Šta je novo?

FIFA 16

baltam0s

Slavan
Učlanjen(a)
09.02.2009
Poruke
2,420
Poena
485
10981350_10153350651189288_4306311866588573481_o.jpg

Pa da vidimo sta ce pametno da kazu, pokazu, revolucionarno i sl.
 
Ne treba ocekivati nista posebno. Prosle godine su predstavili ignite za PC igrace. Ove godine ce biti samo kozmetika, vjerovatno. A i zasto bi se trudili kada grbavi konami ima fokus na mobilnim igrama dok je PES 15 zaostao u prosloj deceniji. Treba ocekivati ispoliranu fifu 15.
 
To moze biti dobra stvar - meni se prilicno svidela 15. Ako bi je usporili jos malo, bacili akcenat na pas i kontakt igru, opasan fudbal bi to bio.
 
Oficijalni omot za fifa16 :beat:
CGBXLCzXIAAXKX_.jpg
 
Danas će verovatno da najave i ženski fudbal, ako su glasine tačne.
 
Dal ce stvarno zenski fudbal da ubacuju? Koji bananameni...
Bolje da ubace srpsku ligu, bolje ce da se prodaje :D
 
****m ti novost. Mada moze biti zanimljivo ako se gejmplej bude razlikovao, mada mrka kapa za to.
 
Koja im je ciljna grupa sa ovim zenskim fudbalom? Najbolje bi bilo da samo ubace repke i roster, a gemplej kao kod muskaraca :D to bi bilo urnebesno
 
John Terry Facebook-like-button-e1347474976440.png this :D
 
Imam hrpu sati u FIFA 15 i isto toliko zamjerki. Igra mora prestati da se krece u pravcu arkade, ne trebaju mi skill movesi novi svake godine i golovi iz makazica sa 40 metara. Ne treba mi Ronaldo koji rola loptu dok sprinta i usput radi fazone iako ti triger konstantno drzis uperen ravno. Jednostavno zelim fudbal kakav je u stvarnosti. Sto je najgore oni mogu to da urade lagano, ali posto je komercijala=komercijala od toga nema nista.

Daću im opet pare kao što radim svake godine jer mi je ovo jedina igra koju konstatno igram, tako da nemam druge. Nadam se da će bar malo ispuniti moje želje.

Imam štošta toga reći još, ali ostaviću to za kasnije. Biće to dug post.

P.S. Ovo ću morati još reći, hajde sve ovo što sam napisao da je igra sporijam, ali pošto vozi ko luda, onda ovo izgleda baš kao japanski anime.
 
Poslednja izmena:
Imam hrpu sati u FIFA 15 i isto toliko zamjerki. Igra mora prestati da se krece u pravcu arkade, ne trebaju mi skill movesi novi svake godine i golovi iz makazica sa 40 metara. Ne treba mi Ronaldo koji rola loptu dok sprinta i usput radi fazone iako ti triger konstantno drzis uperen ravno. Jednostavno zelim fudbal kakav je u stvarnosti. Sto je najgore oni mogu to da urade lagano, ali posto je komercijala=komercijala od toga nema nista.

Daću im opet pare kao što radim svake godine jer mi je ovo jedina igra koju konstatno igram, tako da nemam druge. Nadam se da će bar malo ispuniti moje želje.

Imam štošta toga reći još, ali ostaviću to za kasnije. Biće to dug post.

P.S. Ovo ću morati još reći, hajde sve ovo što sam napisao da je igra sporijam, ali pošto vozi ko luda, onda ovo izgleda baš kao japanski anime.
Slazem se, ali najbolji kompromis za sve bi bilo ne da izbace skill moves, ili da ih oslabe, vec jednostavno da uspore igru, to je win-win situacija po mom misljenju, ovaj moze da se okrece ko rulet kolko oce i dalje, ti mozes da stignes da odreagujes i to je to
 
Ovo u igrici nije moguce izvesti sa Messijem jer bi te neko izgurao za 2 sekunde. Sa Doumbiom ----> seems legit.

U tome je problem FIFAe.
 
Ako poredimo ovaj potez sa fifom, ovo nije skil move, ovo je ici levo desno, problem su 60 finti u sekundi koje tesko zaustavljas jer je previse brzo
 
Mene mozda najvise iritira kad mi ulazi sa strane ukoso u sesnaesterac, i znam naravno da ce me zalomiti i znam i kada ce, samo ne mogu apsolutno nikako da objasnim mom igracu koji ga pokriva da se drzi te strane tako da ne izleti 5 metara nakon promene pravca protivnika.
 
Mene mozda najvise iritira kad mi ulazi sa strane ukoso u sesnaesterac, i znam naravno da ce me zalomiti i znam i kada ce, samo ne mogu apsolutno nikako da objasnim mom igracu koji ga pokriva da se drzi te strane tako da ne izleti 5 metara nakon promene pravca protivnika.

Contain i cekas ga da zalomi i ides na blok a ne ko 90% ljudi sa kojima igram ispadaju tako sto pokusaju ili standing tackle ili sliding ili samo drzi x i l1 da me u dvoji nece to moras da znas da procitas i kad da ides u blok kad mozes da uklizas i za to je potrebno mnogo vezbe kad je izasla fifa 15 svaka utakmica se zavrsavala sa po 5-6 gola na UT a sad nije retko da bude 1-0.
 
Primetih i ja kad sam se vratio posle par meseci pauze od online-a da svi igraju mnogo bolje odbranu, nema vise laganih meceva i protivnika, sto me raduje naravno
 
Lets see whats what..

1e1a89ef1e73d98c31bd3db6f61c17bf.jpg


Inace, ako neko ne moze naci demo, neka klikne taj demo dio iz store..
 
Upravo probao, ovo nije normalno koliko je dobro!
Igram PES ceo zivot, tek od prosle godine FIFU 15, ovaj fudbal za ovih 5 utakmica sto sam probao izgleda da je ispeglao sve gluposti od 15stice i izgleda savrseno!

Jedino nekako pas i sut bih voleo da je "agresivniji", hocu reci da se brze napuni "power bar".
 
Calm down. Cekajte da joj nadju sve OP cake nekih mjesec dana i online igranje ce opet biti smor. Sva sreca pa je protiv racunara igra sasvim realna i lijepa. Bolja od PESa neopisivo.
 
Ajoj koliko mi je drago što to čujem. Prošlu fifu nisam ni mogao da igram koliko je bilo silovanja speed-a.
 
Fino ovo izgleda. Radi podjednako dobro kao prošla.
 
Evo svježi utisak.

Minusi prvo:

Unaprijedili su driblanje i sada je još lakše driblati što je najveća moguća glupost. Defanzivci su isti kao i prošle godine, dakle da bi uzeo loptu moraš baš dobar tajming potrefiti, dok da bi driblao dovoljno je da lijevo desno, bez sprinta, lomiš igrača, čak i na world class i legendary to izgleda smiješno. Jednostavno ovi iz EA kao da ne shvataju da driblati mogu samo rijetki igrači, pa u FIFAi dribalju svi redom. Najveći mogući minus za ovo.

Ofsajd zamke često znaju biti katastrofalne. Evo igram par utakmica i igrači tj. moji defanzivci ladno krenu naprijed, dok napadač samo protrči i eto loše ofsajd zamke, igrač dobija jedan na jedan situaciju sa golmanom i ja sam u bedu.

Često se glupsti sude za faul, a nešto što je zaista faul pušta. Upravo sad trči kompjuter i ladno probi kroz mog igrača kao u rukometu i ladno ništa. Dok sam napravio penal tako što je njegov igrač bukvalno pao dok je šetao pored mog.

Dobro:

Fluidniji, realniji pasovi.

Duge lopte nepriciznije (Y + LB), što je mnogo realnije nego ono prošle godine.

Ženski fudbal stvarno dobro izgleda, čak više vuče na stvarni muški fudbal nego ovaj muški u igri.

Kada se uspori gejmplej igra izgleda gotovo pa skroz realno. Ovako je malo prebrza za moj ukus, ali dobro, nije loše.


Sve u svemu od mene ima 8.5/10.

Prošla je imala 7.5 tako da je ovo dobar napredak. Bar za mene.

Biće toga još kad se malo razigram. Vjerovatno ću i kupiti ovih dana pa će to biti to.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno