Šta je novo?

Windows 7 Professional 64-bit retail - kupovina preko Kinguina

vidra

Slavan
Učlanjen(a)
14.08.2005
Poruke
268
Poena
319
Pozdrav svima,
U iscekivanju 10tke i besplatnog upgradea sa 7ice i 8ice resio sam malo da razgledam po netu da nadjem neki jeftini kljuc i na Kinguinu sam nasao Win7 Professional (32/64) retail kljuc za ~27 evra. Malo sam bio skeptican ali resio sam da ipak uzmem jer sam na Kinguinu do sada uvek dobre Steam kljuceve pazario za jeftino. Eto, cisto ako nekog zanima, hteo sam da potvrdim da stvar funkcionise. Danas sam na komp instalirao svez Win7 Professional x64 i ukucao sifru i odradio mi je validaciju tako da sad imam legalnu 7icu.

Eto, toliko od mene
 
Ovo zvuči odlično. Vidim da za 80-ak USD imaju i office, što ispadne jeftinije nego bilo koji alternativni office paket kada je neophodan VB.

Proveriću sutra sa računovodstvom kako se takva kupovina tretira tj. da li je moguće organizovati takav "uvoz" i šta još ima od troškova.
 
Nisam siguran doduse da li to valja za firme jer se ne dobija famozna "nalepnica" koju inspekcija trazi, ali inace, za kucnu upotrebu, Win je skroz legalan.
 
Ne valja za firme inspektori traze fakturu i strikno stiker da bude zalepe na pc t.e oem ovo retail je samo za kod kuce

Da se vratim nazad jel kluc odma ispracaju preko poruku ?
 
Ne valja za firme inspektori traze fakturu i strikno stiker da bude zalepe na pc t.e oem ovo retail je samo za kod kuce

Da se vratim nazad jel kluc odma ispracaju preko poruku ?

Trebalo je 3-4 minuta da dobijem mejl sa sifrom.
 
Kako znam samo prva godina ce biti free sto se upgrade-a tice (fazonu 1 year trial), kasnije ce se mora kupiti 10ka :) Procitajte ponovo objavu, mediji ponekad znaju pogresno protumaciti izjave.
 
Koliko sam ja skontao njihovu poruku a to je da ce svi koji sada imaju legalne licence windows-a imati godinu dana fore da predju na win 10 a posle toga im to nece biti omoguceno a ako budu posle godinu dana hteli da predju na win 10 ce morati da plate jer im je istekao promo period.

Tako sam ja shvatio a ako neko misli drugacije ok, no videcemo za par meseci sta ce da bude na kraju sve.
 
^Tako je rečeno. Ima se godinu dana da se pređe. A ne trial.
 
i ja sam hteo da uradim isto sto i pokretac teme, da nadjem jeftino sedmicu da bi se upgrade na desetku, i kad sam to pomenuo u drustvu rekose mi upravo sto je i "janx" spomenuo, dakle ne da ces moci da odradis free upgrade u roku od godinu dana, vec da se sam win10 trajati godinu dana nakon upgradea, tj. 1 year trial sto je bzv tako da sam odustao od svega toga dok se ne razjasni konacno jer su ovi iz majkrosofta mnogo kontradiktorni jos onda novinari pogresno skontaju verovatno namerno da bi imali o cemu da pisu tj da bi bili citaniji i konfuzija kolko neces.
 
Poslednja izmena:
Posto nisam bas upucen da pitam da li ta prica vazi za Vistu?
 
i ja sam hteo da uradim isto sto i pokretac teme, da nadjem jeftino sedmicu da bi se upgrade na desetku, i kad sam to pomenuo u drustvu rekose mi upravo sto je i "janx" spomenuo, dakle ne da ces moci da odradis free upgrade u roku od godinu dana, vec da se sam win10 trajati godinu dana nakon upgradea, tj. 1 year trial sto je bzv tako da sam odustao od svega toga dok se ne razjasni konacno jer su ovi iz majkrosofta mnogo kontradiktorni jos onda novinari pogresno skontaju verovatno namerno da bi imali o cemu da pisu tj da bi bili citaniji i konfuzija kolko neces.

Pa samo razmisli koliko je to glupo i koliko bi MS nasio na otpor pa verovatno i milionske tuzbe! Jer svi ti ljudi koji su kupili licencu za windwos njima nije niko reko e znate licenca kosta 10 dolara i ona vam vazi za tu godinu nego je naplacena po punoj ceni koju su oni tada odredili pa samim time kako je vreme kratko izmedju 8.1 i 10 su odlucili da nagrade ljude ali ne toliko ljude koliko velike konpanije koje su ulozile milione i milione u licence zbog preslaska sa jednog sistema na drugi i da ne bi pale milonske tuzbe i da na kraju moraju da isplacuju bilionske ostete konpanijama su odlucili da im je ovo mnogo jeftinije a samim time i dobra reklama. A korisnike 7 i 8 windowsa su na neki nacin nagradili za vernost ili ko zna sta im bi u tom trenutku da tako nesto izjave ali ok vidim da se niko ne zali.

Onda uzmi da svi koji su sada insider-i da ce da dobiju besplatnu licencu za ucestvovanje u testiranju, opet jedna vrsta nagrade i za nazovimo vernost.

Znas kako je del boy u muckama govorio - ko reskira taj profitira, tako da ko se vodi ovom logikom mozda na kraju stvarno profitira.

Jer da je tako kao sto kazes da su novinari pogresili ok ali vest je iz MS-a izasla i vec par puta ponovljena a da je novinarska greska mislim da bi ih MS do sada demantovao i reko nije tako nego ovako.

No da ne tvrdim 100% da je tako, ostaje nam da sacekamo jos neki info ili sam izlazak win 10 pa ce onda cujemo zvanicne informacije sta i kako. Na kraju treba biti optimista i nadati se najboljem.

Posto nisam bas upucen da pitam da li ta prica vazi za Vistu?

NE, vazi samo za win 7, 8 i 8.1... koliko sam do sada cuo nigde nisu pominjali vistu! Bar mislim!
 
Poslednja izmena:
Помињали су и Висту и ХР и рекли да за њих не важи.
 
Kako lete dezinformacije kao zapaljen benzin...
 
Све је због превелике жеље и нереалног очекивања да ће да се добије легалан ОС за џ а ови нису баш од оних који поклањају.
 
Ne valja za firme inspektori traze fakturu i strikno stiker da bude zalepe na pc t.e oem ovo retail je samo za kod kuce

Da se vratim nazad jel kluc odma ispracaju preko poruku ?

Baš da vidim da mi traže nalepnice od W8 koje nikada nismo ni dobili. Imamo uredne račune o kupovini i to bi trebalo da je dovoljno.

Vidra, da li su e - mail dobio i račun da si platio W7 ili je stigao samo key?
 
Baš da vidim da mi traže nalepnice od W8 koje nikada nismo ni dobili. Imamo uredne račune o kupovini i to bi trebalo da je dovoljno.

Vidra, da li su e - mail dobio i račun da si platio W7 ili je stigao samo key?
Kod nas u makedoniji traze fakturu i normalno nalepnicu i od gde je kupjen ludaci :D
 
******ština je to s nalepnicama..
 
Све је због превелике жеље и нереалног очекивања да ће да се добије легалан ОС за џ а ови нису баш од оних који поклањају.
Ma može i da im se omakne da nebi prošli kao sa 8micom.
 
Vista ima minoran udeo, pa ih nije briga. XP, fuck you.
A i hoće direktan upgrade, koji bi bio otežan, do nemoguć.
 
Baš da vidim da mi traže nalepnice od W8 koje nikada nismo ni dobili. Imamo uredne račune o kupovini i to bi trebalo da je dovoljno.

Vidra, da li su e - mail dobio i račun da si platio W7 ili je stigao samo key?

Ne znam da li se to smatra kao racun, ali platio sam preko PayPal-a i tu imam kao potvrdu, a o Kinguina sam dobio potvrdu o kupovini i kljuc. Sad, kao sto rekoh, mislim da to za firme nije dovoljno kod nas. Radim u skoli stranih jezika i inspekcija nam je redovno trazila i nalepnicu, tako da mi se cini da je ovo samo opcija za kucnu upotrebu.

Sto se tice upgradea na 10tku, lepo se vidi sa renomiranih sajtova da ce MS u prvih godinu dana omoguciti korisnicima 7ice i 8ice da upgraduju na 10tku i da je zadrze zauvek. Nekako imam dobar osecaj u vezi sa 10tkom i mislim da cu preci na nju odmah cim zvanicno izadje. Malo uzbudjenja i novosti u zivotu ne skodi :)
 
Ja jos uvek nisam imao kontakt sa tom vrstom inspekcije, ali kako će da mi traže nalepnicu za Samsung notebook računare kupljene preko računa u Comtrade-u sa sve Windows 8, kada računari nemaju nalepnicu?
Windows je legalan, imamo račune za kupovinu, zapravo, nisam siguran da se a računu pominje Windows, ali taj model, sa tim product brojem nikada ije mogao da se kupi bez Windows 8 sistema.
 
Ja jos uvek nisam imao kontakt sa tom vrstom inspekcije, ali kako će da mi traže nalepnicu za Samsung notebook računare kupljene preko računa u Comtrade-u sa sve Windows 8, kada računari nemaju nalepnicu?
Windows je legalan, imamo račune za kupovinu, zapravo, nisam siguran da se a računu pominje Windows, ali taj model, sa tim product brojem nikada ije mogao da se kupi bez Windows 8 sistema.
Taj laptop je u samom bios je prilepjen kluc SLP tako da nema sta da traze nalepnicu posto je licenciran od samog brenda OEM, oni traze licencu na novih desktop kompjuter sa sticker i faktura od gde je kupjen i naravno fiskalni racun
 
Poslednja izmena:
Nadam se da ne krši pravila foruma pošto nije reč o pirateriji, ali na subreditu http://www.reddit.com/r/microsoftsoftwareswap/ takođe možete povoljno kupiti Microsoft ključeve. Sa jedne strane, ovo su potpuno legalni ključevi koji nisu ukradeni, nije zabranjeno trgovanje njima, ali je ono da kažemo nemoralna trgovina istim, jer ipak nisu namenjeni prodaji.
 
Taj laptop je u samom bios je prilepjen kluc SLP tako da nema sta da traze nalepnicu posto je licenciran od samog brenda OEM, oni traze licencu na novih desktop kompjuter sa sticker i faktura od gde je kupjen i naravno fiskalni racun

Tačno o tome pričam. Ako ovi daju račun i kupac u Srbiji plati uvozne dažbine, sve ispadne legalno. Jedino što još nisam dobio info kako da ocarinim software :)
 
Tačno o tome pričam. Ako ovi daju račun i kupac u Srbiji plati uvozne dažbine, sve ispadne legalno. Jedino što još nisam dobio info kako da ocarinim software :)
E to neznam ali ne bi trebalo za to da prave probleme
 
Nadam se da ne krši pravila foruma pošto nije reč o pirateriji, ali na subreditu http://www.reddit.com/r/microsoftsoftwareswap/ takođe možete povoljno kupiti Microsoft ključeve. Sa jedne strane, ovo su potpuno legalni ključevi koji nisu ukradeni, nije zabranjeno trgovanje njima, ali je ono da kažemo nemoralna trgovina istim, jer ipak nisu namenjeni prodaji.

dal ce moci da se odradi upgrade na win10 sa win7 home koji je 8$...? to bi bilo vrhunski :d mada i win7 pro za 20$ je bas po mom ukusu, da im je to regularna cena 70% windowsa bi verovatno bilo legalni ali eto...
 
Nazad
Vrh Dno