Šta je novo?

Problem pristupanju foldera desktop-veliki problem

Andrija11

Cenjen
Učlanjen(a)
09.11.2009
Poruke
74
Poena
159
Na desktopu mi stoje raznorazni folederi sa slikama, filmovima i tako dalje.Ukljucim komp, pita me da li hocu da formatiram disk C, ja gledam sta je ovo, pritisnem ne. On me opet pita ja kazem ne.I na moje iznenadjenje pojavi se samo RB ikonica bez foldera i shorcut-ova.Na ja RB on me opet -the disk on drive C is not formatted.Do you want to format now? Pokusam programe da pokrenem preko start menu-rade.Pogledam My Computer isto tako da bi proverio prostor na kompu sve je isto ( da je nesto izbrisano moralo bi da ima bar nekoliko gigabajta viska prostora posto je bilo par filmova i serija). Pokusam da dodjem do desktop foldera i tako udjem , ne moze kada kliknem opet me stalno pita ono pitanje, kada pritisnem ne, vrati me korak nazad. Kliknem na properties da vidim da li ima nesto tu, stoji 0 bajtova , sto nema nikakve logike posto je prostor na hardu ostao isti?

Da li mozete da mi pomognete oko ovoga, da pristupim desktop folderu (imam dosta vaznih stvari tu).Da li je mozda u pitanju neki virus, i da li su ti fajlovi izgubljeni. I da pokusao sam System Restore i ne pomaze.
 
Nešto zeza HDD, sad dali je on sam ili MB, to je drugo pitanje. Možda si navukao i neki virus. Napravi Linux live na USB-u pa spašavaj sve te "dosta važne stvari" prvo, pre nego što budu izbrisani ili prepisani.
 
Zaboravio sam da kazem da sam pokusao i sa Total Commanderom da udjem, ali ne moze da udje u taj folder.
 
Ma nema to veze sa kojim programom si pokušao da uđeš, sve to radi preko windows systema, nego lepo spašavaj šta možeš pre nego što nastaviš, pesle može da bude kasno. Eh da, važne stvari se nikada ne drže na systemskom disku i pravi se backup.
 
Poslednja izmena:
Jel to preko linux live usb creatora se radi ? Posto nemam izvor stavio sam da skida ubuntu 15.04 desktop i386.iso. Jle dobro radim posto nema iskustva sa ovim?
 
Направи било који лајв линух на било који начин (може и то што си поменуо) па после копирај то на другу партицију/хард. Ја не да не стављам важне ствари на системску партицију него ми на памет не би пало да то иде у Desktop фолдер. Може да буде на другој партицији/харду и да на десктопу буду шорткатови али гигабајти на десктопу ... најн.
 
Problem je sto mi je druga particija prepuna. Samo dok on downloaduje ubuntu i ako sam stavio usb flash izgleda da on puni i C particiju, jel to OK za ovaj problem ? Mislim na source koji se skida. Uporedo mi puni i usb i C.
 
Poslednja izmena:
Ти си покренуо програм и изабрао да он сам довуче линух? Онда вероватно мора да га негде смести па онда покрене.
 
Ти си покренуо програм и изабрао да он сам довуче линух? Онда вероватно мора да га негде смести па онда покрене.

Da, ali posto se download prekinuo, taj fajl je negde na c disku ( i ako sam stavio da se to skida na usb) a ne mogu da ga pronadjem.
 
Posle punjenje harda instalacijama koje ne rade a nikako ne mogu da ih kasnije nadjem i izbrisem, nekako sam instalirao mythbuntu 14.0.1 na usb, to jest pokrenuo ga sa usb-a. Da li trebam da instaliram ovo i na drugoj particiji posto ili ja nesto dobro ne radim ili nesto nije lepo podeseno. Naime udjem lepo u neki explorer i pise explore networks, vidim pise nesto windows network, klik kad ono ne moze izlazi poruka failed to retrieve share list from server or no such file or directory. Potrebna mi je vasa pomoc, sta sada da radim, ima li nade.
 
Шта ће ти network, иди на локалне дискове па потражи то што је важно и копирај на другу партицију. Нађи неки фајл менаџер, можда тај није добар избор.
 
Kad otvorim file menadzer pod devices vidi samo home i usb.Ne vidi ni C ni D particiju.
 
Постоје разне варијанте фајл менаџера, можда је потребно да монтираш партиције да би их неки приказали. Шта виде програми за партиционисање? Шта каже sudo fdisk -l?
 
Kako da ih montiram? Imam vrlo malo iskustva sa linux-om, kada otkucam to pojave mi se raznorazne opcije.
 
$sudo mount /dev/sdb1,2,3 или који је већ види преко команде коју си већ урадио
 
Jel postoji neka opcija da se pokrene neka verzija win sa usb-a ?
 
Na Hirensu je bio mini xp.

Najbolje da taj hdd nakacis na neku masinu koja ima instaliran windows pa da probas pomocu Get Data Back ili Disk Genius-a (ili slicnih programa) izvuces podatke
 
Ne znam da li ima smisla nesto pukusavati sa tim programima posto sve izgleda kao da to nije izbrisano jer i dalje je slobodan prostor isti ( da je izbrisano bilo bi barem 5 GB vise slobodno). Verovatno je neki virus u pitanju koji jede sve sto je na desktopu.Na primer ja sam danas stavio ikonicu za Chrome i misalo je 1 u zagradi kao da na tom desktopu postoji vec taj shorcut, onda ponovo iskoci ono pitanje da li da formatiram C, ja kazem ne i ikonica nestane.Ja napravim novu samo sto sad stoji broj 2 u zagradi (kao da postije vec 2 ikonice tu).
 
Mozda su fajlovi skriveni. Da li mozes da otvoris command prompt... Start Run cmd.exe
Posle toga sa cd komandom idi na desktop.. Kada si na desktopu kucaj dir i proveri da li ima nekih fajlova. Ako nema probaj dir /ah koji treba da ispise skrivene fajlove.
 
Poslednja izmena:
Kaze volume in drive C have no label, volume serial number is 94DB-A1FD.I File not found na Dir.
 
Fajlovi definitivno nisu izbrisani.Slucajno sam otvorio torrent i vidim stoje i dalje oni fajlovi, odem na open folder i otvori se folder sa fajlom.Samo sto je problem sto kada se pokusa da se ide up ne moze da se ide ,pita te odmah dal oces da formatiras disk.Ako nista bar su fajlovi tu. E sda je problem kako pristupiti ostalim ne torrent fajlovima.
 
Nazad
Vrh Dno