Šta je novo?

konektovanje na vise wifi siglala ?

maxmarko

Poštovan
Učlanjen(a)
29.05.2015
Poruke
7
Poena
51
Pozdrav da li je moguce i pomocu kog uredjaja mogu da se povezem na vise wifi konekcija na primer na 4-6 wifi signala ?
 
da li je moguce da kupim 3-4 wifi adaptera spojim na jedan komp i svaki spojim na razlicity wifi mrezu i onda bridge sve te konekcije ?
 
nas 4 drugara hocemo da spojimo to sve u jedan wifi signal od 40 mb jer svi imamo adsl od po 10mb udaljeni smo oko 300-400 metra jedan od drugog
 
Treba vam mikrotik za to.

Hocete da se zakacite na 4 razlicita signala i da zbirno povecate brzinu?
 
da bas da bi povecali brzinu... koj mikrotik treba da kupimo budzet nam je oko 250-300 evra za svu opremu, omni onu antenu od 2 metra vec imamo tplink je...
 
Poslednja izmena:
Мислим да ће да буде мало компликовано и са микротиком. Боље да један узме мегабокс и деле трошкове. ;)
 
ma nama treba upload a upload je bas skup ajde sacekacu jos nekog ako je voljan da da predlog :D pa ce da vidimo :D
 
Pokušavao sam ja svojevremeno sa kombinacijom ADSL + kablovski net i ne isplati se cimati se oko toga. Previše glavobolje, a nikakav dobitak, jer je rutiranje užasno komplikovano. Najbolje što sam uspeo da dobijem je da mi torrent-i idu preko jedne konekcije, a browser i ostalo preko druge.
 
Pokušavao sam ja svojevremeno sa kombinacijom ADSL + kablovski net i ne isplati se cimati se oko toga. Previše glavobolje, a nikakav dobitak, jer je rutiranje užasno komplikovano. Najbolje što sam uspeo da dobijem je da mi torrent-i idu preko jedne konekcije, a browser i ostalo preko druge.

Pre par godina sam odradio tutorijal bas na tu temu: https://www.youtube.com/watch?v=Th

Sve je moguce uz malo muke a sa obzirom da maxmarko nema nikakvih iskustava sa mikrotikom cisto sumnjam da ce bilo sta postici. Mora tu mnogo da se uci i radi da bi na kraju verovatno postigao nesto sto mu se nece svideti...

Za njegov slucaj moze da se koristi mikrotik sa vise mini pci kartica (435g, rb800...). Ono sto ce biti problem jeste da ceo taj saobracaj podeli dalje svima jer ako zeli zbirnu brzinu adsl-a (10mbps ~8.3mbps) 8.3*4 = ~33mbps i sve to da koristi putem omnice verovatno na 2.4ghz, tu brzinu ce moci da ostvari samo onaj blizak anteni sa dobrim signalom. Ovi dalji mogu da zaborave na kvalitet.


Moj predlog je da batalite citav projekar jer vidim da si pisao i po ES, a tamo ti ljudi nece pomoci ukoliko vide da posedujes zero iskustva.

Takodje, ti zelis veci upload a spajanjem konekcija nece to dobiti a evo i zasto i kako je jedino moguce.

Paket kada ode preko jednog gateway-a tim putem mora i da se vrati sto bi znacilo da kada ostvaris konekciju sa udaljenim serverom i krenes upload nekog saobracaja tebi ce se koristiti iskljucivo samo jedan gateway (jedan adsl). PCC (per connection classifier) radi po principu deljenja sa ostatkom i tim putem se konekcije raspodeljuju na vise odlaznih gateway-a (linkova). MAXIMUM downloada i uploada ces moci izuci samo ako otvoris vise konekcija ka razlicitim lokacijama (torrent...), i retko gde jos..
 
Nazad
Vrh Dno