Šta je novo?

Zastita od DDoS napada

Mrljesana

Slavan
Učlanjen(a)
26.06.2013
Poruke
2,578
Poena
255
Kako da se zastitim od DDoS napada ? Neka ****** me non-stop DDoS... Gledao sam na internetu ali nista mi nije jasno...
 
Kako da se zastitim od DDoS napada ? Neka ****** me non-stop DDoS... Gledao sam na internetu ali nista mi nije jasno...

Daj neke detalje, da li se radi o serveru, o kom OS-u je rec, na kom si ISP-u? Opisi detaljnije problem....
 
Poslednja izmena:
Windows, Kopernikus. Igrao sam LoL sa jednom budalom i ona me je ddosovala. Kako je dosao do mog IP nemam ideju.
 
Poslednja izmena:
Jeste, lik se namerio na mene da DDoS, pisao je kao pustam te da igras pa posle ili ipak ne i nestane mi internet na 5cmin i opet me tako zajebava.
 
Gledaj, opet se to svodi na labilnost LoL-a. Sam klijent mora prvo da dozna tvoju ip adresu, cak i ip adresu izmedju tvog modema i kompjutera (lokalnu adresu).
Ako je doznao sve to, doznao je preko LoL-a, kako - ima nacina, ali meni nisu poznati.

Opet kazem, ti si generalno zasticena u svakodnevnom koriscenju interneta, nemas ddos napade, ili bilo koje druge napade zato sto:
1) Kopernikus sam po sebi mora da obezbedi kakvu takvu zastitu kao krajnjem klijentu
2) Verovatno i tvoj modem ima neku vrstu implementacije protiv ddosa (ja imam adsl, huawei modem) - sam modem ima zastitu protiv ddosa.
3) Ako hoces da zaista uradis nesto, resenja su ti sledeca:
1: Prijavis igraca, ili citav problem riotu, oni su duzni da izvide problem i da ga rese.
2: Kupis ruter, koji rutira usput i skenira tvoj saobracaj, i na osnovu toga mozes da discardujes ddos pakete (mada velike su sanse da bi discardovala pakete koji prenose informacije client-server LoL-a)

Osim toga, ostaje ti samo tuga od izgubljene partije, i da se opet ukljucis u neku drugu partiju i da cepas xD

P.S u tvojoj poslednjoj poruci, napisano je "nestane mi internet na 5 min", to uopste ne lici na ddos napad, vec do problema same mreze. U vecini slucajeva kada imas ddos u lolu, ispadnes iz partije, ali nema nestanka interneta.
 
Poslednja izmena:
Da to sam hteo reci, imam 2 rutera TP Link WR340N i ASUS NT 12+ tako nesto i nema nijedan. Videcu sa Kopernikusom. Bilo je internet konekcije, ali nista nije moglo da ucita...
 
Da to sam hteo reci, imam 2 rutera TP Link WR340N i ASUS NT 12+ tako nesto i nema nijedan. Videcu sa Kopernikusom. Bilo je internet konekcije, ali nista nije moglo da ucita...

To ja zovem satro ruteri, u stvari jesu ruteri, ali vise kao managed switchevi.

Ako hoces nesto propisno sto radi, a da pristaje cenovno tvom dzepu

http://routerboard.com/RB750GL
 
Poslednja izmena:
Reseno je sve, poslao sam Kopernikusu, lik je isto iz mog grada tako da cemo da vidimo, pokusao sam ono sa gore linkovima. Videcemo dalje...
 
Nazad
Vrh Dno