Šta je novo?

MacBook Pro 15" 2015

horror

Slavan
Učlanjen(a)
26.03.2007
Poruke
488
Poena
345
Pozdrav svima,
planiram da kupim mbp 15" i cekao sam da vidim kada ce se pojaviti ove godine.
Pre 2 dana su "osvezili" proslogodisnji mbp, medjutim i dalje nema Broadwell-a.
Voleo bih da cujem sta forumasi misle, da li da cekam jos neko vreme na Broadwell, ima li smisla, nisam siguran koliko veliki benefit je u tome?
Po netu cak ima informacija da je moguce da ce se prilicno cekati do narednog update-a jer postoji mogucnost da ce cak i preskociti Broadwell kompletno i sacekati Skylake i u tom slucaju verovatno se to nece desiti pre kraja godine, mislim da mi je to malo predaleko..
Sta vi mislite i mozda neko ko ima vise iskustva i vise prati stvari moze da uhvati neku logiku sa Apple-ovim updateima pa da baci neki advise ;)
 
pre oktobra ne očekuj novi jer obično tada refreshuju Macove za event, odnosno ako su te promene vredne spomena. Cenim da će direktno na skylake pa taman da spomenu kako je grafika dobra i kako je battery life povećan. ili će da uvedu skroz butterfly mehanizam pa će da ih učine još tanjim.
 
Sigurno nece u 3-4 mesec da izbace dva "nova" modela. Ja mislim da je "to to" sto se tice osvezenja za ovu godinu sto se tice 15"ice.
No i sadasnja masina je stvarno i vise nego zadovoljavajuca za narednih X godina ...

:wave:
 
hvala drugari, znaci moze se reci da je besmisleno cekati?
ne daje se 2 soma evra svaki dan pa covek razmislja da saceka ako moze nesto da ucari, ali sa druge strane to vodi u potpuni besmisao jer tako se moze cekati od eventa do eventa u nedogled po principu aj jos koji mesec :)
 
u svakom slučaju drži vrednost, naročito kada se uzimaju dobro očuvani polovni, oni će posle godinu dana koštati tipa 50-100 evra u vr glave manje, zavisno koliko arčiš bateriju. Jedino ako se uzima baš novi to je odmah nekih 400 evra manje :D Tako da je moja preporuka da uzmeš prošlogodišnji model od 16gb, i7, videh na kpu prodaju sa 50 ciklusa baterije za 1600evra
 
koliko vidim ovaj entry model je 1850 nov (kapiram da ne sme da se linkuje ovde) pa bih najverovatnije isao na tu varijantu
 
Pominjaliste punjenje baterije i cikluse...itd... Recite mi, da li smeta to bateriji da dok sam u kancelariji bude stalno na punjaču ili kući, a samo na terenu da bude na baterijama... Da li to remeti ciklus punjenja? Dakle, da li smeta recimo ako radim pola dana kući da bude na punjaču, itd... To me već izvesno vreme interesuje, za MacBook Pro 2015 pitam.
 
Ne smeta, idealno je da se koristi laptop kako na punjacu tako i bez istog...
 
Nikad se ne predlaže da lapotop bude konstatno na punjaču.
 
Pročitao sam savete na Applovom sajtu, ne bi bilo loše da pročitate, mislim da se malo govori o ovoj temi... A nije da nije važno... Naravno mislio sam da bude uključen do radi, dok je u funkciji, i čim se prestane sa korišćenjem da se isključi iz struje, ne da bude 24 h uključen... :)
 
MacBook Pro 15" 2015

Ja sve moje laptopove koristim na bateriji i prikljucujem na mrezu samo onda ih punim.
 
Ali tako ćeš imati više ciklusa punjenja i kraći vek baterije, zar ne?
 
Moje iskustvo govori da drzanje na punjacu apsolutno ne remeti bateriju sve dok se povremeno prazni. Ja sam svoj early 2011 mbp skidao sa punjaca mozda jednom u 2-3 nedelje, i evo posle skoro 4 godina koriscenja health mu je 91.5%.
 
Idealna opcija je ne opterecivati se time ....

Ljudi kojima je laptop na punjacu 99.9% vremena treba da kupe desktop. Ostali, koji laptop koriste kako laptop i treba da se koristi odnosno da predstavlja mobilnu masinu, ne trebaju da razmisljaju o bateriji ;)

:wave:
 
Pa stvar je u tome da dobar laptop može biti dobra AllRound mašina, koja će biti i portabilna a i zameniti desktop... Naravno ako je neko ovde teški profesionalac u najzahtevnijim stvarima gde je potrebna sirova snaga, onda on mora imati desktop, ali za većina korisnika MacBook Pro je sasvim dovoljno rešenje za manje više sve što bi mogli raditi...
 
kupio sam ga :)
ako nekog zanima neki performance test ili slicno, recite pa cu okaciti ;)
 
Ma imaš to sve na Internetu... Samo uživaj u svom MacBook i radi... :)
 
U slucaju da kupim macbook u Nemackoj i dobijem tamo garanciju od dve godine da li ta garancija vazi i u Srbiji dve godine ili samo godinu dana?
 
Važi dve godine ali za drugu godinu obavezno moraš imati račun Autorizovanog prodavca. Bez računa nećeš moći to da ostvariš. Takođe, moj savet, kupi i Apple Care.
 
Interesuje me MacBook Pro, jer mi je u planu da ga sledece godine kupim u USA. Nemam mnogo iskustva sa iOS. Da li mozes da mi kazes kakav je kvalitet:
da li mnogo zagreva kad se koristi cesto, koliko mu traje baterija, imas li mozda problema sa bezbednoscu sistema (bagovanje, upad nezeljnog gosta), da li moze da izdrzi zahtevne zadatke koje se od njega traze (programiranje, pracenje finansijskih trzista, graficki dizajn itd).
Hvala.
 
1) MBPR koristi OS X a ne iOS.
2) Baterija traje razlicito u zavisnosti koliko ga opteretis i koji model izaberes 13", 15", koji procesor, i5, i7, da li samo integrisana grafika ili i diskretna...
3) OS X je baziran na UNIX filozofiji sto ce reci dovoljno bezbedan
4) Velikom vecinom zavisi od onoga pod brojem 2, mada ukoliko postavljas takvo pitanje, odgovor je - da, radice sve.

:wave:
 
Večeras su nam obili kuću. Ukrali su mi MacBook Pro 15 2010. Jel može tome da se uđe u trag nekako? Sumnjam na neke likove što su ranije radili kod nas.
 
:/ Kakav užas bagra lopovska... Garant jesu ti jer su znali šta će naći--- Find my Mac opcija Al to nažalost ide u delove :/ Gledaj kupujemprodajem oglase i nadaj se najbolje :(
 
Poslednja izmena:
Upaljena mi je Finy my mac opcija na laptopu, podesio se da se zakljuca i da javi lokaciju kad se nakaci negde na internet.
Posto su nasilno, nogom ili telom otvorena vrata, policija kaze da su verovatno u pitanju neki amateri, sve se bojim da oni znaju za tu opciju na MBP.
Mozda ga oni nece paliti, vec neko ko ga kupi od njih, a taj ce morati policiji da kaze od koga je uzeo.
Nesto ne verujem da ce to ici u delove, vise vredi ovako.
 
Nazad
Vrh Dno