Šta je novo?

FX-6300 preporuka za hlađenje

Stevic012

Poštovan
Učlanjen(a)
08.06.2014
Poruke
71
Poena
59
Drugari, pozdrav.
Imam fx-6300 i stock kuler, trenutne temperature su mi - u radu do 44 stepeni, dok u full load-u ide do 51 max. Moje lično mišljenje je da su temperature okej, ne znam šta vi mislite? Glavni problem je stock kuler, pravi nenormalnu buku, čuje se kao mlazni avion.
Primoran sam da kućište sad držim otvoreno, iako sam stavio dodatni kuler na pleh da izvlači toplotu iznutra, izgleda da to ne vrši posao.
Razmišljao sam o Cooler Master Hyper TX3, 103.. nešto što bih mogao da priuštim(polovno gledam), da ne ide preko 3000din, ali čitajući komentare, neki kažu da su dobri, neki da su loši, navodno su labavi i ne priležu lepo uz procesor, itd.
Pošto sam video da su ovi kuleri ogromni, pretpostavljam da ne bih mogao da zatvorim kućište, obzirom da je rhino kutija u pitanju, nije nešto naročito velika.
 
Raijintek Themis može da se nađe za te pare, i 212 ako se ne varam. Ja imam Raijintek Aidos i isti procesor, nikakve buke niti pregrevanja nema, išao sam i do [email protected] V i nije dolazio do 60 stepeni. Themis bi bio pun pogodak
Nisam video da su ti dimenzije problem, onda Aidos. Izmeri koliko je rastojanje od matične do stranice i obavesti nas
 
Poslednja izmena:
16CM rastojanje od matične do stranice.
 
lc power cc-120 bez trunke razmišljanja .

za nijansu bolji od themisa, aidosa i 212evo, a pride jeVtiniji .
 
Zaboravih na lc power, uzmi taj lc120 i neće te boleti glava a ni novčanik plakati :D
 
Znači definitivno rešenje lc120? :D
 
Da.
 
Još samo jedno pitanje, gledam sad klipove na yt za montiranje kulera. Čini mi se da ne moram da rasturam celo kućište i da menjam ovaj pričvrsni deo za kuler? Može da ostane ovaj od stock kulera?
 
Okej, hvala.
Inače, da l' da ostavljam ovaj kuler na plehu(mali kuler), ili da ga stavim pozadi? Ustvari, da li da ga uopšte ostavljam da stoji i dalje? I da li je bolje da ostavim kasnije kućište otvoreno(doduše bi tek tad valjda imao ulogu taj mali kuler), ili da ga zatvaram kad postavim cc-120?
 
nemamo pojma gde je taj mali kuler.pod "pleh" mislis na strancu od kucista?ostavi ako ne smeta LC-u,ako smeta skini i vidi mozes li negde da ga stavis kao exaust tj da izbaca vazduh iz kucista.stranicu tj "pleh" obavezno zatvori,drugar je unistio 2k evra komponenti tako sto je zveknuo nogom pracakajuci se po sobi.a i nema potrebe da se navlaci bas toliko prasine u kuciste.ako ti se gleda u hardver,skupljaj lagano lovu da kupis kuciste sa providnom stranicom.
 
Pod plehom smatram stranicu, tačno :D
Nije mi do gledanja hardvera, uvek sam bio više za zatvoreno kućište, ali kad ga zatvorim sad, mnogo više mi bruji box kuler nego kad je otvoren, bez obzira što sam postavio taj mali kuler kao exaust, a voleo bih da mu napravim najbolju varijantu za hlađenje, sa ovim čime trenutno raspolažem.
 
probleme sa bukom ces najvise resiti sa tim LC-om,bice manje bitno de ce ici taj "manji" kuler.predpostavljam da je to vent od 8-9cm?
 
Imam 2 od po 9cm. Jedan sam vezao na napajanje koje ide direktno u struju (utikač) i jedan koji mi je vezan na napajanje računara. Mislim, sigurno da je bespotrebno, a i oni se čuju. Ali hteo sam da postavim barem jedan od ta 2 da izvlači toplotu. Stranicu ću hitno morati da vratim u kućište, pošto mi mačka koja se vrzma po kući dolazi u iskušenje da uleti, a sa boxom definitivno ne smem da ga zatvaram.
 
+1 za lc, za ozbiljnije 140mm varijante nemas prostora a cena je super, lc je po meni definitivno best buy u 120mm kategoriji trenutno..
 
Sutra ću videti da pazarim lc 120mm. Inače, postavio sam sada jedan veliki na stranicu kućišta, da mi uduvava na unutra, ali mi se čini da to nije pametan izbor, bije tačno ka box kuleru. Da li je bolja varijanta da stavim da on izduvava, a ovaj mali stavim sa zadnje strane da uduvava na unutra?
 
Vazduh uvek treba da se kreće pravliniski pa kako stock ventilator duva ka kuleru onda je dobro što mu pomažeš da dobije što više vazduha od spolja.
 
Jel postoji negde test CC-120 u poredjenju sa ostalim kulerima?
Zanima me prvenstveno buka u poredjenju sa ostalim kulerima.
 
Ja imam cc 120 radi posao. Imas temu za cc120
 
Poslednja izmena:
Šta znam, mnogo je počeo da se dernja u full loadu, iako u bilo kojoj varijanti nema šanse da pređe 51 stepen (test u Aidi). Sad sam stavio mali kuler na zadnju stranu da izvlači, a veliki na stranicu, ali dole, ne da bije direktno u stock.
Ovako mi se za sad najbolje pokazalo, nema buke, radna mi je 35, ali dobro, hladno je i napolju :D
 
@mare037
Hvala, to sam vec procitao ali nema poredjenja.

Nisam video temu, izvinjavam se. Preselicu se tamo :)
 
Nazad
Vrh Dno