Šta je novo?

Problem sa startovanjem i radom racunara!!!

Učlanjen(a)
04.02.2007
Poruke
5,192
Poena
825
Imam jedan veliki, rekao bih ogroman problem jer ne mogu da pokrenem racunar!

Naime nakon reinstalacije OS, sam u BIOS-u stavio AHCI umesto IDE i kada sam ubacio USB da jos jednom reinstaliram OS racunar bas, bas nije zeleo da se pokrene tj. zavrti ventilator na sekund-dva pa se onda restartuje i tako unedogled!

Izvadio sam bateriju na jedno 5 minuta kako bih resetovao BIOS i nakon sto sam je vratio i ponovo izpovezivao sve uredjaje stanje se neznatno poboljsalo i to tako sto mi se nije restartovao nakon sekund-dve i unedogled vec se racunar kao startuje tj. popale se svi ventilatori (case, cpu, gpu) i nakon jedno desetak sekundi rada se restartuje i onda ili radi malo duze ili se opet restartuje nakon nesto malo vise vremena.

U medjuvremenu niti baca sliku na monitor niti bilo koja od periferija reaguje tj. ne daje nikakav signal.

Ploca je Gigabyte GA Z77M D3H, procesor je i5 3570k, graficka je Powercolor R9 270 a OS je bio Win 10 koji je radio pre pokusaja prebacivanja u AHCi.

Sada ne mogu da dodjem ni do BIOS-a niti do Boot ordera da ga reinstaliram jer ne reaguje tastatura niti monitor makar pritiskao Del i F12 do prekosutra...
 
Mali update.

Raskacio sam sve storage uredjaje (dva HDD i SDD) i sklonio graficku a povezao monitor sa plocom i izgleda da je nesto do BIOS-a...

Ukljuci se, nista se ne desava, restartuje se nakon nekoliko sekundi, nakon pritiskanja DEL pojavi se plavi ekran na kom u vrhu pise UEFI BIOS ali se nakon nekoliko sekundi ponovo restartuje i nista ne reaguje, zatim se nakon nekoliko sekundi opet resetuje, tastatura reaguje, DEL, pojavi se opet slika sa onim ekranom sa UEFI BIOS i tako naizmenicno reset-nema nista, reset-odreaguje...

Nazalost, nisam u mogucnosti da udjem u BIOS i probam nesto da izmenim, makar ga vratio na stariju verziju... Btw. ploca je Dual UEFI BIOS...

I zasto se tako stalno restartuje?
 
proveri RAM,ako imas 2 stika probaj po jedan naizmenicno,ako ne bude pomaka,raskaci kuler i proveri pinove na ploci i kako je montiran cpu.ako ne bude pomaka,jedini nacin je da trazis nekog sa istim soketom da proveris plocu i cpu kod njega.jedino jos ako imas neko drugo napajanje po kuci da isprobas i njega,mada su drugojaciji simptomi kad je napajanje u pitanju.
 
Uspeo sam da ga pokrenem da se ne restartuje i da povratim BIOS uz pomoc sledeceg videa (ako nekom ponovo zatreba)...

https://www.youtube.com/watch?v=HhI-t5lh_38&hd=1

Sada moram da odradim update BIOS-a sa F4 na bar F13 da bi mi video graficku a da mi ne radi integrisana ali prvo da odradim reinstal i podignem OS posto mi je sada korumpiran... Btw. vidim da mi ne vidi jedan HDD ali to je minorna stvar i verovatno nije lepo prikopcan - bitno je da komp radi...

Hvala na pomoci.
 
Nazad
Vrh Dno