Šta je novo?

Dilema oko kupovine laptopa ili predlog za nesto trece...

Osbourne

Cenjen
Učlanjen(a)
06.04.2012
Poruke
162
Poena
169
Bratu treba novi laptop... Ja sam ranije mnogo pratio trziste laptopova a sada zbog posla i drugih razloga bas slabo i nemam bas najbolju procenu sta da uzme.

Treba mu laptop za svakodnevne gluposti i za AutoCAD, ali nikakav ozbiljan rad vec studentski graficki radovi i tako to. To je relativno lagano uspevao i sa Lenovom G570 koji menja tako da mislim da moze da prodje i sa 35-40 hiljada, ali budzet nema neko ogranicenje i isli bi i do 50 hiljada ako vredi da se izdvoji za nesto.

Po onome sto sam ja gledao danas po netu, mislim da bi mu mozda ovo zavrsilo posao http://www.gigatronshop.com/laptop_racunari/lenovo_g50-45_-_80e3008jya-40457 ali sam tradicionalno sumnijicav kada je AMD u pitanju pa bih voleo da cujem sta mislite o ovom procesoru (brzina, tisina, grejanje) i generalno ovoj kupovini.

A naisao sam i na ovo kao mozda varijantu za koju se vredi isprsiti... http://www.winwin.rs/laptop-i-table...4210u-4gb-1tb-intel-hd-4400-hdmi-4756234.html

Sveo sam izbor kao na ova dva modela... Svako misljenje i predlog bi mi znacio i alternativna resenja naravno. Kad god nesto kupujem cilj mi je da bude best buy... Hvala unapred svima na pomoci :D
 
U globalu više sam za Intela, uopšteno, ne samo vezano za ta dva modela. I neki sa i3-4xxxU bi mu sasvim odgovarao ako bi da uštedi.

Lenovo, Dell (3 god. garancije) ili Asus, ostalo bolje ne.
 
Ja sam cak i zadrtiji pa cu se vrlo tesko odluciti da uzmem nesto sto nije Lenovo :DSto se tice i3 procesora, da, ali u odnosu na ovaj koji sam okacio iznad sa i5 4210U, to je razlika od nekih 5,6 hiljada... Onda mozda ima smisla isprsiti se za njega. Mene jedino koci sto je 4celijska baterija inace bih verovatno odmah otisao da ga kupim...
 
Ja sam cak i zadrtiji pa cu se vrlo tesko odluciti da uzmem nesto sto nije Lenovo :DSto se tice i3 procesora, da, ali u odnosu na ovaj koji sam okacio iznad sa i5 4210U, to je razlika od nekih 5,6 hiljada... Onda mozda ima smisla isprsiti se za njega. Mene jedino koci sto je 4celijska baterija inace bih verovatno odmah otisao da ga kupim...
Nemoj da obracas paznju na broj celija vec na mAh ili Wh vrednosti.
 
Nekako sam izbor sveo na ovo i onaj sa i5. Bice ovaj drugi verovatno... Ipak to nije neka razlika a dosta je jaci. Nije neka razlika jer se moze naci za 42,3 hiljade... Nego link sam odavde uzeo. Mada je ova Z serija Lenova kvalitetne izrade pa me i to privlaci...
 
Poslednja izmena:
To je preskupo za Pentium. Al' da ima look - ima.
Valjda ima takav Z sa i3 na 1.9 i 820M za sličnu sumu, to je već OK izbor.
 
Poslednja izmena:
A sta znam... To je opet samo 2000 razlika a uzecu Lenovo. Hvala puno za ovu informaciju za benchmark shop!

EDIT: narucio upravo Z50-70 na benchmarku... Mislim da je super kupovina za ovaj novac.
 
Poslednja izmena:
Full HD. Super je laptop... Tacno ono sto sam ocekivao, izrada je super. Dosta je tanji nego sto sam ocekivao, zvuk je odlican... Hladan, tih, klasika za Lenovo sa Intelom. Ako nekome treba neka informacija ili ga nesto zanima u vezi ovog laptopa stojim na raspolaganju. Kao sto sam rekao, mislim da se stvarno mnogo dobija za ovaj novac i jos jednom veliko hvala Darkodar sto si mi javio da ga ima u benchmark shopu...
 
Nazad
Vrh Dno