Šta je novo?

kupovina

dowlamen

Poštovan
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruke
379
Poena
69
ljudi imam dilemu....slatku dilemu!!! pojavila se kombinacija da uzmem za male pare gtx 590 ,,znate kakva je to zver! a moj pc zeli takvu makinu na pcie slotu,,,e sad imam napajanje ocz 700w
i pitam se posto ima 1 x 6 pin i 1 x 8pin za grafu ,a njoj treba 2x8 pin,,mogu li na molex da je tutnem da to sve radi kako valja,,i takodje,,,moj q9550 sa njom mislim da ne bi trebao predtavljati neki problem,,kazem pojavila se takva kombinacija,,planiram igranje gta V ,nba 2k15 i cs 1.6 (cs tera i moja 4890 bez problema na max :) ) ....ima neko savet,,dal da je uzmem i dal ce raditi na tom napajanju ocz gxs700
 
Mislim da ti je procesor je slab za nove igre ,tako da djaba bi bacao pare na graficku kad cpu je matori 7-8 godina, bolje kupi novu platformu, duri i i3 nekih modela je jaci od ovoga sa 4 jezgra
Sama igra ne trazi samo grafiku tuku i dobrog cpu
 
Poslednja izmena:
Mislim da ti je procesor je slab za nove igre ,tako da djaba bi bacao pare na graficku kad cpu je matori 7-8 godina, bolje kupi novu platformu, duri i i3 nekih modela je jaci od ovoga sa 4 jezgra
Sama igra ne trazi samo grafiku tuku i dobrog cpu

kapiram da je mator,,ali vidim na nekim video klipovima kako q9550 przi sa dobrim grafam,a imam x48 platinum plocu koja savrseno radi sa ovim procesorom,,hteo sam samo da roknem neku grafu da bude dovoljno jos jedno 2,3 godine gaminga...a ta gtx 590 je overkill svejedno,,ali sta da se radi,,kad je upala tako u kombinaciju...koju mi preporucujete za jos 2,3 godine igranja na skoro max sa ovim procesorom
 
Pa sta ja znam, svako ces da budes limitiran i da bi uzeo gtx titan opet bi bio limitiran cpu te zaustavlja, ali moj predlog je da kupis staru polovnu platformu bar i5 3570 sa k ili non k onda bi bila druga prica, to je moj predlog pa ti razmisli dali vredi na LGA775 da se baca pare na upgrade
A to maximalno igranje nikad nema da ostvaris sa gtx 590 i q9550 nije sve do giga mega hercima najbitnija je arhiktetura
 
Poslednja izmena:
To je stara karta sa dva 580 chipa, veliko pitanje kako ce raditi igre sa njom, zbog drajver podrske, jos ako je referentna, ko zna koliko ce da se greje, onda moguci stuttering i slicne stvari koje mozes imati sa tom SLI kombinacijom.
Da, i taj proc ce se tesko izboriti sa tom grafom, jer kod bilo kog SLI procesorska zahtevnost raste.
Razmisli dobro, mozes samo da imas probleme, bolje je ici na nesto drugo, mozda moze da nadje neka druga grafa.
 
a mozda gtx 660,,sta mislite o tome,jer nemam sad pare za plocu i cpu,,,vec samo za grafu,,,,u obzir dolaze gtx 660,gtx 580,gtx 590,r9 270x i ati 5970,,,najradije bih uzeo ovu gtx 660,nekako je lagana a dobra
 
Uzimaj ta r270x bar mislim da je malo bolja od gtx 660
 
ah i ja sam nasao da trazim grafu za 100 eur,,nema leba hahahahaha,,hvala vam na pomoci,ali 270x niko ne da ispod 150,,moram jos malo da sacekam koju platu nccccc :)
 
posto je ova tema informativnog karaktera i vi mi mozete pomoci,,,zato ja nastavljam sa svojim malo gluvaim pitanjima,,,,,recimo vidim na raznim internet sajtovima o graf.karticama da je gtx 580 snazniji od gtx 660....a da li je ipak onda gtx660 bolji izbor i zbog cega?
 
R9 270X ti je najisplativiji izbor, a bolja od GTX660. Trazis samo sa bar 8 meseci domace garancije, idu za 90-120 evra.

Sve jace od 270X taj Q9550 ne moze da iskoristi kako treba.
 
Moj savjet ti e da uzmes gtx 750 Ti pa sad ti vidi
 
Poslednja izmena:
niti trazis dobro,a niti si u pravu.gledaj ovde na forumu i/ili okaci oglas,ne postoji varijanta da ne naleti 270 ili 270 (x) za 100e,za 150e ide 280x.270(x) je idealan par za taj procesor.660gtx nema sta da trazi pored 270.
 
Gtx 660 ima 2GB memorije, a 580 ima 1.5GB, mislim da je to premalo, jeste ona mozda jaca, ali ove igre sada trose mnogo memorije, pa ce sigurno da zafali na 580.
I ova 270X ima 2GB memorioje, sta znam, mozda je najbolje resenje ta 660, ako ne izdvojis jos koju platu:p, za neku jos bolju grafu.

EDIT: Eto, moze da se nadje i neka 270X ili cak je najbolje resenje ici i na tu 280X.
 
Poslednja izmena:
kad bih samo smeo da kazem cenu ove gtx 590...ma bruka!!!! zato mi zao da je propustim,,,,,,ali covek pristaje na zamenu,,da mu dam powercolor 4890,htc hd7 i 4000 din za tu azdahu!!!! zao mi da propustim,,,bi li vi to propustili??? mada 270x hmmmmmm aj caramba kakva karta
 
Ako nema domacu garanciju bar jos pola godine, NE TREBA NI RAZMATRATI.
A tebi se konkretno zbog procesora svakako ni ne isplati da je uzimas.


Trazi 270X sa garancijom i uzivaj. :)
 
Da, definitivno ta neka 270X, ma sa tom 590 ces samo probleme da imas.
 
joj na kraju cu stvarno uzeti tu 270x pa kud puklo da puklo...a ja nvidijin fan al ko ih shisha ako ste sad toliko nahvalili 270,,,hahha a e pa kakvu makinu treba imati da bi ta 590 radila bez problema?
 
270x je odlicna nema bolja ponuda uzimaj je
Pa za dalje ces skupjas pare za novu platformu
 
Pa, i ja sam u zelenom taboru:D, ali je ipak to grafa u tom cenovnom rangu koja daje najvise.
Ne znam samo kako stoje stvari sa 660Ti grafom, ali prepostavljam da je ona skuplja od 270X.
 
miislis da je od svih najbolje optimizovana za danasnje igrice i da je na polju kompromisa kvalitet/cena u najboljoj poziciji kad se radi o nasem trzistu.....a i da bi moj q9550 bolje radio uz nju iako je gtx 590 dosta snaznija karta od 270x
 
Ne, igre su najbolje optimizovane za Maxwell karte (GTX9xx), ali su one preskupe za tebe i prejake za tvoj procesor.

Uzimaj 270X sa garancijom i neces se pokajati.
 
Zaboravi na 590, nemoj da se upecas na jacinu, kada ne mozes da je iskoristis.
Pa za 270X, meni deluje okey, podledaj u temi o AMD kartama kakvo iskustvo imaju ljudi sa njom.
 
eto naterali ste me da je uzmem,,,za maximum 10 dana nju guram u desktop,,,,,,nego recimo da ja sad zelim da prodam svoj pc da kupim neki i5,,,koliko bih mogao da dobijem za njega,,,da znam koliko treba jos da se doplati,,samo da dodam da imam napajanje ocz gxs 700 w i xigmatek hladnjak sa kulerom koji drzi cpu na 34 ,ne prelazi 50 c u loadu....ono sve u opisu makine je i dalje isto....jedna od boljih 775 konfi
 
Direktne procene su zabranjene na ovom forumu.

Ali racunaj da to sve vredi kao dve jeftinije polovne 270X karte. ;)
 
momci odlucio sam da prodam svoju mb,cpu,ram i cooler i da kupim neku intel p67 i i5 2500k ....sta mislite o tome,,nekako necu bas puno izvaditi kesha,,al ce ssd neki da padne jos pa ce da radi na sata 3 kako dolikuje,pa grafa tipa eto ta r9 270x i laganica
 
Super. Inace taj i5 bez problema moze da izgura i jace graficke od GTX660, 270X, GTX590. ;)
 
Da, onda se situacija malo menja, mozes da ides i na neku 280X (malo se snadjes za lovu:smoke:), ta grafa ima 3GB memorije i bila bi pravi izbor.
Samo ne znam koliko se krecu cene polovnih gtx780.
 
ne krecu se,ogromne su,kao i uvek a kepler vise ne zanima zelene
 
Nazad
Vrh Dno