Šta je novo?

Riknuo il ne? (i sta bi moglo da je riknulo)

chevu1990

Cenjen
Učlanjen(a)
10.06.2014
Poruke
168
Poena
130
Moja oprema  
Mobilni telefon
Nord 2
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Cao drustvo,

nazalost vam pisem :(. Desilo se sledece. Komp radio oko 9 mes od kad sam ga sklopio. Sasvim normalno. Tj nisam imao vecih problema(osim na pocetku dok nisam zamenio napajanje-ispostavilo se da je staro napajanje bilo na izdisaju).
Da odmah razjasnim u pitanju je komp iz potpisa.

Plocu sam uzeo polovnu. Mislio sam da je falicna. tj fizicki jeste ali je radila sasvim lepo do sada.(fali jedan pin na socketu, ali nije smetalo pri radu, fali jer me je zeznuo lik od kog sam je uzeo).

Znaci masinica super radila sve kul. i samo tak. iskljuci se veceras. reko otkud znam sta je, probam da upalim. Nema reakcije. Inzikatori na grafi i ploci svetle tj napajanje (valjda). Vala uzeo sam ga novo pre par meseci u *mm*iju. probam da resetujem bios(iskljucim napajanje, izvadim baterijicu, sacekam minut 2) i nistaaa.
E sad ja ocekivao da ce bar da zavrti ventilatore, medjutim nista ama bas nista.

Posto se razumem koliko se razumem. Probam da jump startujem pomocu zicice umesto prekidaca, oper nista. ni ventovi ni nista (a imam podosta led ventova 4 pa bih uocio da su zivi).

Probao sam da vadim stik po stik memorije. Nista.

Kao neko ko se vise razume u softver, ja mislim da je meni riknula maticna. Tj ili maticna ili procesor. Jer nema reakcije nikakve.
A nemam nacina da to ispitam, a ni bas mnogo vremena.

Desilo mi se jednom pre na starom kompu kad je riknula memorija da vrti kulere i ne daje sliku ... ali ne vrti kulere uopste sad.

Ako neko na osnovu simptoma moze da mi kaze nesto vise, bio bih zahvalan.
 
Poslednja izmena:
prvo probaj drugo napajanje...
a to tvoje probaj ovako:
raskacis sve sa njega,osim dvd-a,znaci samo da ne bude bez icega skroz,ne valja da se ukljucuje bez icega... i ukljucis ga tako sto na 24pin konektoru nadjes zelenu i spojis je nekom zicom sa crnom. cisto da vidis da li radi.
 
Sve zice su crne na ovom napajanju, thermaltake smart se 630. Probacu sutra da izguglam shemu 24pin konektora.
 
Poslednja izmena:
http://pinouts.ru/Power/atx_v2_pinout.shtml
Pazi i na napon na pin 8 i 9. Bez MB startuješ se pin 16 (zelena) i bilo kojom Ground (crna).

prvo probaj drugo napajanje...
a to tvoje probaj ovako:
raskacis sve sa njega,osim dvd-a,znaci samo da ne bude bez icega skroz,ne valja da se ukljucuje bez icega... i ukljucis ga tako sto na 24pin konektoru nadjes zelenu i spojis je nekom zicom sa crnom. cisto da vidis da li radi.

Probao sam 3 i 16 da spojim, isto 7 i 16 .... nema nikakve rekacije, nakaceno 5,6 ventova i dvd,

Probao napajanje na staru(ispravnu) ddr1 masinu nesto matoro, nema reakcije ne daje nikakav znak na start dugme ili jumper. Jedino daje lampicu na 1155 ploci (ova iz potpisa).
Znaci riknulo je napajanje. Sutra idem do drugara da nakacimo plocu na drugo napajanje jer nemam kuci nijedno da probam.

Edit:
Ja stvarno ne znam sta se desava, napajanje je stajalo raskaceno celu noc, danas sam probao da ga startujem ovako nije htelo. nakon toga sam ga nakacio na plocu bez memorije i grafe, i probao da startujem, zavrtelo je ventove, ugasio sam i nakon toga opet nema reakcije ...
 
Poslednja izmena:
Pa ništa od njega onda, nemoj teka tako da ga isprobavaš na ploči, ako neće da startuje na prazno neće ni na ploči sigurno a može ako već nije i nešto drugo da povuče sa sobom. To što je malo startovalo je zato što mu je uzelo celu noć da malo napuni kondenzatore pa se potrošili za nekoliko sekundi.
 
Pa ništa od njega onda, nemoj teka tako da ga isprobavaš na ploči, ako neće da startuje na prazno neće ni na ploči sigurno a može ako već nije i nešto drugo da povuče sa sobom. To što je malo startovalo je zato što mu je uzelo celu noć da malo napuni kondenzatore pa se potrošili za nekoliko sekundi.

Mrtvo napajanje, sve ostalo funkcionise .... nema mesec i nesto kako sam uzeo novo u *MM* radnji......
 
Sreca u nesreci.
Jako me cudi da je novo TT napajanje na koje daju 3 god garancije crklo ... pritom tada bilo na nedeljnoj akciji 6k sad gledam kosta 8k ...
 
Напајање најчешће страда од спољашњих утицаја а ако немаш УПС, онда то повремено може да се деси. Још кажеш да ти је скоро цркло и старо напајање. Замени то, купи УПС па ће ваљда на дуже стазе да буде решен проблем.
 
Kod nas uvoze losu robu. Npr. mnogi se zalili na WD5000AAKX, a moj radi 5 godina i nema nijedan bad sector i brz je. Imas srece sto ti je u garanciji napajanje. Uzmi drugo pa nam javi sta se desava.
 
Напајање најчешће страда од спољашњих утицаја а ако немаш УПС, онда то повремено може да се деси. Још кажеш да ти је скоро цркло и старо напајање. Замени то, купи УПС па ће ваљда на дуже стазе да буде решен проблем.

Mene kopka to da je vece pre toga bilo neko nevreme grmljavina, bas je treslo, a crklo je vece kasnije. Nije mi crklo staro napajanje vec sam zamenio jer je bilo kinez a uzeo sam 7870 koja je malo zahtevnija grafika, nego da poklonio drugaru pa sad nemam na sta da teram :) Doneo mi je jutros kolega s posla da se sluzim napajanjem nneko vreme dok ne realizujem garanciju. Sutra idem u *MM* da odnesem ovo moje pokojno. Javljam sta sam uradio.

Inace koje su cene UPS uredjaja, ne razumem se u iste. I koliko to realno pomazE? :)
 
Не знам колико може да помогне код неких гадних удара али је врло корисно код кратких пикова или нестајања струје, тада често и страдају уређаји па је солидна заштита. Плус ако баш и нестане струја, имаш времена да завршиш/запамтиш започето а не да после размшљаш како да спасиш.
 
Не знам колико може да помогне код неких гадних удара али је врло корисно код кратких пикова или нестајања струје, тада често и страдају уређаји па је солидна заштита. Плус ако баш и нестане струја, имаш времена да завршиш/запамтиш започето а не да после размшљаш како да спасиш.

Vidim da ih ima od 30 do 5k evra :D a sta se gleda kada se kupuje, koji su dobri proizvodjaci>? :)
 
Nakacio sam juce konfiguraciju na TT toughpower 750W, staro tesko napajanje, nema nikakvih problema radi kao sat.
 
Nazad
Vrh Dno