Šta je novo?
The biggest announcement in this focus would be that Photos allows high quality, unlimited storage for free, without quality degradation. High Quality is still restricted to 16MP for photos and 1080p for videos, but these limits still cover most, if not all, popular devices.

Zar ovo ne znači da ne radi rekompresiju fotka <16mpx ?
 
Ne bih da mračim, ali po svoj prilici će sam po sebi M da bude zahtevniji pa će se to lepo izjednačiti :)
Nešto slično kao i kod lollipopa što se desilo, project volta i ostalo su doneli benefite za bateriju ali na kraju l protiv kitkata isto trajanje baterije, možda malo duže.
 
Radi se rekompresija, baš smo gledali drug i ja i slike s mog telefona od 13mpix nismo mogli da vidimo razliku na 100 pa ni na 200 % uvećanja. Ne tvrdim da je nema ali se definitivno jako teško može primetiti. Što se mene tiče, za unlimited upload radi posao. Uvek mogu neke bitne slike u full rezoluciji baciti na flick, dropbox ili nesto drugo, za snapshotove ovo je sasvim ok.
 
Meni je android OS nastavak windows mobile 6 verzije. sadasnj wp i ios su potpuno drugaciji os u usporedbi sa androidom. Ne mogu da svatim zasto androidu treba sav taj hardver
 
Zanimljiva stvar je da lejeri rade na m preview-u. Super stvar.

Probao sam malo, licno nista sto vec nema na custom romovima, ali za one koji hoce da koriste sve stock ima par finih opcija.
 
Meni je android OS nastavak windows mobile 6 verzije. sadasnj wp i ios su potpuno drugaciji os u usporedbi sa androidom. Ne mogu da svatim zasto androidu treba sav taj hardver
Misliš na veću hw zahtevnost androida spram ostala dva os-a?
Nisu ni njih dva tako nezahtevni, takođe i zahtevi im se povećavaju iz verzije u verziju, što je i prirodno.
Stvar u tome što su wp i ios mnogo zatvoreniji operativni sistemi ograničeni na desetak različitih uređaja.
Pa je normalno da su bolje optimizovani.
 
Nisam hteo da idemo u prepucavanje, samo kako je za ios ili wp dowoljni 1GB RAM, eto mozda ce novi iP imati 2GB, dok kod WP vec ima 2 telefona sa 2GB RAM. Mislim da i android proizvodjaci telefona, da hoce za svaki uredjaj bi mogli optimizovati android
 
Bilo bi lepo da resume-ujuete baš kao wp priču o njemu negde druge. Resuming...ka wp temi.
 
Nazad
Vrh Dno