Šta je novo?

Kontakt SATA Kabla i Hladnjaka Graficke

Dejan194

Poštovan
Učlanjen(a)
24.03.2015
Poruke
22
Poena
54
Pozdrav,


Pre par meseci sam kupio novu grafu, e sad posto sam se malo zeznuo (mozda malo vise) graficka, tacnije kuler mi preklapa preko 2 SATA porta a druga dva, kad u njih ukljucim SATA Kabl, kablovi dolaze u kontakt sa hladnjakom. Na par mesta sam gledao da li imaju uglaste SATA Kablove da bi izbegao kontakt sa grafom al za sad nista. U situaciji u kojoj sam trenutno, nova maticna ploca ne dolazi u obzir jer sam vec gomilu para potrosio da pojacam/nadogradim postojece komponente. E sad moje pitanje je, da li ova situacija moze da mi stvara probleme, gde mogu naci i kupiti ugaone SATA konektore ili da li mogu/smem staviti nesto izmedju kabla i kulera da izbegnem kontakt, i ako moze sta bi bilo najbolje?

Evo i slike:
http://i.imgur.com/ADu1Zri.jpg?1
Ja se izvinjvam zbog loseg kvaliteta, bio sam u zurbi pa nisam mnogo obracao paznju. Ako je potrebno mogu slikati ponovo i okaciti.

Svaki savet je dobrodosao. Hvala unapred!

P.S Ako sam promasio board moderatori/admini nek slobodno premeste jer ovo kucam u 2 sata ujutro.
 
Poslednja izmena:
Ja sam video u jednoj radnji da ima taj kablic pod uglom. Da ne bih reklamirao radnju, kucaj na Google: "NONAME Sata kabl pod uglom" pa proveri da li imaju.
 
Da li smeta stogod sata kablu pritisnutom hladnjakom porocesora, pa i ne smeta izuzev ako na tom mestu hladnjak nije mnogo vruc pa da moze ostetiti kabl (sto mislim da nije slucaj) ili eventualno prisilno savijanje samog kabla...
U svakom slucaju potrudi se da nadjes ugaoni sata kabl pa zameni, zovi i pitaj po radnjama, sigurno ima neko i naci ces. Toga imaju i serviseri, radnje koje sklapaju kompove ... samo trazi.
 
Evo nakon celog dana igranja, drzao sam hwinfo upaljen non-stop u sensor only modu. Prema njegovim merenjima graficka nikad nije presla 68°.

http://i.imgur.com/z0BJVxk.jpg

Kolko sam ja upucen, SATA kablovi su ocenjeni da mogu da trpe do 80° celzijusa pre nego sto pocnu da se tope.
Ja cu svejedno gledati da ako uspem da nadjes da uzmem par ugaonih SATA kablova za svaki slucaj.
 
Nazad
Vrh Dno