i izgleda obecavajuce.
Boost klok od preko 1.400-1.480mhz izgleda neki prosek, TitanX ima ovakav prosek za overklok sa modovanim biosima i Extreme IV coolerom.
Moze se ocekivati da 980Ti sa modovanim biosima i custom modelima, bude cak i jaca od TitanX u performansama kada se obe overklokuju.
Bice zanimljivo sada videti odgovor AMD, i sto se tice jacine i sto se tice cena.
http://www.overclock.net/t/1558203/various-nvidia-gtx-980ti-reviews
 
Poslednja izmena:
Nisam pratio nekoliko dana. Zar je kartica izasla? 650$? Iznenadjen sam. Mislio sam da ce to biti znatno skuplje. Ok. I dalje nisam zadovoljan sto
nije pun potencijal ali performanse su ok. Takodje bih voleo da karta bude jos jeftinija ali ni prethodna nije bila.
Nazalost nereferntni modeli ce biti najmanje 700 eur tako da treba cekati pad cena. Ovo i dalje nije povoljno.
 
Generalno tesko da cemo videt neko vece pojeftinjenje do 14/16nm... neverujem ni da ce AMD uci u rat cena, desktop je slab, mislim da ce se ove cene odrzavat u narednih godinu dana sa malim korekcijama ka dole
 
Poslednja izmena:
Ta Witcher lista je nepotpuna iz razloga sto nema GTX780 Ti koji bi precizirao celokupnu situaciju da se vidi pravo skaliranje obzirom da
980 Ti i 780 Ti imaju slican broj jezgara pa je odlican primer za poredjenje koliko nova arhitektura doprinosi.
Dobro, mozda ne bas Witcher zbog tog problema sa Kepler kartama ali bi bilo korisno za svaku drugu igru.
 
Pa ima, okaceno iznad - techPowerUp na primer.
 
Ne stiže GTX 970 SLI, mirno spavam. :p
 
Sobzirom da je najbolji 980 90,000 a najbolji 780ti isto 90,000 980ti neće biti ispod 90,000 ako pojeftine ove dve, a ako ne neće biti ispod 100,000. Naši su smradovi teški.
 
Baš me zanima kako je vlasnicima Titana koji su kartu uzeli isključivo zbog igara. Mesec dana kasnije dobiješ isto to za 2/3 cene :D

Znaš ono, fool me once(Titan i 780ti) it's on you, fool me twice(Titan i 980ti) it's on me. Tako da su sami krivi. Mada onaj ko ima novca za titan sumljam da će da se potrese mnogo.
 
Poslednja izmena:
malo osakacen chip/karta u odnosu na Titan-x ali zato sa drasticno boljom cjenom, sigurno je da su kupci Titana ispali ovce, ali tako je to znalo se od ranije, medjutim Titan i dalje nosi krunu najbrze singl gpu karte, do kada vidit cemo ;)
Po testu sa Tp referentnu treba zaobici em vrela, em bucna bice ovi nonreferentni sigurno po pristupacnoj cjeni (uslovno pristupacnoj nije bas malo ni 649$, ali Nv je navikla vec kupce na 999$ tako da se ovo moze nazvati pristupacno)
 
Staviš slušalice može da zuji koliko hoce. A 3 ventilatora baš ne znam koliko su manje bučni od jednog, iako rade sproije.

A njima je vruce ako je preko 80 stepeni. Moja 780ti je umela da bude na 85C po 10 sati dnevno i radi ko sat. Mogu one da se "peku" i na 90C i ništa im.
 
Mnogo je bolje imati 3 spora ventilatora nego 1 bucan. Svaki dodatni ventilator iste jacine pojacava buku za ~ 2db. Dok bloweri rade po 10db glasnije (sto je duplo jaci zvuk u nasim usima).
 
nema tu sta,3 sporija venta najcesce jesu tisa nego jedan brzi.
 
POgledajte ovaj ASUS sta je ovo ljudi :D:D:D
 
Odgovor na Gigabajtov G1. ;)

Btw, i MSI i Gigabyte koriste iste coolere na 980Ti modelima.

Cekamo dizajn MSI Lightning karte.
 
jedino ako konacno izbace onu odvratnu zutu boju sa lajtning karti.
 
Znaci opet je titan ispala karta za budale :D
 
TITAN=Sisanje ovaca :D
ovaj put nV Igra otvoreni karata, ocito je da imaju mogucnost da izbace jacu kartu od Titana za bar 10% mislim na zatezanje taktova na Gm 200 chipu, ako zapne tj. amd perjanica otme krunu najbrze karte bice jos odgovora od strane Nv tako da bi moglo mozda doci do jos malo pomjeranja cjena.
 
Ovako na prvi pogled obecava ovaj novi kuler DirectCU III na ASUSu bas me zanima kako ce da se pokaze u praksi i dali hladi i VRM. Jedino ASUS ima novo hladjenje.
 
Nazad
Vrh Dno