Šta je novo?

Nvidia 660ti vs AMD 270x?

findecko

Cenjen
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruke
216
Poena
169
Koja od ove dve kartice je bolja u igrama? Trazio sam neke testove i nigde ne pise tacno.
Da li je neko od clanova foruma imao priliku da testira obe kartice?
 
im'o obe,zavisno od igre.mada vreme je mnogo naklonjenije radeonima.gledaj 670 na benchevima i odbij koji frejm u 1080p.mislim da nije vredna para za koje najcesce ide,s'obzirom da 270(x) naleti i ispod 100e.
 
Zahvaljujem se na odgovorima, gledao sam jednu 660ti na licitaciji i mislio sam da je uzmem ako cena bude niska, trenutno imam 270x a ovu sam mislio da dam burazeru i zanimalo me je koja karta je jaca. :D
 
Batali to, nije 270X losija (negde je i bolja), jedino ako za 100 evra nadjes GTX660Ti sa bar pola godine domace garancije.


edit: Pa i taj prodavac je sumnjiv, bre.
 
Poslednja izmena:
Ma koliko sam lično naklonjen amd-u, zbog cene i naprednije arhitekture, igre se optimizmu za nvidiu ( i deoptimizuju za amd)
Surovi kapitalizam.
 
A dobro,sad ste se zbog dve igre poprzili na AMD optimizaciju :) sta cemo sa 200 igara koje su ranije izasle, ili onima koje tek dolaze, plafon pola ce biti optimizovano za AMD ako i toliko, ne secam se da se ikad desilo da je vise igara bilo optimizovano za AMD u odnosu na Nvidia. Generalno pravilo glasi da ako su nV i AMD karta iste brzine i cene, kupiti nV. Jedino ako nV nema garanciju a AMD ima, zatim nV je sa referentnim hladjenjem a AMD sa nereferentnim...a i malo vise moze da se dobije OCom nV karte, 270X je dosta zategnuta, a memorija ne moze ni 100mhz da se klokuje.

Bogami, vise AMD fanova ima na Bencu nego sto sam mislio :)
 
fanboj sam sto cinjenicno tvrdim da su slicne performanse,a amd uvek manje kosta?reci gde si video normalnu 660ti sa svim sto treba kod proverenog prodavca za iste pare kao 270(x)?ja sam svoju prodao za 150e i to drugi dan,dodao mislim 75e i uzeo dve safir 270x stare 5 dana,sa domacom garancijom.i danas nije mnogo razlicita situacija,sem sto su polovnjaci jeftiniji.razlika je uvek u 30-50e a tih nekoliko frejmova kod nvidia hog igara ne vredi 30e vise,bar po meni.da treba shadowplay pa i da se da koi dinar preko,ali toliko,to vec ne,narocito kad znamo sta se za iste pare moze naci,ko ih ima.a i nvidia je batalila optimizacije za kepler,tako da ta prica vazi za 970gtx koji svi znamo koliko kosta vise.
 
Ja lepo napisah-ako kostaju isto. Vrlo je retko da kostaju isto,ali desava se. Bilo je par puta 660Ti po 95-110e, u garanciji, te pare vredi. Jeste 270x obicna za 90-100e odlicna kupovina, ali 10e je suvise mala razlika da bi se obracala paznja.

"findecko

nadji obicnu 270 (bez X) za 80-90e i pevaj. Moze da se klokne skoro kao i 270x, imao sam ih desetak i znam. Svaka je dobra, uopste ne obracaj paznju na brend,samo da ne zuje ventovi.
 
Poslednja izmena:
Iskreno, koliko god dobra kupovina 280x bila za 140-150e, daleko bolja kupovina je 270 obicna za 80e od madjara. Gaming nikad nije bio jeftiniji, sa 270 skoro sve igre na max u hull hd bez AA naravno za bednih 80e.
 
meni je razlika u larinoj kosi,a bome bi i vise dao za to iskreno,ali si generalno u pravu.drugar morao spletom nesrecnih okolnosti da da 73e na 730gt,kad nisam presvisnuo tad nikad necu.
 
ne jednu nego dve. :) izvlaci me sto to nije bio glavni razlog,tek jedan u nizu zasto sam presao na sadasnji setap (ali sa 760gtx SLI-ja).ono sto am hteo da kazem da na jednoj 270 tressFX nece raditi kako treba a na 280x hoce.znam i sam koliko je to beznacajno kad se gleda sira slika,najznacajnije je taj 1gb vise koji je danas poprilicno potreban.
 
Nazad
Vrh Dno