Šta je novo?

Mts kvalitet razgovora u punom signalu

carnivora ursidae

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
12.10.2004
Poruke
318
Poena
319
Zdravo ljudi.Zale mi se sagovornici da me slabo čuju i sa sitnim,prekidima na mom 064 broju.Ovo je bez obzira na telefon koji imam.Da li imate ista iskustva? imam i telenor broj i tu me ljudi super cuju. Da li je moguce da je mreza toliko loša?
 
Da li prijavljuju problem kada si na 2G mrezi ili uopste? Mts koristi ponekad HalfRate kodek na 2G, pa verujem da se tada razlika lako uoci.
 
Poslednja izmena:
Sta znaci pun signal? Koliko dBm ti pokazuje u telefonu tada? (ne crtice, one ne pokazuju dovoljno, vec za Android recimo u Settings->About Device->Status->SIM Status. Neki Androidi nemaju neke od ovih koraka ali isti je redosled otprilike)
 
Pa obicno su 4 crtice do -90dbm.
 
To nije neki poseban signal.
 
Ono što sam ja primetio da sa dolaskom 4G mreže, 3G ima značajno bolju pokrivenost!

ee7ec3643a9029101fe1f963e6cdd0d8.jpg
 
Poslednja izmena:
-90dbm nije neki extra signal, ali je dovoljno dobar za normalan razgovor i surf.
 
Da li prijavljuju problem kada si na 2G mrezi ili uopste? Mts koristi ponekad HalfRate kodek na 2G, pa verujem da se tada razlika lako uoci.

Meni je repetitor na 100m od kuće.Iskljucio sam sve ,pa mi je gsm only konekcija.Zadnjih mesec dana, imam probleme.Zale se ljudi da me tise cuju i da fale milisekunde povremeno u glasu pa secka.menjao sam fonove ali je isto.A kartica je stara.Ne znam da li da trazim zamenu za drugu.... Ne znam sta da radim...bas je mučno jer na svakom drugom razgovoru moram da se derem.kazu da me bolje cuju sa spikerfona.Bez obzira na telefon koji koristim.Sada koristim nov S5 duos.
 
Može biti problem ono što sam napisao, što umeju da koriste HalfRate (GSM-HR) kodek na 2G. Kvalitet razgovora onda može da bude loš, kao pre 15 god. :)
Prebaci telefon na auto network, da uhvati 3G signal, pa pozovi onda nekog da proveriš kako te čuje.

EDIT:
Ukucaj kod *#0011# (na stock dialer-u) i pogledaj koji kodek koristi dok razgovaraš.
Ovako:
Untitled-1.png
 
Poslednja izmena:
Može biti problem ono što sam napisao, što umeju da koriste HalfRate (GSM-HR) kodek na 2G. Kvalitet razgovora onda može da bude loš, kao pre 15 god. :)
Prebaci telefon na auto network, da uhvati 3G signal, pa pozovi onda nekog da proveriš kako te čuje.

EDIT:
Ukucaj kod *#0011# (na stock dialer-u) i pogledaj koji kodek koristi dok razgovaraš.
Ovako:
Pogledajte prilog 171149
Meni je ovako Enhanced Full Rate
uploadfromtaptalk1432749925641.png

A sada cu da probam da prebacim po tvojoj preporuci mada nije half rate..hvala puno na savetima.
 
Poslednja izmena:
Probaj da napraviš screenshot (ili da pogledaš) u toku razgovora.
Prema ovome, ne bi trebalo da koristi HR kodek.
 
Poslednja izmena:
Meni se na -90dBm prilicno primeti da je los kvalitet razgovora.
-90dBm na GSM tek je uzas, koji na MTSu nisam video ikada. (imam GSM-only MTS karticu u dual SIM telefonu vise od godinu dana, tako los GSM/2G signal nisam video)

Ako jeste tako los signal, ocigledan je krivac. Nije ocigledno zasto je tako los signal blizu repetitora.
Ako je bolji signal, onda vec ;)
 
Pa nije čovek uopšte ni napisao da mu je loš signal. Ne verujem ni da može da bude loš na 100m od repetitora (ukoliko je isti ispravan) :)
Inače, stvarno ne vidim zašto bi na -90dbm bilo ikakvih problema (bar kod 3G), sasvim je OK signal; tada i 3G net radi dobro. Jedino ako zbog neke preopterećenosti promene kodek ili ako postoji neki drugi problem sa BS... ne pada mi ništa drugo napamet.
 
Poslednja izmena:
To radi, ali traljavo uglavnom.
Ako pada na -90, sa -70 to je vec prihvatljivo, ali ako je stalno iznad -90, ili kao kod mene trenutno -93 pa padne na -105 - to je prilicno lose i za voice :(
Primetio sam to jer je jedan razgovor danas bio los, pogledam i ono signal sve vreme ispod -90.
 
Ok, to je ipak nešto drugo.
Ne bi trebalo uatakvom slučaju da pokazuje 4 crtice. Sećam se da kada sam na početku uhvatio 4G, bilo -105, i pokazivao jednu crticu, kao da će da umre :)

@carnivora ursidae
Ako opet postoji problem, onda je možda neki problem sa tom BS...
 
Poslednja izmena:
Sada sam gledao...Na Telenor broju je half rate a cuje se razgovor daleko bolje uvek.pojma više nemam.odoh sutra da stanem pored repetitora i vidim stabilnost signala..
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1432763735248.png
    uploadfromtaptalk1432763735248.png
    200 KB · Pregleda: 113
Poslednja izmena:
Probaj da napraviš screenshot (ili da pogledaš) u toku razgovora.
Prema ovome, ne bi trebalo da koristi HR kodek.
Evo učinih.. nisam isao do repetirora ali nekih 100m od njega.m
Signal je u toku razgovora varirao od 87 do 99.... svasta.. a evo sceen shoota..uploadfromtaptalk1432764312718.png
 
Poslednja izmena:
Kazem ti da pogledas signal u dBm.
 
Jako je to slabo za GSM. Ne sme toliko lose biti ako radi taj repetitor. Mozda je on samo 3g? Koliko je signal na wcdma only?
 
Pa da, ako ide do -99, ko zna odakle prima signal. Verovatno nije sa tog repetitora. Prebaci na 3G, pa probaj.

@owim
Ne znam...
 
Uključio sam wcdma i sada j3 jos gori... uploadfromtaptalk1432805349591.png
Na auto je jos gori
e1bb0a751a949d68a4dee558ecbc3e24.jpg

Na gsm je dobar
77c1731a545f4d523dc876ffb5cc91f7.jpg


Inace
Nema veze signal..stalno problemi bilo gde u gradu.upravo i sada.a posao mi je usko vezan za telefon.muke zive.m :(
 
Poslednja izmena:
Dobio si odgovor zasto je los kvalitet (zvuka) razgovora. A eto "4 crtice" pokazuje kao.

Mozda se i kaci na tvoj repetitor ali je prezauzet.
 
Evo ovako.Isao sam do repetitora i pored njega izmerio -75db. promenio sam nekoliko reperitora u svom gradu i svuda je signal očajan. Proverio sam to sa razlicitim telefonima. Jednom vas cuju ok a sledeći put očaj. tako da je mreza definitivno otišla u tri lepe od opterećenja. .mozda je tako samo u kom mestu a mozda nije.Hvala svima na pomoći.
 
Jesi to juce proveravao, da li je bilo prilicno oblacno u tvom mestu?

(mreze definitivno losije rade i kada je samo oblacno, a ako je jos kisa/sneg, uvek je slabije - samo sto ako je bazna stanica neopterecena prilicno, to se ne primeti i tada. Ako je negde ispod max. kapaciteta, radi pri suncanom, ali primeti se raspad tokom loseg vremena, jer tada nema kapacitet - smanjen je zbog vremena).


Pitam jer prethodna dva dana kevin telefon je drzao 2G samo tokom razgovora (podesen na Auto), na lokaciji gde inace drzi 3G (kod njih u kuci).
 
Poslednja izmena:
Kako da vidim te informacije na AOSP-u? Ne moze preko tog dial koda..
 
Ljudi su počeli da se žale da me užasno loše čuju dok sam u stanu. Tokom govornog poziva, telefon završi na 2G mreži. Žale se da me loše čuju i da secka zvuk. Probao sam drugi telefon, ista priča. Kad stavim na 3G only, veza se prekida jer 3G signal u stanu užasno varira, u momentima potpuno nestaje. Probao sam i Telenor karticu, stavio sam na 2G-only, testirao poziv, nikakav problem.

Pošto sam pod ugovornom obavezom od 12 meseci, da li mogu ikako da raskinem ugovor bez plaćanja penala jer mi se najosnovnija usluga u stanu raspada?
 
Nazad
Vrh Dno