Šta je novo?

Nvidia Gameworks

Po meni mnogo je bitniji neki minimalni fps, a tu su noviji procovi mnogo bolji.
 
Slazem se sa svim sto ste rekli ... i "I stand corrected" mislio sam da je sigurno dovoljan proc za 280x ... ali i dalje smatram da je najpametnije da kupi grafiku (i ovako planira), pa da nasvira CPU koliko moze i proba ... verujem da ce mu u 80% slucajeva to raditi ok ... a kad dodje do para, lepo proda cpu plocu i memoriju i kupi neki i5 kad uleti jeftino ... i taman je sve sredio :)
 
aj sto obara performanse ... nego sto dlake i sa i bez izgledaju svetlosnim godinama od realnih .... ko neka strasila ... lololol ja se pitao oko cega se dize frka ... nahebali smo ako nam je ovo bitno ispred gameplay-a
 
Zanimljivo je, da je i ona kosica u Tomb 2013 imala jak udarac na performanse kao i ovo, sta je tu problem, ko ce ga znati.
Nvidia priznala problem sa Keplerom u novijim igrama, izgleda problem u GameWorksu http://blogjob.com/oneangrygamer/2015/05/nvidia-admits-to-kepler-issues-for-the-witcher-3/.
Izgleda da ce moci da se popravi kroz neki drajver, ko zna sta je NV sve tu napravila, te neke delove Physx-ja prebacila na CPU, te taj HairWorks kroz neku tesalaciju, te taj HBAO+ koji je jako zahtevan, a negde dobro izgleda , a negde ne, i ko zna sta jos.
A graficka zahtevnost sve visa, a cene grafika sve veca.
 
kod mene larina kosica ne igra preveliki znacaj,a izgleda sjajno. <3
 
Vidis meni je na gtx780 bas uticalo na fps, kako li je na Maxvell-u, da ne bude isto kao ovo sa HairWorksom, izgleda da sve te neke "dlake" ne prijaju bas ovim keplerima.:wc:
 
mislim da tressFX kod nvidije ide na cpu,ne drzi me za rec,davno je bilo kad sam to kopao.
 
Unreal Ungine 4 ima u sebi takodje implementiran i deo GameWorksa, tj. neki delovi Physx-a su ugradjeni u sam ungine, i cini mi se kao i u Project Cars, obrada ovih efekata ide takodje na CPU.
Hatred igra koja koristi ovaj engine, takodje pokazuje da AMD ima problema da se izbori sa ovako konfigurisanim igrama koje koriste Physx i CPU, ali koliko sam video ta situacija za AMD treba da se popravi sa Win 10, jer su se u Project Cars dosta popravile performanse za 290X, verovatno zbog eliminasanja tog nekog problema koje AMD ima sa drajverima i cpu draw calls i Cpu Overhead-a.
Bar sam ja tako shvatio ovaj problem koji ima AMD sa ovim nekim novim igrama.
 
koja su ovo muda za bubrege, strasno ljudi !!!
 
Borate pa lepo je covek objasnio :D Ako imas 2000e ukljuci HW, ako nemas onda igraj bez :D A mislim i da bi trebalo da mu lajkujes video, ostavis komentar i da se "pretplatis" na njegov kanal :D
 
Stize jos jedna GameWorks igra http://www.guru3d.com/news-story/batman-arkham-knight-nvidia-gameworks-video.html.
Bas me interesuje kakav ce biti odnos NV vs AMD u ovoj igri, koliko se secam u svim ostalim Batman igrama, Nvidia je imala neku prednost, da vidimo sad kakav ce biti odnos sa tim GameWorskom, da li ce biti problema za AMD kao u drugim igrama sa ovom grafickom tehnologijom.
I kakav je odnos nV vs AMD u novom betmenu? Ima li AMD problema sa ovom grafičkom tehnologijom :D
 
Malo se zaigrali, sad i NV nema performanse:rupa:, malo se solidarisu sa AMD, sismisu izgleda debelo skresali krila.:S:
 
Čitajući ovo shvatim da se nisam izlečio od PC zavisnosti, opet ću ući u ludilo konstantnog unapredjenja hardvera. Lepo sam sebi rekao neću nikad kupiti grafiču karticu dovoljna mi je integruša i tako ja samo da probam ....
Potpuno je jasno da ciljanim igricima i ciljanim benchmarkovim proizvođači kartica preko proizvođača softvera i igrica nameću pravila igre na tržištu, po kome stalno treba kupovati novi hardware.
Tako da ako hoćeš da komforno igraš najnovije igrice ti treba da baciš 500-600 EUR koliko si pre godinu-dve platio za neku skromniju GTX 780 Ti da bi kupio sada novu karticu iz serije gtx 9xx jer ta igrica bolje radi na novoj iako je hardware-ski mnogo lošija. OK logično, tako se prave pare i prodaju novi proizvode, i tako se troše pare.
Po meni realan rang kartica i njegovih perfomansi daje jedino Futuremark, bench-ovi iz igrica se ciljano nameštaju. Uvek je gtx 780 bolja od gtx970, gtx770 od gtx960, a ne obrnuto kako se ciljano sada namešta priča, a cilj je potpuno jasan - prodaje nove serije kartica.
 
Stvarno izgleda neverovatno dobro, http://www.guru3d.com/news-story/ue4-incredibly-detailed-house-interior-demo.html,
s obzirom da je UE4 bas vezan za neke Nvidia graficke tehnologije, moze da se postavi u ovoj temi.
Kako li ce izgledati igre ako se prave u ovom Enginu i u DX12 support-u, na maximalnim grafickim i tehnickim mogucnostima za ove tehnologije, sa recimo nekom buducom najjacom Nvidia Pascal karticom?
 
Poslednja izmena:
Nvidia GameWorks Comes to War Thunder



Sve dosta lepse izgleda sa GameWorks. Simulacija vode i talasa je odlicna. Jedino mi destrukcija nije uverljiva, nije prirodna. Delovi koji se rasipaju padaju sporo i skakucu
kao da su od stiropora.
 
Bas deluje ova vodica lepo i realno.
Koliko sam vido,
to je deo GameWorksa koji se zove WaveWorks.
Ali, ima u ovom Dagor Engine 4.0 i neki Physically Based Rendering, gde okolina, objekti, trava i drvece,
izgleda dosta realnije nego kada je bez ovog rendnanja.
Takodje je tu i GameWorks Destruction koji izgleda odlicno.
Sve u svemu, nije lose, samo je pitanje koliko ce igara doci u ovom Dagor Engine 4.0..i da li ce se primenjivati i u nekom drugom Enginu...
 
Nvidia GameWorks Comes to War Thunder



Sve dosta lepse izgleda sa GameWorks. Simulacija vode i talasa je odlicna. Jedino mi destrukcija nije uverljiva, nije prirodna. Delovi koji se rasipaju padaju sporo i skakucu
kao da su od stiropora.


Sve to izgleda suviše veštački. Najgluplji su oni primeri vode gde na jednoj strani voda miruje, a sa ON voda ne miruje, i kako da uporedimo dve potpuno različite situacije.
Ovo za rasipanje si i sam primetio.
Prave tehnologiju koja ne simulira prirodu, nego prodaju 'osećaj' ljudima koji nemaju iskutva sa time.
 
Pa, mozda kada se renduje voda sa WaveWorks,
onda i voda se talasa,
sa OFF i ne moze da se talasa.:trust:
 
40e20e61-96f6-4eee-a25e-6f2045ee50d2.png

28f632b1-69fb-414a-9ebf-6aac1f248032.jpg


http://hexus.net/tech/news/graphics/88247-nvidia-releases-gameworks-vr-designworks-vr-v1-dev-kits/

https://developer.nvidia.com/designworks-vr
 
LiquidVR!
 
Nazad
Vrh Dno