Šta je novo?

MSI 970a-g43 v 3.0

Danko_kg

Poštovan
Učlanjen(a)
24.12.2014
Poruke
18
Poena
54
Pozdrav svima, može li mi neko reći nešto više o ovoj matičnoj ploči, iskustva, prednosti i mane. Kupio bih komp koji izgleda ovako:

1. maticna ploca MSI 970a-g43 v 3.0
2. procesor AMD FX-6300 3.5GHZ
3. ram memorija KINGSTON 8GB DDR3 Hyper FURY White 1866MHZ CL10
4. graficka kartica ASUS ROG STRIKER GTX760 4GB DDR5 256bit platinum
5. hard disk SEAGATE 1TB 64MB 7200 RPM SATA3
6. opticki uredjaj LITEON ATAPI iHAS122
7. napajanje LC POWER 600W
8. kuciste MS INDUSTRIAL MS DRAGON
 
Ja je imam znam samo mane da su temperature na northbridge paklene meni idu i do 70 stepeni kad peglam neku zahtevniju igru
 
Je l to novu ili polovnu konfiguraciju kupujes?
 
A kolka bi temperatura trebala da bude optimalna, a kolika kad se cepaju te novije igrice, da je u pitanju npr neka druga matična, gigabyte, asus...???
 
Ako je konfiguracija u domacoj garanciji makar jos 1,5 godinu, uzimaj ako je povoljno naravno i ne brini. U suprotnom, ako nema garanciju ne preporucujemo.
 
pa sumnjam da je povoljno zbog tog striker-a koji garant nije i kojeg svakako taj fx i nemere lepo da potera.plus za te pare samo 2gb VRAM-a (jer se VRAM kod nvidije zasad nikako ne sabira,koliko god oni reklamirali i pisali tih 4gb) i nije neka mudra investicija danas.buraz,ja bih to eskivirao,a lepo otvori temu na odgovarajucem podforumu,popisi budzet,sta sve vec imas (ako uopste imas) od komponenti i sta bi radio sa tim racunarom i koje bi igre igrao,i siguran sam da ces dobiti dobar savet sta da radis.
 
pa sumnjam da je povoljno zbog tog striker-a koji garant nije i kojeg svakako taj fx i nemere lepo da potera.plus za te pare samo 2gb VRAM-a (jer se VRAM kod nvidije zasad nikako ne sabira,koliko god oni reklamirali i pisali tih 4gb) i nije neka mudra investicija danas.buraz,ja bih to eskivirao,a lepo otvori temu na odgovarajucem podforumu,popisi budzet,sta sve vec imas (ako uopste imas) od komponenti i sta bi radio sa tim racunarom i koje bi igre igrao,i siguran sam da ces dobiti dobar savet sta da radis.

Hmmm nisam znao za to, za VRAM! Ae ako ti nije problem da mi pojasniš :) Inače hvala puno na komentaru ;) Usput, cena je nekih 45 000 din.
 
Moja topla preporuka da zaobiđeš MSI kada je u pitanju AMD. Uzmi asusa ili gigabajt.
 
danko:

cena za sve ili samo za grafu?moja greska,nisam znao da je asus izbacio ROG 760gtx sa 4gb VRAM-a,mislio sam da je to ona dvoglava 760gtx.sa znam,i da je cena za sve,ja bih opet za cca 400e isao na sendi/ajvi i5 sa 280x sa oglasa,pa po cenu i da dodam koji dinar.
 
danko:

cena za sve ili samo za grafu?moja greska,nisam znao da je asus izbacio ROG 760gtx sa 4gb VRAM-a,mislio sam da je to ona dvoglava 760gtx.sa znam,i da je cena za sve,ja bih opet za cca 400e isao na sendi/ajvi i5 sa 280x sa oglasa,pa po cenu i da dodam koji dinar.

Pa i ja sam više za i5, nekako mi je intel nenadmašiv, al ajde da pitam :D eto to nadjoh na kp, pa reko da se raspitam šta i kako, a iskreno privukla me grafička. Mada po netu je ne hvale nešto preterano, više su svi za gtx 960, 970. Cena za celu konfiguraciju.
 
neka je ta grafa ROG po 100 puta,nema sta da trazi pored bilo koje 280x,jos na i5...
 
Nazad
Vrh Dno