Šta je novo?

registrovana / neregistrovana ecc ram memorija

keyboard

Poštovan
Učlanjen(a)
27.05.2015
Poruke
2
Poena
51
Da li neko moze da mi objasni razliku imedju ovih memorija. Odnosno prednosti jedne, a slabosti druge. Koliko je to osjetno u radu...
Konkrentan moj problem je u tome sto sam nabavio neku neregistrovanu memoriju i ona ne moze da radi u paru sa mojom (registrovanom) pa me interesuje da li ima smisla da skinem tu moju i dodam ovu drugu, neregistovanu, jer je imam vise.
Pozdrav
 
http://en.wikipedia.org/wiki/Registered_memory
Registrovana ima buffer, neregistrovana nema, to je najprostije receno. Registrovana, kao, manje opterecuje memorijski kontroler pa se vise moze staviti u sistem, to je jedina prednost.
 
Error-correcting code memory (ECC memory) is a type of computer data storage that can detect and correct the most common kinds of internal data corruption. ECC memory is used in most computers where data corruption cannot be tolerated under any circumstances, such as for scientific or financial computing.

ovo je bitnije jer ECC uvek danas ide u paru sa buffered tehnologijama.u praksi kvantitet nema alternativu,pa ako radi na tvojoj ploci i procu,nema razloga da je ne stavis.
 
Imam jos jednu nedoumicu oko nove memorije, ona je PC3L, a stara je PC3 na 1,5v ali nova radi na mojoj ploci, da li postoji rizik da ce pregoreti memorija, ili moze da radi na vecem naponu? Hvala
 
ako mozes da je rucno setujes (a verujem da mozes,cim ploca podrzava buffered/ecc nije naivna) na vrednosti iz SPD-a nema nijedan razlog za bojazan.vrlo verovatno da je sama ploca ucitala profil i da nema potrebe za cackanjem,proveris za svaki slucaj,ni minut posla.
 
Nazad
Vrh Dno