Šta je novo?

Temperatura procesora

dejan2311

Cenjen
Učlanjen(a)
13.11.2010
Poruke
128
Poena
170
Imam amd athlon ii x4 640 3.0ghz i bune me podaci o temperaturi, preko dva programa medju kojima je i everest, temperatura procesora je od 21 do najvise u pojedinim trenucima 30 c identicno je i na drugom programu za merenje temperature, ne mogu da se setim kako se zove. Kada udjem u bios temperatrua procesora je uvek oko 50 c . Da li mi neko moze reci, preporuciti neki program za pracenje temperature ili mozda ja ne gledam prave parametre. Hvala.
 
Senzori na ploci verovatno ne daje dobra ocitavanja, tako da ne pomaze
ni jedan softver nece ocitavati drugacije.
U biosu temperature su obicno vece od onih u normalnom radu
zato sto tada procesor radi na punoj brzini.
Jedino da vidis da update bios ako nije zadnja verzija.

Mada nemas bojazni, ako se pregreje pokazace ti sam
obaranjem klokova, moze taj do 70 stepeni opusteno.
 
Ako nisi skoro onda ocisti hladnjak, zameni pastu i vozi, nema razloga za brigu
 
na svim amd procesorima jedino merilo su termalne margine u amd OD-u.
 
Nije uopste pravilo za SVE procesore. Starije generacije su sasvim normalne temperature prikazivale u npr. HW Monitoru.
 
pa pricamo o 640tici,valjda se podrazumeva da ne mislim na npr 754 procesore.
 
Everest ne postoji 5-6 godina i to je sada Aida 64 (preferiram extreme skini preko torrenta placenu verziju sa kljucem) u BIOS-u ce ti pokazivati 50 C zato sto kad je u BIOS u procesor radi sa 100%
 
tumblr_nog4j08Eze1u68i54o1_400.gif


cilebg:

skines amd ovedrive (iliti skraceno amd OD,gugl bi ti rekao isto,ali kontam da je selektovati i kliknuti "search google for..." ogroman psihofizicki napor),pokrenes prime95 ili koji vec stress test po zelji i vidis koliko imas jos stepeni do tacke kad ce sam CPU da obara klok i napon da bi izbegao pregrevanje.pozeljno je 10+c od termalnog limita.sve ovo ima u najsitnija crevca zilijardu puta ispisano na forumu,ali kontam da ljudi nikad nece prestati da misle da je ovo dzabe tehnicka podrska.stvarno molim moderatore da pootvaraju ove stiki teme,forum postade vrtenje par istih stvari do imbecilnosti.
 
Poslednja izmena:
na svim amd procesorima jedino merilo su termalne margine u amd OD-u.

Baš to i nije tačno, postoje ploče kod kojih je temperatura soketa (termalna margina kako ti kažeš) manja od temperature jezgara tj. package.
 
A kako to jer moze neko da pojasni bas me zanima, a i druge takodje koliko vidim. Unapred zahvalan.
 
može jer su smandrljali procesor da bi izašao na vreme .
to važi još od brisbane jezgra.

sve te temperature (package, core...) možeš slobodno da okačiš mačku o repić , jer bukvalno ne znače ništa. jedino merilo je luft do termalne margine u AOD.

u fx buldožeru je trebao da bude i ganz nov memorijski kontroler, koji nije ubačen, i koji sad najavljuju da ćušnu u zen .

obrazloženje može da bude to što su u tajnom dilu (dvovlašću) sa intelom, i niko nikom ne ugrožava poziciju , ili jednostavno u lenjosti , neradu i svim ljudskim manama.
 
Poslednja izmena:
E mnogo jako covek pise kokanu a ti odgovaras to "kralje"
 
pa jer sam ja to isto napisao na predprosloj strani.
 
dovlagenja, ne dolivaj benzin na vatru ! :d
 
termalna margina zvuci ko neka boles
izvinte gospojice imate li termalnu .aginu i koja joj je gornja granica i cime je lecite ;)
 
Poslednja izmena:
čuo sam da je kod romkinja termalnija za par stepeni ...
 
spojlere,drugovi egzibicionisti,spojlere. :)
 
Nego mazi sa Aidom x3 dnevno i svrab ce da prodje
 
Zanimljivo , moracu da razmislim dobro o svemu.:)

Inace, dejan2311 moja preporuka program za pracenje temperature HWiNFO32.
 
Nisam resio problem, sve ocistceno oko kulera, hladanjaka, pasta sve ok imam plocu GA-970A-DS3P ako to nesto znaci, medjutim i pri nekom noramalnom radu po nekad skace temperatrua, ide preko 70c , namestio sam u biosu opciju cpu temperature worning na 60c i nece da se oglasi zvucnik na kucistu niti se restartuje racunar nista , sve snimljeno u bious, cak sam i skinuo novi isto sve, ima li neko predstavu sta da radim, procesor je radio normalno na staroj ploci ovde divlja, da li moze biti u pitanju windows , virusi... bilo sta nesto ili je to nesto sto je kvar na ploci posto ne reaguje na ovu opciju u biosu. Hvala.
 
Poslednja izmena:
Mozda imas virus ako imas Win 7 izbaci cpu usage mozda skace na 100% zbog virusa
 
Ja sam imao svojevermeno problem sa procesorom koji me je kostao celog kucista...tacnije stanje je bilo takvo da se kompjuter gasio sam od sebe posle nekog zahtevnog procesa.Odnesem u servis,istestira,kaze sve ok,i naplati mi testiranje.Ja donesem kuci,ukljucim,sve ok,restartujem komp,onda opet pocne da se gasi.Instaliram program za temperaturu procesora kad ono raste li - raste :)Kad je dostiglo 90 stepeni ja odmah iskljuci.Otvorim kuciste i opet ukljucim PC kad ono kuler zaspao . Naime,kuler je bio takav da radi kad se tek ukljuci komp u struju a ne radi nakon standby-a ili restarta.Tako sam spasao novo kuciste da ne pregori kao prethodno...zbog kulera.A izmenjao sam zbog njega napajanje,maticnu,hard...A inace najcesci uzrok prevelikog CPU iskoriscenosti je virus,jedino reinstalacija sistema pomaze.
 
Auuuu, to baš bilo vruće kada je topilo limariju (kućište).
 
Nazad
Vrh Dno