Šta je novo?

Spremio sam GTX 460 za pecenje, molio bih za par saveta

deki21

Cenjen
Učlanjen(a)
04.11.2009
Poruke
91
Poena
160
Skinuo sam kuler kao i pasaivno hladjenje. Nista drugo ne mogu da skinema sa nje. Postavio bih dve slike, i molio bih da mi kazete da li je neophodno jos nesto nekako skinuti, ili da li ima neki propust, pre nego sto je stavi u rernu. Hvala za pomoc.

Prva Slika, sa pitanjem, da li je neophodno ukloniti ulaze za monitro ??
http://postimg.org/image/qtfv3eeo5/

Druga slika, plastike i kondenzatori ??
http://postimg.org/image/trjl17hup/

Treca slika, neki kruzici ?
http://postimg.org/image/p5ty5d0nr/
 
Prva - ne moras, odnosno ne mozes.
Druga - plastiku skini (bela bi trebalo da moze a crna ne), kondenzatore ne diraj.
Treca - ne moras.
 
Vodi racuna da ne bude predugo u rerni,da ne otpadnu,tj. da se ne skuvaju kondenzatori.
Ja tako upropastio 2-3 grafe :)
 
7-8 minuta max na 200 stepeni.
 
Tebi je smesno,ali ja sam tako popravio par grafa koje su trajale i po nekoiliko meseci.
I to je nesto...
Kad nemas heat-gun,tu je rerna :)
 
Ispeko sam je ! Plastika je termorezistentna, nista se nije promenilo, svi kondenzatori su na mestu, sve je proslo kako treba ! Sad cekam da se ohladi !

Temperatura 180 Stepeni
Vreme 8 minuta !
 
Poslednja izmena:
Obavezno javi kakva je... imam i ja jednu, mozda je spremim za veceras.
 
RADI SAVRSENO !!! EVO CELOG POSTUPKA !!!!
Takodje zeleo bih da ohrabrim sve korisnike koji imaju stare graficke karte sa artifaktima, da slobodno ispeku svoju graficku karticu, uzevsi u obzir da je procedura veoma prosta i brza. :D

http://postimg.org/image/k4y9uivv9/
 
hah,super. :) genijalna je slika sa tanjirom.
 
Za buduće kuvare i ove što rade u pečenjari. :p

Prekrijte ili obavijte kondenzatore/plastiku (ili bilo šta što mislite da može biti zeznuto sa rernom) sa alu folijom. Sprečiće topljenje plastike i nabubravanje kondezantora.
 
Zamerka na poslednju sliku, da se ne okrece graficka naopako jer tada od zagrevanja i sile teze kondenzatori mogu otpasti. :D

Dobro je sto je operacija uspela, sada samo broji dane mesece ili godine koliko ce bez problema da radi. :d
 
Poslednja izmena:
Te dane mesece I godine ce verovatno neko drugi da broji :D
 
Radi i dalje :D
Ja sam nju nosio na servis pre 6 meseci i sada mi je jasno da su u tom servisu zapravo ispekli kartu, naplatili su mi 1000 dinara i dali garanciju da kada dodjem kuci da ce da radi taj dan, tacnije to popodne. Radila je 6 meseci, i sad nek mi radi jos 6 meseci i puna kapa, taman dok ne izadje OKULUS RIFT i da malko padnu cene ovih novih, ako uopste padnu ! :D
Btw ne bih je prodavao kao ispravnu ako ste to mislili HAHAHA, verujem da se to radi :D :D
A bilo bi strava da stavim na kupujem prodajem, KAO NOVA, RES PECENA !
 
Poslednja izmena:
Nisam na pisao na uptstvu da se posle vadjenja katice iz rerne, ostavlja sat vremena na sobnoj temperaturi da se ohladi
 
Poslednja izmena:
Ne mora,ja sam kartice montirao posle 10 minuta.
Sve su mi prolazile...uglavnom.
Milion posto prolaze grafe sa linijama.One koje su mi restartovale racunar,njih nisam uspeo ni pecenjem da sredim.
 
Hm najs ! Tacno tako, meni su na ekranu bile zelene linijice koje bi se sklonile ako bi mis presao preko tog mesta, onda bi se opet pojavile !
 
ako je karta vec jednom pecena i opet se pokvarila... i ti je sad opet ispeces,radice ti jos par dana i onda ce tako opet...
 
ja trazio neku pecenu a malo jacu da mogu par naslova da ukljucim i da mogu Unity igre opusteno da igram kad sam prosli put bio u procesu apgrejda grafika,i ni za leka (barem ne sa adekvatnom cenom i opisom :) ) a kako sve manje zivaca imam da cekam da se amd nakani da napise drajver za vesca a i ako ga napisu sve mi se cini da nece biti dosta i za dlacurde,verovatno cu opet (jer mi je tek akrobacija dda ganjam RAM da bi integrusu osposobio bar za unity),tako da,znajte da kao i uvek u zivotu svaka roba ima svog kupca,samo ne varajte i lepo popisite sta je i kako je i stavite normalnu cenu s' obzirom da je tim kartama apsolutni kraj jako blizu.
 
Kolege,imam fen za skidanje farbe,1000w.
Nemam fluks.
Da li moze neko da napise kako da grejem cip ?
U principu,ja zagrejem celu karticu,pa onda polako grejem cip,nekih 40 sekundi.
Medjutim,nikako da uspesno uradim nesto,bolje mi je islo kad sam grafe pekao u rerni.
Molim za pomoc kako da ispecem cip pravilno fenom.
 
****te ja nju ispekoh i sad radi, sreci nikad kraja :D :D :D
Nema strafti, instalira regularno drajvere :)


edit: okacicu i slike cim me prodje euforija :D
 
Samo da javim da sam sinoc ispeko 560ti, i ako nisam ocekivao mnogo.. evo je radi :)
 
10 minuta 190c
Vadiš, hladiš van rerne.

Postavi ispod list alu folije kao reflektor, i izbalansiraj lepo na 4 alu kuglice.
 
Poslednja izmena:
Ja sam isao 8min na 180 stepeni :)
 
A dresing, persun i beli luk ?
 
Uvaljao u ulje pa u susam
 
Nazad
Vrh Dno