Šta je novo?

Težak izbor

Dimco

Slavan
Učlanjen(a)
22.12.2007
Poruke
1,159
Poena
360
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 5600X / Thermalright Silver Arrow 130, Noctua NF-A12x25 PWM
Matična ploča
Gigabyte B550I AORUS PRO AX
RAM
Crucial Ballistix DDR4-3600 32GB (2x16GB) BL2K16G36C16U4R
GPU
EVGA RTX 3080 XC3 Ultra
Storage
ADATA XPG GAMMIX S11Pro PCIe Gen3 x4
Zvuk
Presonus Eris E3.5 BT, Arctis Pro Wireless
PSU
Corsair SF750
Kućište
JXK-F1
Monitor
LG 27GL850-B
Miš & tastatura
Anne Pro 2, Logitech G305
Ostale periferije
Presonus Eris E3.5 B
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Razmišljam se već neko vreme da zamenim moj Logitech G51 5.1 sistem, sa kojim moram da naglasim da sam prezadovoljan, iako nisam neki vrsan audiofil. Razlog zamene je pre svega, što zadnjih godina uopšte ne koristim 5.1 surround, od kad su stigla deca 90% vremena koristim sluške, a zvučnici mi zauzimaju dosta mesta bez razloga. Uzeo bi nešto kompaktnije, 2.0 ili 2.1 sistem koji bi opet imao dovoljno kvalitetan zvuk a i dovoljno snage da se odvrne sa vremena na vreme - naravno ne očekujem 155W koje G51 izvlači jer mi realno nikad nije trebalo više od 50W realne snage.
Sveo sam izbor na dva totalno različita tipa zvučnika:
- M-Audio Studiophile AV40 2.0 monitor sistem
- Harman Kardon Soundsticks III 2.1 sistem
Obe varijante me koštaju približno isto (20-30 EUR razlike). Namena bi bila 80% AV centar (filmovi i ostala multimedia), 10% Muzika (uglavnom lošiji kvalitet, nešto malo flac-a), 10% gaming (WoT, simulacije letenja...) i eventualno po neka žurka (1-2 godišnje kad deca odu na vikend u tazbinu).
Pomozite mi da se odlučim! Hvala.
 
pogresan podforum,"sta da kupim..." se nalazi nize.
 
Pa razmišljao sam da stavim "niže", ali ovo je više pitanje za ljude koji imaju neki od ova dva ili slične sisteme da mi prenesu njihove iskustva i mišljenja o prednostima i manama ova dva sistema. Što se tehničkih detalja i razlika mi je sve jasno.
Ako mislite da sam omašio podforum, molim moderatora da prebaci temu u odgovarajući podforum.
 
Znači niko...
Našao sam kod nekog lika da prodaje AV40 tako da ću da vidim da se organizujem da odem do njega da ih "poslušam" malo. Ne znam samo gde da nađem HK SIII da čujem...
 
Zasto ne bi zadnje zvucnike prebacio napred, iskljucio 5.1 ako vec ne koristia, ukljucio stereo i tako slusao. Ili iskljucio i skinuo 2 zadnja zvucnika pa i srednji ako je mesto problem.
Kod mene od uvek radi cist stereo od 2 zvucnika, nemam mnogo iskustava sa 5.1 niti me intersuju pa mozda ova "iskljucivanja" nisu moguca kao sto sam zamislio...

Ako si zadovoljan sadasnjim zvucnicima bolje nadji kompromis sa njima nego da kupujes nesto potpuno drugacije. Od ovoga sto si naveo nema gruvanja ni zurki u bilo kakvom obliku.
 
Dobra ideja za stari sistem.
A ako ipak hoće novo pretpostavljam da je HK bolja opcija zbog sub-a s obzirom da će se uglavnom vrteti filmovi.
 
Zasto ne bi zadnje zvucnike prebacio napred, iskljucio 5.1 ako vec ne koristia, ukljucio stereo i tako slusao. Ili iskljucio i skinuo 2 zadnja zvucnika pa i srednji ako je mesto problem.
Kod mene od uvek radi cist stereo od 2 zvucnika, nemam mnogo iskustava sa 5.1 niti me intersuju pa mozda ova "iskljucivanja" nisu moguca kao sto sam zamislio...

Ako si zadovoljan sadasnjim zvucnicima bolje nadji kompromis sa njima nego da kupujes nesto potpuno drugacije. Od ovoga sto si naveo nema gruvanja ni zurki u bilo kakvom obliku.

Trenutno i jeste tako podešen sistem. Nervira me što mi je pun sto opreme, a pravio sam namenski sto za računar popriličnih dimenzija (190x110 cm).
 
Nazad
Vrh Dno