Šta je novo?

Problem sa Seasonic x850 hitno!

nDiablo

Slavan
Učlanjen(a)
06.12.2005
Poruke
47
Poena
309
Pozdrav svima,

potreban mi je moj racunar, tako da moram ovo da resim u narednih par dana. 2og juna krecem za USA. Da bih najlakse zavrsio jedan poslic, potreban mi je moj racunar.

Pre 20ak dana sam kupio polovno napajanje Seasonic x850. Kako je naveo vlasnik staro 15ak dana, (sto izgleda nije slucaj, malo sam se prevario ovom kupovinom. Al sta sad da radim...)
bez garancije iz inostranstva..

Ako nekog mrzi da cita sve, neka preskoci do Boldovanih slova :)
Ajde da krenem redom, ima tu vise problema:

Prethodno napajanje (RealPower eco silent 850w http://www.ultron.de/details.php?artnr=97310#.VWd_SUa2HeM ) pre jedno godinu dana pocelo da pravi mali problem. Pri startu racunara, zavrti kulere na kratko i ugasi se. kao da nema snage da ga pokrene. Drugo paljenje i sve je u redu. Racunar klokovan, teram sve igre itd. Nema nikakvih problema. Ukoliko mi racunar udje u stand by i ugasi se nastaje nocna mora dok ga upalim. Pri startu se upali i ugasi, stim sto drugo paljenje nema potrebe ja da kliknem dugme nego se sam ukljuci i zabode, crna slika, nista se ne desava. E onda posto nemam restart dugme, drzim on/off dugme 5s dok se ne ugasi. Startujem ga opet i sve je u redu.
I tako se igram godinu dana. Dok stvarno nije imalo snage jedan dan da mi pokrene racunar. Ubodem spajalicom zelenu i crnu zicu i vrti kuler ali jedva nekako.
(Stim sto moram ovde da napomenem, pre jedno 5 meseci CM Seidon 120V vodeno hladjenje - vodena pumpa nece da se pokrene pri startu racunara - kako kad. Taj problem je nestao kad sam stavio seasonic)
Vidim da je zveknulo, a i imao sam u planu da ga zamenim. Nadjem na KP pomenuto napajanje i kupim ga.

Dodjem kuci, ubodem sve. Prvo paljene nista. hmmm reko ok. Cackam ja malo i upali se racunar. Sve ok. Kad kliknem dugme na kucistu, prodje 1-2s cujem klik iz novog napajanja i startuje se racunar.
Sve ok, temperature za 1-2 stepena nize. Voltaza zakucana, sve lepo..

Proslo nekih nedelju dana ja da startujem racunar, nista. Mrtav. Taman ljutito zgrabim kuciste i pomerim ga malo startuje se sam.. Ostalo sve ok.
Prodje opet par dana, nece da startuje. Cackam. povadim sve kablove, vratim nazad - nista. Uzem spajalicu, spojim zelenu i crnu upali se napajanje. Zavrti mi i HDD-ve posto su ostali nakaceni samo oni. Pobodem sve nazad i startujem racunar normalno. Pomislim da je neki kontakt nesto.

I tako me zezao jos jedno par puta do danas. Apsolutno nema pravila kada hoce da se upali kad ne. Mrdao sam sve moguce kablove, poskidao sam sve kulere sa kucista itd. Probavao razne kombinacije da vidim kada ce hteti da startuje racunar. Pomislio sam da je do neke komponente, da nije u nekom spoju pa radi neka vrsta zastitie i ne dozvoljava da startuje racunar.

Danas, ustanem i odaljim se od racunara kako bih pomogao po kuci nesto, i prvi put mi racunar uje u stand by od kako imam seasonic. Da ga upalim, nista. Opet ista prica, muljaj kablove, moli, placi, skaci. Ma jok. Spajalica - nista. Skinem napajanje skroz, spajalica - radi... Izmerim napone unimerom, super sve. Spojim na drugi racunar, nista. Opet spajalica, radi. Vratim u drugi racunar - super sve.. Upalim ga i ugasim dva puta. Treci put, nista... Ubodem u treci komp, ni da mrdne..
Zakljucak, kad uspem da ga upalim sve je super. Zakucane Voltaze. Nema pregrejavanja racunara itd.

Definitivno je do napajanja nesto. Cim ne zeli da pokrene 3 razlicita racunara. A kad ih pokrene sve je u redu. Sta moze da bude problem?

Imam utisak da je ono klik pri startu slabije, tj ne cuje se jako kao prvi put.


Sad na spajalicu sve redje hoce da startuje napajanje. Da li mu ima spasa?
Malo sam besan na sebe, malo vise, sto sam dao tolke pare i sad nemam napajanje.. Al sta je tu je sad. Pare mi nece vratiti.. Ipak sam uzeo ispravno napajanje od njiega.

Tacan model ss-850km bez onog 3 na kraju -.-
Racunar iz potpisa.

Da li ima neko u Beogradu ko se dobro razume u napajanja i zna da ih popravi?
 
Poslednja izmena:
Evo, pre 2h sam uzeo napajanje i vratio u svoj racunar, spojio sve. I ukljucio ga odmah bez i jednog, jedinog problema...

Sad ne gasim racunar dok ne krenem za USA :) Sta cu posle da mu radim kada se vratim?!
 
Problem vise nije hitan. :) Resio sam sve sto mi je trebalo. Komp radi bez problema za sad. Nema gasenja.
Posto niko ne odg, verovatno niko nije imao slican problem.

Da li neko moze da mi pomogne oko sledecih pitanja:
1.Da li ima neko u Beogradu da popravlja napajanja i da se razume u ista? Ili barem da se dobro razume u njih pa da mu platim dijagnostiku problema. Mogu i ja sam da izmenjam, izlemim sta treba.
2.Da li je moguce da napajanje nece da dozvoli paljenje kompjutera ukoliko je napon u mrezi slabiji?

Hvala :)
 
Moj savet ti je da probas sa drugim napajanjem, cisto da vidis kako se ponasa sa njim i da otklonis dilemu oko napajanja.
Mislim da je problem u hibernaciji i ssd-u, posto se ta dva nesto ne podnose, tako je barem ranije bilo, ne znam da li je taj problem sad vec otklonjen.
 
Nazad
Vrh Dno