Šta je novo?

Predlog ploča + procesor do 200e

Stevic012

Poštovan
Učlanjen(a)
08.06.2014
Poruke
71
Poena
59
Drugari, treba da sklapamo ortak i ja neku konfiguraciju za njega. Njemu je prvenstveno potreban računar koji može da istera Photoshop, Lightroom, After Effects..
Verujem da postoji brdo varijanti da se to sklopi da tera fino sve to, ali gledam da nađemo neku najbolju soluciju. Delovi mogu da budu polovni, obirom da novo ništa do te cifre ne može da se nabavi :)
Verujem da je AMD u ovom slučaju pristupačniji sa ovom cifrom nego intel. Voleo bih da čujem neke vaše predloge?
 
Nisam razmišljao o apu varijantama, ali čini mi se kao solidno rešenje. Koju bih ploču u tom slučaju mogao da gledam?
 
Šta misliš za GIGABYTE GA F2A88XM DS2? Cena 7700 nova
Isto tako gledam procesor AMD A10-7700K, izađe 105e. Valja li ova kombinacija?
 
Poslednja izmena:
da,zato i rekoh 7600,on je izvodljiviji.kazem ti,svaka ploca koja podrzava proc i koju mozete da uklopite odgovara,nema razlika (sem u konektorima) kod tih budzet ploca.
 
Ja gledam naslov proc + ploca, a vi se ubiste okolo sa memorijom :D

Za ovo sto tebi treba, ja bih uzeo FX 83xx + plocu i cooler. Staje sve u 200evrica.
 
pa po OP-u ja skontah da treba sve za 200 jura,a u AE-u haswell nema konkurenciju.ajvi nije toliko daleko,ali fx-evi nazalost nisu toliko dobri,tek negde na nivou blumfilda.enkod videa je fx-ev forte,AE ne nazalost.u PS-u se jos i krpi dobro.
 
Ako je za 200e i memorija tesko da ce tu ista sklopiti pristojno. Eventualno neki i3 iz prethodne generacije + jeftinija ploca i 8gb rama.
 
verovao ili ne bas 7600 mu je best bet,sve instrukcije koje trebaju,ne toliki setback i to jako lepo radi,s' obzirom koji su novci,moji sinovci.jos ako ga nadje na oglasima...kad bi amd konacno uspeo da stavi 4460 cpu performanse i 270 gpu performanse na jedan cip (znam za konzole,nije to bas isto da ne pocinjemo sad tu pricu) umreli bi od para.
 
Nazad
Vrh Dno