Šta je novo?

Sony Xperia Z3 Plus

^ pa predstavljanje je na IFA pocetkom septembra, znaci za 2 meseca max. ce se pojaviti kod nas. Z3+ je prezaljen u startu, zato ga slabo i isporucuju.

A u martu/aprilu 2016 stize flagship sa S820.
 
Pa pazi Z3 je zvanično pušten u prodaju u septembru prošle godine, a ja sam ga već početkom novembra nabavio za 430€ (ganc nov s dve godine Telenor garancije). Tako da kontam (više se nadam) da će i sa Z5 biti slična situacija...
 
Vidio sam da je dobio nagradu, ne znam sa kojim cudom dadose sonyju, pored tog famoznog pregrijavanja a vamo provikanog S6 edge?
 
Jel moguce da smo toliko iskljucivi po pitanju brendova? ? ?
A sto se se tice Z3+, ono jeste pomalo sve unapredjeno, od kamere pa na dalje, a i zadnje info govore da se updateom softvera ne pregrijava vise, mozda i nije toliki fail...
 
Siguran sam da se greje i ovaj, mozda cak i vise od Z3,2.
 
Zamolio bi clanove da licne nesuglasice, rasprave preko privatnih poruka, licno, telefona, mail-a ... samo ne na forumu.
 
99% ljudi sa ovog foruma komentarise ono sto "ih ne zanima", a kazem ova krava... ili konj su crkli, a mrtav konj se ne udara.

To nije tacno. Nemoj ti da radis statistiku za forum molim te, jer ti ne ide.
 
Izasao review od Eldara http://www.mobile-review.com/review/sony-xperia-z3-plus.shtml

Vidi se da je kamera mozda malo doterana softverski.
Sad kad se pojavila Z5 serija,mogli bi da obore dosta cenu,bio bi dobar potez,i ja bi ga licno mozda uzeo,kad bi kostao kao Z3.Problem je sto ga nema ni kod nas ni na mnogim drugim trzistima.Sredice Sony jos to pregrevanje softverski.

Sony zabole uvo za poslovanje izgleda,a kad bi spustili cene malo vodecih modela bolje bi prolazili.
 
Stiže mi Z3+ dual (E6533) u ponedeljak, javljam utiske čim stigne
 
Stigao, prvi utisak je težina koja je čak premala za moj ukus. Dizajn je zaista po mom ukusu, mada, kao što i svi ostali razmišljaju, tako bih se i ja odrekao par milimetara na uštrb bolje baterije.
Stigao je sa 5.0 androidom , i odmah je ponudio na 6.0...Datum proizvodnje week4 2016...
Nisam imao mnogo vremena za bilo šta više, za sada, više utisaka sutra, a ako koga interesuje neki poseban detalj (sem kamere i keširanja :D ), pišite...
 
Poslednja izmena:
Cestitam.

Kakav je zvuk na zvucnicima,ima li distorzije kad se pojaca?Jesi ga apdejtovo na 6.0?
 
Ne još, sutra cu to proveriti, nisam ni gledao kakve su sluske u pakovanju, ali imam jbl synchro reflect, pa ću probati sa njima
 
to je indoor sa dosta svetla thru the window,daj nešto pri veštačkom svetlu...............
 
Biće...inače, zvuk je čist, bogat, kako na zvaničnicima tako i preko slušalica, nema distorzije na maksimalnoj jačini...
Baterija je za sada katastrofa, što se vidi iz priloženog:
ffd0434ae8e83e868f2e9578eb07216c.jpg

80c5d4ae60966a2b63d230f09e3fb842.jpg

b17a00b308599b802a7e55a4f6eb8903.jpg


Ok, LTE je katastrofa ovde na poslu, ali svejedno je loše...nadam se da će se popraviti, ovo je prvi punjenje, a i doze-u treba malo vremena...
 
Poslednja izmena:
Ne treba dozeu vremena nego ti nešto stalno budi telefon, vidi awake na grafiku.
 
To sto je nocu budilo telefon je potrosilo jedva 10-ak %, posle toga ta upotreba na poslu uz kilav LTE je dokrajcila bateriju..
 
Ne treba dozeu vremena nego ti nešto stalno budi telefon, vidi awake na grafiku.
Negde pročitah da mu treba jedan ciklus pražnjenja, svejedno, te wake-ups valjda doze i treba da spreči...Imam BBS pa ćemo videti šta je zezalo, ali verovatno je wifi...slično se dešavalo na Z ultri...
 
To sto je nocu budilo telefon je potrosilo jedva 10-ak %, posle toga ta upotreba na poslu uz kilav LTE je dokrajcila bateriju..
Ma troši to nonstop, pogledaj i posle kada je krenuo da koristi telefon koliko ima više awake od ekrana.
 
Pa da, vidi se da i tu ima vise awake od ukljucenosti ekrana ali opet je na prvi pogled losija situacija sa tim awake-ovima u toku noci a jedva 10% baterije je otislo dok se u ovom koriscenju na poslu uz LTE istopila :D

@ djurkash

Vidim da si napisao da ti telefon deluje nekako lako za te dimenzije - slazem se, i mene to nervira (kada telefon u ruci deluje lakse nego sto bi to trebalo) a jos gore je kada je ultra-lak pa kao da je fon od kartona u pitanju. Verovatno je laksi za tu manju bateriju u odnosu na Z3.

Kako ti deluje displej, kako radi telefon (fluidnost, brzina)?
 
Poslednja izmena:
S te strane, utisak je fantastičan, bez ikakvih stucanja, SW je izuzetno ispeglan, iako je i dalje u početnoj fazi. Ma, samo me baterija brine, tu ću eksperimentisati, probati bez LTE, itd, i ako uspem da dovedem na 5h SOTa (što je neka moja prosečna dvodnevna potrošnja) biću zadovoljan...

Malo je bolja situacija da baterijom, izgleda da će izaći na 4h (trenutni SOT 3:20):
94b96d8a014dd1e912a3abc0df68f32e.jpg
 
Poslednja izmena:
Posle apdejta na sesticu bi trebalo malo bolje da ti drzi baterija.
Imas dosta budnog stanja sto ti trosi bateriju bezpotrebno.Pregledaj sta imas od aplikacija...Skype zna da pravi problem.
 
Koje su sluske,aj vidi koja im je oznaka.
Inace slab je to rezultat za tu bateriju mada dobro tek si ga uzeo.
Aha,sad vidim link za sluske,bas deluju mocno,deluje da su to te sto su isle uz Z2.
 
Poslednja izmena:
Koje su sluske,aj vidi koja im je oznaka.
Inace slab je to rezultat za tu bateriju mada dobro tek si ga uzeo.
Aha,sad vidim link za sluske,bas deluju mocno,deluje da su to te sto su isle uz Z2.
Da, baš tako, ali nisam siguran da su išle standardno i uz Z2, mada @hsv.stoned može da potvrdi...
 
Isle su uz Z2 jedno vreme, posle toga su poceli da pakuju ove (nisu in ear) koje su smesne, ispadaju iz usiju i zvuk je primetno losiji od ostalih sony koje su delili uz telefone.
 
Baterija je malo bolja, ali i dalje ima wake-ups:
0d92ef054ee2af930f6adf50f6b778ac.jpg

SOT je 56min, ali imao sam oko pola sata slusanja audio materijala sa uglavnom ugasenim ekranom...
Takođe mi i ruter kući zadaje glavobolje, veliki broj wake-ups od ponoći do 01, i izostanak istih od 01 do 06 pošto sam ugasio wifi. Ostatak wake-ups u tom periodu su zbog bt konekcije sa satom, ali to i nije strašno
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno