Šta je novo?

Postavljanje novog WiFi-ja u mrezi

andrejbc

Cenjen
Učlanjen(a)
06.01.2013
Poruke
213
Poena
170
Imam net tako sto u prizemlju primam signal preko WiFi USB prijemnika sa sprata gore od rutera. Sad bih hteo u sobi gde mi je komp da postavim novi Wifi i imam u opticaju ruter (TL WR740N). Da li je to moguce?
 
Moguce je, koristis opciju WDS Bridging na TL WR740N. Koji ti je ruter gore?
 
Sada primam od Cisco modema (sbb standard), mada imam jos jedan WR740N koji nije trenutno ukljucen.
 
Ti nemas modem nego EPC3928 ili tako neki slican uradjaj koji uglavnom daje SBB. Ako ima WIFI onda je ruter. Nisam probao na njima da li moze WDS Bridging, pravio sam WIFI most telekomovog adsl rutera Pireli i dva TL WR740N i radilo je super mada nisam testirao duze od jednog dana.

Na tom SBB-ovom modemu(ruteru) ti je verovatno ukljucen WIFI, stavi mu wpa2 zastitu i password. Ovo verovatno vec imas. Ukljuci taj TL WR740N i povezi se na njega kablom i uloguj se u njega i idi u Wireless Settings i cekiraj Enable WDS Bridging i idi na Survey i probaj da se nakacis na svoju WIFI mrezu(sbb ruter). Popunis polja koja imas na Survey. Ides na Status i na WDS Status mora da bude Run. Ako imas to onda jos na TL WR740N iskljuci DHCP i zastiti WIFI na njemu i to je to.
Imas i na netu tutorijale za TL WR740N za WDS Bridging korak po korak pa pronadji ako se ne snadjes sa ovim sto sam ti napisao.

Ako nece javi pa da ti pisem koje imas solucije.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno