Šta je novo?

Problem

dodji

Poštovan
Učlanjen(a)
29.09.2014
Poruke
24
Poena
54
Ovako. Igrao sam cesto globall offensive i od jednom pocela igra da mi se gasi i da se vraca do windowsa, a to se desava na svaki 30 sekunde do 1 minut. Pokusao da reinstaliram windows, da apdejtujem drajvere, da reinstaliram igricu, apdejtujem i verifikujem steam znaci sve sto moze probati. Sad je poceo i kompjuter da mi se tako restartuje sam, ne samo kad upalim igricu vec i ovako kad ne radim nista. Prvo sto mi palo na pamet je da otvorim kuciste vidim dali rade kuleri. Izvadio sam neki program, izmerio temperaturu i na graficku i na procesor i sve je u normali, medjutim graficka kartica je jako vruca a na njoj ima jedan mali deo rebrasti a neverujem da je to kuler.. Inace graficka kartica je ATI Radeon 6450 HD 1 gb. Ukoliko neko zna dali je problem sama graficka igrica ili nesto drugo zamolio bi da mi kaze. Hvala unapred! (prastajte ako sam promasio temu) :)
 
Pa jeste to je kuler, samo nema ventilator to je silent kartica verovatno Asus ili Sapphire?
Skini kuler i prmeni termalnu pastu, ili montiraj ventilator na taj.
Moze biti da je napajanje problem.
Koji ti je ostatak masine?
 
To je verovatno grafika sa pasivnim hladjenjem,bez ventilatora, imas samo ta neka rebra koja odvode toplotu.
Deluje kao da je do pregrejavanja te grafike, i sam kazes da je vruca. Porasla je dnevna temperatura odjedanput na 30C i vise, a to moze dovesti i do povecanja temperatura komponenti od 5-10C, cak i vise, u zavisnosti od toga koliko je kuciste provreteno.
Skini stranice kucista i probaj tako da se igras, ako je do temperature trebalo bi da pomogne za pocetak.
Mozda bude i do napajanja ili ploce, ali probaj prvo ovo.
 
Pa jeste to je kuler, samo nema ventilator to je silent kartica verovatno Asus ili Sapphire?
Skini kuler i prmeni termalnu pastu, ili montiraj ventilator na taj.
Moze biti da je napajanje problem.
Koji ti je ostatak masine?

Mislim da je Sapphire. Inace nema graficka kuler, ima samo ta rebra kao sto je reko reviewsrb koje odvode toplotu.. Ostatak komponente 5gb ram ddr2, procesor inter core2duo e7500, graficka ATI Radeon 6450 HD 1gb..
 
Skinucu stranice, pusticu klimu, osecacemo se ko i sibiru i ja komp :D :) Pokusacu brate danas tako, pa cu da javim dal je do toga, iako cisto sumnjam zato sto mi se ovo nikad nije desavalo...
 
E, da, probaj da meris temperature proca i grafe dok se igras, da vidis do koliko idu maximalne temperature.
 
Vec sam to probao i je normalno, dok nisam u igricu oko 50 dok sam u igricu 55-57 ...
 
Te temperature su osnovi okey, za tu karticu sa tim hladjenjem.
Ajd ovako, instaliraj Ungine Heaven 4.0, pokreni i pogledaj kako se krecu temperature tokom testa i neka budu malo otvorene stranice.
Sad sam tek skonto da tebi restartuje komp i tokom mirovanja, mozda i nisu temperature u pitanju. Ali je najbolje da se prvo provere temperature proca i grafe koliko idu najvise.
 
Otvorio sam vec stranicu i pustio sam igricu, nakon 10tak sekundi se ugasila i opet se vratilo do windowsa i nije se restartirao komp. Sad cu da skinem to i da proverim opet.
 
Znaci temperatura pre nego sto sam krenuo igricu graficke kartice bila je 52, a kada sam igrao dostizala je najvise 58. Sto se tice procesora kad sam krenuo jedan je bio 45 drugi 39 a su varirali do 52 i 45. U cemu je problem?
 
Hmm, temperature su okey, ako se restartuje i u stanju mirovanja, sada nesto gledam po netu, kazu ili je napajanje oslabilo ili je ploca oslabila, deluje kao da ti je oslabila struja u kompu, mozda neko ima neku drugu ideju sta moze da bude.
Za napajenje, samo se proba neko drugo napajanje i vidi se da li slajka.
Maticna, moze da se desi da je neki kondezator otisao, oni isto imaju veze sa naponom, moze da se vidi golim okom da nabubri, pa proguglaj malo i uporedi.
http://arhiva.elitesecurity.org/t220772-naduvani-kondezatori-na-maticnoj-ploci
http://www.bug.hr/forum/topic/razni-hardverski-problemi/komp-se-restart/92203.aspx
 
Poslednja izmena:
Nije do maticne ploce nista nije nabubrilo. Znaci ovo se desava u vecini slucajeva kad mi se upaljena igrica tj kad igram da mi izadje iz igrice igrice ili se ukoci pa moram da ga restartujem. Inace kad upalim kompjuter tako mi slika secne uvek.. Sumnjam da je do graficke kartice, a od druge strane pa cita mi graficku karticu, drajveri instalirani, temperatura ok pri koristenje resursa.. Znaci polomicu sve bacicu ga sa tarase, jeee cu mu i oca i majku pokidao mi zivce nekoliko dana!!
 
Uff, meni jedno dva meseca nesto komp nije hteo da se pali iz prve svakih desetak dana, proveravao kablove i plocu i sve zivo unutra, popizdeo sam, kad ono na kraju, kabl koji ide iz zida u napajanje nije lepo ulego, malo ga pricvrstio i sad radi komp.
Ovi po servisima mogu da ti testiraju komp na napajanje i ostale komponente, pa probaj, samo se pazi opasni su da nesto izmuljalju ako nisi upoznat sa PC komponentama.
 
Ti simptomi da zaledi sliku, nagli restart, bez plavih ekrana sve pokazuje na napajanje.
Za svaki slucaj pobrisi drajvere sa DDU i instaliraj zadnje za tvoju kartu. 14.12 omega.
 
Nema drugog resanja brate, u utorak cu da odnesem komp pa da testiraju komponente, poludeo sam!!! Izvini sto sam te malo iscimao, i svako dobro!!
 
Ti simptomi da zaledi sliku, nagli restart, bez plavih ekrana sve pokazuje na napajanje.
Za svaki slucaj pobrisi drajvere sa DDU i instaliraj zadnje za tvoju kartu. 14.12 omega.

Izvini koji drajver je DDU? Graficka? Ali ja imam windows xp sp2 32 bita, dal ce da moze da podrzi taj katalist?
 
Poslednja izmena:
Prevedite coveku - Display Driver Uninstaller.
 
Sad cu da skinem i instaliram opet pa cu da vam javim za koju min posto ceo dan nisam bio na kompu.
 
Skinuo sam DDU, izbrisao drajver, skinuo taj katalist, pustio igricu nakon 5-6 sekunde se iskljuci igrica i se vradi do windowsa... opet isto..
 
Upravo sam pusti neki steam fudbal na kompu da gledam i za minut se ukoci, stane slika, nemogu da udjem u task menager niti nista tako da sam morao da restartujem..
 
Da, sad i meni lici da neka komponenta polako otkazuje, ili je grafa, mozda je RAM memorija i slicno.
Mora da se uradi testiranje komnponenti da se vidi sta je u pitanju.
 
Nemam pojma, jos nije, al mislim da ce nesto da rikne.. Sutra neki praznik kod nas ovde pa u utorak ga nosim da ga testiraju majku mu bozju preznojio me 150 puta ovog vikenda..
 
Za to vreme skini passmark performance test 8 i stavi ga na testiranje.
 
Da, istestiraj komp. prvo sa ovim programima, mozda pronadjes problem.
Ima i onaj program za testiranje hard diskova, za bad sectore i slicno, mozda se neko seti jos nekog programa za testiranje komponenti.:)
 
Nazad
Vrh Dno