Šta je novo?

Sony Xperia Z3 Plus

Hehe, verujem da imas dobru nameru, ali to stvarno nije odgovor na moje pitanje. Znam da je za Azijsko trziste (jer su i EU spec sasvim sigurno proizvedeni u Aziji, tako da trece i nema), to je jasno, ali koje su razlike? Da nema razlika, niko ne bi ni pisao za cije su trziste.

Postoje modeli kod kojih se razlikuju i oznake (kada bi npr umesto E6553 pisalo nesto drugo), i tu znam da se pominjao LTE, ali za ovo Asia spec. ne znam sta konkretno predstavlja.
 
Poslednja izmena:
A sta konkretno kod z3+ znaci ovo Asia spec. (pisu po oglasima)? Pretpostavljam da ima veze sa LTE, mozda pakovanju, i cemu vec, stvarno ne znam...

Djurkash, tvoj je Asia spec. ili EU spec? I da li si mozda osetio da se greje dok je u dzepu (to je neki lik u review-u naveo kao glavnu manu, a i bateriju koja je na njegovom primerku bila losa, bar za to vreme testa, ili kako vec)

Moj je eu spec, mislim da je razlika samo u pakovanju (strujni punjac), HW-wise nema razlike.
Sto se grejanja tice, poslednji put cu odgovoriti, ko zeli da mu se telefon pregreje, njemu ce se i pregrejati...
 
hvala.


inace, ovo za grejanje, evo mozes pogledati ako te interesuje, ali traje solidno pa cu i prepricati ukratko na sta sam mislio

Naime lik cak i rece da je u igrama grejanje cak i manje strasno nego sto je ocekivao, ali da mu se telefon sam ukljucuje u dzepu, i greje mu mu*a. Dobro, on je rekao butinu, ali svejedno :)

To stvarno ne moze da valja ni za telefon ni za mu*a, i verujem da je to neki problem sa njegovim primerkom, pa sam pitao da li si to primetio, nisam ponavljao hiljadu puta postavljena pitanja, tj bar nisam video da je neko pitao ovako nesto.

 
Da si pogledao barem stranicu iza, kao sto nisi, video bi koliko me sve to interesuje, kako igranje igrica na telefonu, tako i famozno pregrevanje i trothling :D
 
Mozda nekog potencijalnog kupca zanima. Ali, s' obzirom na to kako odgovaras bolje i da te ne pitaju nista.
 
Mozda nekog potencijalnog kupca zanima. Ali, s' obzirom na to kako odgovaras bolje i da te ne pitaju nista.

procitaj malo bolje, meni se obratio i ja sam mu odgovorio, takodje sam dosta strpljivo odgovarao na sva pitanja koja su ovde postavljali, cak i vise puta, ali zaista nemam stprljenja da odgovaram na gluposti koje ne-korisnik pokupi na netu i slepo veruje u iste...
 
Pa zato smo i postavljali pitanja jer se svasta pise. A pregrevanje u throtling su mnogo pominjane stvari pa zato ta pitanja.
 
Nema pregrevanj i slicnog pogotovo sad na MM.Desavalo se ponavljam samo pri dugom igranju igrica,heavy nekih i mozda u jos nekim situacijama u pocetku.U real time usage nikakvih problema nema.Pa ne bi Sony izbacio citavu Z5 seriju sa istim chipsetom a da ima tako neresivih problema u radu ;)
 
Nema pregrevanj i slicnog pogotovo sad na MM.Desavalo se ponavljam samo pri dugom igranju igrica,heavy nekih i mozda u jos nekim situacijama u pocetku.U real time usage nikakvih problema nema.Pa ne bi Sony izbacio citavu Z5 seriju sa istim chipsetom a da ima tako neresivih problema u radu ;)
Svaka čast na strpljenju, ja definitivno nemam toliko živaca...Još sad verovatno gledaš i PSG... :D
 
Heheh,nego kako! :D
 
Ama kakvog strpljenja. Ko hoce da odgovori, odgovorio je. Pricas kao da sam te zvao telefonom u 4 ujutru i pitam te koliko je sati. A da ti to nedeljama radi neko drugi, pa ti je dosta svega. A tema aktivna u 20ak postova posle nekoliko meseci, i to za telefon za koji se kao glavne mane navode grejanje i uslovno baterija.

Rekao si nesto u stilu "ko hoce da pregreje telefon, pregrejace ga". Pa to je za svaki moderan flagship tako, i svi to znamo. Ali ako se greje u dzepu sam od sebe to nikako ne moze da bude dobro ni za telefon ni za bateriju ni za bilo sta. A to je nesto sto se definitivno ne prica za svaki flagship, nego nesto sto sam prvi put cuo za ovaj (mada ja i ne pratim mnogo telefone)

I ja uopste nisam tvrdio da se greje u dzepu, nego video na internetu, i pitao vlasnika telefona da li je to kod njega tako. Pitanje je apsolutno legitimno, kao sto je legitimno i da se na njega ne odgovori. Ali da ti mene ovde ubedjujes kako sam time prevrsio svaku meru, i da vise ne mozes to da trpis je smesno.

I ne samo to, nego nastavljas i kada neko drugi odgovori. Koja je uopste poenta toga, i odakle ti strpljenje za to?


Mislim, lepo od tebe sto si podelio neka iskustva, i dao neke korisne informacije, ali ovo ponasanje sada je arogantno preko svake mere.
 
Poslednja izmena:
Slazem se u potpunosti. To se svuda navodi kao mana pa smo zato i potegli to pitanje.
 
Treba da idu one MH750,nisu lose sluske.
 
aha hvala,gledao sam na youtube unboxing,gledao sam dosta unboxing videa,svi dolaze bez slusalica,pa mi je bilo cudno :)
Dosta njih dobija telefone za testove bez slusalica...ja mislim da uz svaki soni idu slusalice,uz ove skuplje modele je van pameti da ne idu...i to soni ubacuje dosta dobre slusalice
 
Dosta njih dobija telefone za testove bez slusalica...ja mislim da uz svaki soni idu slusalice,uz ove skuplje modele je van pameti da ne idu...i to soni ubacuje dosta dobre slusalice

Kao sto djurkash napisa - zavisi od regiona. Uglavnom uz telefone dele MH750 koje su sasvim dobre ali isto tako nekima mogu da zapadnu MH410c koje nisu in ear, zvucno su dosta losije od MH750 a ispadaju iz usiju, nema smisla koristiti ih.

Uz Z2/Z3+ mozda na nekim trzistima jos uvek moze da se naleti na mdr-nc31 koje je dobio djurkash i te vaze za jedne od najboljih koje idu uz telefone.

U Z5 pakovanjima je vec svasta moguce, cak i da ne idu nikakve slusalice uz fon. A najvece sanse su za MH750 a oni koji imaju vise srece naci ce ove u kutiji http://www.sony.co.uk/electronics/in-ear-headphones/mdr-ex750na
http://www.sonymobile.com/global-en/products/accessories/high-resolution-audio-headset-mdr-nc750/

Kod nas su prakticno minimalne sanse za to, verovatno su ih delili na nekim ''jakim'' i bogatim trzistima EU.
 
Poslednja izmena:
Definitivno zavisi za koje je tržište, a i mi dobijamo samo najjeftinije varijante, što zvanično, što KP kanalima. Uz D6633 dobih buđave mh-410c pa sam dokupio kasnije mdr-nc31, videćemo sad šta će da stigne uz E6533
 
Poslednja izmena:
Kao sto djurkash napisa - zavisi od regiona. Uglavnom uz telefone dele MH750 koje su sasvim dobre ali isto tako nekima mogu da zapadnu MH410c koje nisu in ear, zvucno su dosta losije od MH750 a ispadaju iz usiju, nema smisla koristiti ih.

Uz Z2/Z3+ mozda na nekim trzistima jos uvek moze da se naleti na mdr-nc31 koje je dobio djurkash i te vaze za jedne od najboljih koje idu uz telefone.

U Z5 pakovanjima je vec svasta moguce, cak i da ne idu nikakve slusalice uz fon. A najvece sanse su za MH750 a oni koji imaju vise srece naci ce ove u kutiji http://www.sony.co.uk/electronics/in-ear-headphones/mdr-ex750na
http://www.sonymobile.com/global-en/products/accessories/high-resolution-audio-headset-mdr-nc750/

Kod nas su prakticno minimalne sanse za to, verovatno su ih delili na nekim ''jakim'' i bogatim trzistima EU.
Sta mislis o MH1c ? Burazer ih dobio uz z1...po meni su jako dobro izradjene,jedina mana je sto cesto ispadaju iz usiju i to me jako nervira,tako da vec dve godine stoje nekoriscene :’(
 
Te bi trebale da su bolje od MH750 ako se ne varam sto se zvuka tice.

Sent from my E6653 using Tapatalk
 
^ Odlicne su te mh1c koristim ih duze vreme, kvalitet zvuka je odlican. Sto se tice ispadanja to mozda i jeste mana kada se koriste sa onim standardnim gumicama sto dolaze, ali kad se stave one najmanje ne ispadaju tako cesto i izolacija je bolja, bar je to kod mene slucaj. Inace ja sam ih dobio uz Xperia T, za nemacko trziste. :)
 
Manje ispadaju sa tim najmanjim,da su jos manje bilo bi dobro...burazer ih je dobio u z1 iz telenora
 
Sutra mi stižu SBH-54, javljam prve utiske kada ih malo izgustiram...
Od sluški imam i jbl synchros reflect kao i pomenute sony mc31, nešto od toga će na doboš, samo da vidimo šta....

sent from e6533
 
Ovo mora da zvuci lepo.Koliko para,gde si narucio?

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Amazon.de, oko 70 eur...krastavac., nisu malo, ali će da služe i za kola i za svakodnevno slušanje, a nadam se i za notifikacije...sad videcemo kako je taj deo odrađen...

sent from e6533
 
Baš me zanima kako se te ponašaju, gledao sam njih i ostale modele i na kraju sam uzeo SBH-80, kao, ajd kad već uzimam da uzmem nešto što neću menjati skoro (pošto ovaj glupavi E4G neće da radi ni sa jednim drugim osim MH-410c koje izgubih u nekom trenutku).

Baterija je kilava, max nekih 5h slušanja izgura. Zvuk je dobar, mic takođe, može lepo da se razgovara preko njih, ali gumice koje idu u uvo su bzvz - jedino najmanje mogu da stoje kako treba i da mi ne ispadaju, ali ne zatvaraju baš kako treba tako da je najbolji zvuk kad šakama poklopim uši i pritisnem obe slušalice. Veća gumica bolje zatvori, ali ispada. :( Bluetooth neće da se nakači na comp, neka zajebancija oko protokola i servisa koji se ne pronalaze kako treba, a umeju i iz čista mira da krenu da prekidaju, naročito pri kraju baterije, tako da od deklarisanih 7-8h, efektivno izgurate 5h i morate na dopunu osim ako volite da krcka i prekida s vremena na vreme i sve češće.

Suma sumarum, nisam nešto preterano zadovoljan, mada su za cenu OK, ipak sam očekivao više. Uzeo ih na Amazon UK dok mi je drugar bio u Manchesteru nedelju dana, izašle tačno 8.802,72 RSD. :d
 
Znači slična cena...mislim da će baterija biti čak i lošija, ali da vidimo...sutra su kod mene, testiracu ih za vikend, pa javljam...

sent from e6533
 
Nazad
Vrh Dno