Šta je novo?

amd atilon x4 640 temperatura

dejan2311

Cenjen
Učlanjen(a)
13.11.2010
Poruke
128
Poena
170
Problem sa temperaturom kad aktiviram aplikacije, dosta u browseru strana par puta mi se ugasio racunar, pogledao pri ponovnom paljenju u biosu cpu preko 80c. Da li je ovo ostetilo procesor ,plocu, zasto se nije ugasio ranije, treba li sam da podesim. Posle toga ponovo ga upali i radi sve uredu, radi,cak mu pokrenuo dodatne neke aplikacije i preko dva programa pratim temperaturu i sve je uredu.U biosu naso opciju warming cpu i stavio na 60c.Da li je ovo ok, mislio sam da ploca po difoltu gasi akó cpu pregreje, moj model proc. je od 71c rizican. Inace posto je stojala opcija disable predpostavljam da ga je ugasio na oko 90c posto u opcijama za temperaturu u biosu je ovo poslednja stavka. Milim za misljenje. Ponvoicu da sam sada pokrenuo sve ko i ranije i mnogo vise i temperatura je ok, nista se ne gasi.
 
stavi cpu warning na 70 stepeni. 60 je bezbedno na propus jezgru.

skini kuler sa procesora, očisti ga četkicom, ili kompresorom (izbegavaj usisivač zbog česte pojave statičkog elektriciteta, koji može da bude potencijalno opasan po komp)

i zameni termalnu pastu izmedju hladnjaka i procesora. staru obriši papirnom maramicom.
 
Hvala uradicu to,samo jos nesto. Iako sam stavio cpu warning na 60c meni se ploca nije ugasila a bilo preko 60c,cak i po restartu i ulazak bios video 64c ,opadala sto znaci da je bila veca. zna li neko zasto mi se nije ugasio racunar, sta da jos podesim.
 
Posle podesavanja pri izlasku iz BIOS a mozda nisi stavio *Save the chenges*, a Kokanu cestitke na grafulji ;) i sretran put 260X
zele baba Lepa (Kuca) i mnogobrojna rodbina ;)
 
Poslednja izmena:
fala , dowla, stari zlikovče !

što se kompa tiče, nije se zgasio jer je
pod a) - voćka čudnovata i
pod b) - počeo da trotluje (dostigao toplotnu marginu i preventivno počeo da usporava rad )
 
oce to kad dostignes toplotnu.aginu pobrljavi nacisto ;)
 
Sve sam uradio kako treba, snimio podesavanja ali jednostavno se isto to ponavlja, cpu temperature worning stoji na 60c i on bi trebao da se zvucno oglasi kada dostigne temperaturu vecu od podesene, sve je lepo povezano u kucistu, zvucnik, grafickca, memorija, napajanje sve provereno, testirano i ok, probao sam i sa novim biosom sve isto
da li ovo moza spada u kvar pa da reklamiram plocu, moze li windows takve probleme da pravi, virusi... neka preporuka da obaram sistem , novi windows... ima li neko resenje
 
Prvo napisi u moja masina sta imas u kucistu da bi dobio egzaktan savet.
 
Prvo napisi u moja masina sta imas u kucistu da bi dobio egzaktan savet.

athlon II na 3ghc sa 4 jezgra, 8 gb rama , Grafička kartica 'AMD Radeon R7 240 Powercolor 2GB DDR3, DVI/HDMI/VGA/AXR7 240 2GBK3-HV2E/OC, napajanje 420w sve je to radilo kako treba na staroj asusovoj ploci, proverene su komponente i sve ispravne, napajanje takodje nesto posumnjao ali proveren u servisu i ono je ok.
 
ti se znači buniš što ti sve radi kako treba ?
 
Imam isti taj procesor, ali imam i hladnjak.
Temperatura ne prelazi 40° pri maksimalnom opterećenju. Sa druge strane imam i dobro kućište... Možda ti je mnogo velika temperatura u sobi ili ti je kućište loše provetreno(dok mi je komp bio u radnom stolu imao sam 4-5 ° više nego kada sam ga izvadio)
 
sve je to radilo kako treba na staroj asusovoj ploci, proverene su komponente i sve ispravne, napajanje takodje nesto posumnjao ali proveren u servisu i ono je ok.
A koja ti je nova ploča, nju nisi naveo? Da li je problem počeo kada si ugradio nju?
 
Gigabajt 970a ud3p, da upravo to, odnosno on kao sad normalno radi, mada je kuler bucniji u odnosu na staru ausovu, reko bi da je senzor ovde moguce osetljiviji daje vece temp u startu i zato tera ventilator na cpu da se vrti brze i bude bucniji, na starom se ventilator na cpu nije uopste cuo :type:
 
Okaci CPU-Z da vidimo te napone i klok procesora, power save opcije su ti
ukljucene predpostavljam?
 
Ovo power save je podeseno na balance, tako sam cuo da je najbolje zbog ventilatora da ne bude bucan, ili treba da stikliram sa balance na power save.
 
To je OK, a u biosu Cool & Quiet? procesor ti obara frekfenciju i napon kada je neaktivan?
Vidi koliki je napon procesora pod opterecenjem.
 
Nazad
Vrh Dno