Šta je novo?

ASUS G501 u Srbiji?

manve

Slavan
Učlanjen(a)
01.01.2006
Poruke
741
Poena
320
Moja oprema  
CPU & Cooler
7700X Corsair H150I Elite Capellix
Matična ploča
Asus ROG STRIX X670E- E GAMING
RAM
2x16GB G.SKILL F5 6000HZ CL30
GPU
6900 XT
Storage
Kingstone SKC3000 2TB
Zvuk
Bose QC 35 II
PSU
Seasonic Focus Gold 1000W
Kućište
Asus GT501
Monitor
Gigabyte M32U
Miš & tastatura
Corsair Vengeance K70 + Logitech G600
Pristup internetu
  1. Optički internet
Postavljam ovakvu temu na ovom forumu a ne na 'gde kupiti' jer mislim da postoji prisustvo ljudi iz Asus Srbija ovde.
Upravo prodah laptop iz potpisa, i relativno brzo moram uzeti novi a izbor je pao na Asus G501 kao najbolju stvar na trzistu po mom misljenju u smislu performanse- tezina.

Asusovci, da li imate/mozete dati neki info na temu raspolozivosti ovog modela u Srbiji u sagledivoj buducnosti?
 
Neznam sta da ti kazem ja sam npr odustao od tog modela i uzeo G551 nisam mogao cekati 501 a pravo da ti kazem i ovaj moj sto sam kupio puna kapa pa i preliva Laptop je zver bukvalno sve u full HD igram i nema cile mile samo trazi jos [emoji6]
 
Taj G501 super deluje ovako "na papiru", ali on ima 4K displej, a ta GeForce M-960GTX ne može da gura igre u 4K nema šanse. Tako da mu je taj 4K displej ispada mana za gejming za koji se reklamira. Plus je skup.
 
Sve je to sjajno, al nit sam pitao za misljenje o compu niti sam rekao da uzimam 4K niti da bi se comp koristio za gaming i slicno :)

G501 postoji u 1080p varijanti.
Takodje ima opciju 6cell 96Wh bateriju vs 4cell 56Wh kod G551.
Tezinski je 700 grama laksi od G551. Ima blago bolju grafiku.
Stvarno nisam hteo da ovo bude tema za i protiv G501 i ako neko od moderatora zeli, bio bih mu zahvalan da unisti sve van teme.
 
Pa onda lepo sačekaj da se pojavi u radnjama. Asus Srbija očigedno ne zna odgovor na tvoje pitanje.
 
Izgleda... mada su tu kada treba da se nesto izreklamira.
 
Hajde ASUS_Srbija, pozovi kolegu da dođe na kafu i da proba 4k 15" display. i UX501 će da posluži :)
 
Samo reci gde i kada :D
 
Asus Srbija, vrlo rado bih prihvatio ponudu da probam g501 u 4k varijanti ukoliko je bila ozbiljna.
Dodatno, moze li komentar na temu? Postoji li ikakav info kada ce g501 u Srbiju?
 
Hvala za info. Mozda se ceka win10? Ne vidim sta drugo moze da bude. Stize PP.
 
Hvala za info. Mozda se ceka win10? Ne vidim sta drugo moze da bude. Stize PP.

a možda se kod domaćih distributera čeka da padne cena na 199€. pa će onda da poruče. Ili kad se bude nudio sa Windows Bing-om. To je jedino na šta trzaju stručnjaci iz IT distribucije u Srbiji.
 
Pa 'ebem li ga, evo u emmiju od danas ima 751 sa 980GTX za cirka 2000e pa ne vidim onda da je takva zrtva i rizik da uvezu 10 komada 501. Al sta ces, ko zna kako rade ti mozgovi.


edit: haha, vec je prodano to nekoliko komada sto je stiglo, sklonjen je sa listinga.
 
Poslednja izmena:
Pa 'ebem li ga, evo u emmiju od danas ima 751 sa 980GTX za cirka 2000e pa ne vidim onda da je takva zrtva i rizik da uvezu 10 komada 501. Al sta ces, ko zna kako rade ti mozgovi.


edit: haha, vec je prodano to nekoliko komada sto je stiglo, sklonjen je sa listinga.

Kakva zemlja, takve i prodavnice. Ništa čudno.
 
Ja kad sam kupovao G551 u g ** radnji uzeo sam ujutru(slucajno sam tih dana trazio neki gaming l.t) a vec uvece si ga mogao uzeti samo u B.G a za 2-3 dana vise ni tamo izgleda je to slucaj sa svakom HOT robom [emoji6] a zasto bog te pitaj
 
Uveze se par komada...
 
Bio sam do ASUS-a na NBG, probao isti hardware na UX501.
Prvo sam popricao sa domacinom gde sam izneo misljenje da me 4K ne interesuje i da mi samo uvecava cenu konfiguracije. Iz nekog nepoznatog razloga mi portable office nije radio pa dok je instaliran pravi iskoristio sam vreme da popricam sa Sasom na neke teme koje me interesuju, al naravno zaboravio sam pola stvari- treba nositi papir sa spiskom! :D

Probana gomila realnih dokumenata word+excel u split screenu na 4K. Promenio sam misljenje o 4K ekranu za 15 minuta :) Sasvim je upotrebljivo. Da je screen 28'' bilo bi savrseno, ali :)
Proban 4K video... ispunio ocekivanja-nestvarno.
Probana jedna VM u Virtual Boxu koja napuni svih 16GB rama, klizila je lepo, al skaliranje u win7 nije doraslo 4k ekranu. Host je stavljen na 1080p pa je i VM izgledao kako treba. Tu i nije imalo sta narocito dalje da se testira osim win7 na 4K, ssd je radio glavni posao ovde.

Asus ljudi sa bencha, ljudi koje sam sreo u zgradi na NBG i narocito Sasa: HVALA!
Hvala za ovaj gest koji pokazuje da je bar nekome u ovoj tuznoj zemlji stalo do necega, a da nisu u pitanju hleb i mleko. Sam laptop koji sam video, i par testova su sekundarni u ovoj prici.
 
Win 7 nije pripremljen za 4K. Čudi me da je uopšte instliran na taj laptop. Tek Windows 10 ima punu podršku za 4K u smislu skaliranja itd. Čak i Windows 8.1 ima loše default skaliranje na mom 15" 1080p laptopu (G551).

A najgora stvar je, a to se ne odnosi samo na Asus, je što ja uopšte nemam priliku da isprobam laptop od €1000 pre kupovine. Mogu samo da ga kupim pa onda da ga isprobavam. To je glupo jer kad čovek kupuje takav ili skuplji lap, a kod nas su to dosta velike pare s obzirom na standard, trebalo bi da ima mogućnost da isproba modele koji dolaze u obzir pa da se odluči na osnovu toga, a ne na osnovu slika i specifikacija sa weba.

To što je tebi pružena prilika da isprobaš laptop je čist kuriozitet i izuzetak na našem trižištu.
 
Poslednja izmena:
Win7 je na VM-u.
 
Win 7 nije pripremljen za 4K. Čudi me da je uopšte instliran na taj laptop. Tek Windows 10 ima punu podršku za 4K u smislu skaliranja itd. Čak i Windows 8.1 ima loše default skaliranje na mom 15" 1080p laptopu (G551).

A najgora stvar je, a to se ne odnosi samo na Asus, je što ja uopšte nemam priliku da isprobam laptop od €1000 pre kupovine. Mogu samo da ga kupim pa onda da ga isprobavam. To je glupo jer kad čovek kupuje takav ili skuplji lap, a kod nas su to dosta velike pare s obzirom na standard, trebalo bi da ima mogućnost da isproba modele koji dolaze u obzir pa da se odluči na osnovu toga, a ne na osnovu slika i specifikacija sa weba.

To što je tebi pružena prilika da isprobaš laptop je čist kuriozitet i izuzetak na našem trižištu.

Zato sigurno imamo prilike da isprobamo krševe od 29,990 dinara. Oni skoro pa iskaču iz frižidera. To je svuda. Svih proizvođača, ima i razne boje.
Da li je Manve imao kuriozitet ili je jednostavno pitao, pa mu se otvorilo, to je druga priča.

Ja bih voleo da što više korisnika može da ima kontakt sa predstavnicima distributera, proizvođača itd. Ili makar edukovanih prodavaca u maloprodajama.
Ima i par takvih, video ih svojim očima. Svaki 100-ti.

Raspada nam se zemlja, raspadaju nam se prodavnice, čast izuzecima ako se prepoznaju.
 
Moze Windows 7 4k , ne moze 8k , 10-ka ce valjda moci 8k!
 
Otprilike je tako, samo što ja nisam čak siguran da mogu da se probaju i ti jeftini modeli. Njih viđam po izlozima, skupe retko kad ili nikad, a čak iako su na displeju (na rafu), ne možeš ništa osim da ga razgledaš. Paljenje ne dolazi u obzir, a kamo li da negde imaš "tester" - komad koji služi samo potencijalnim kupcima za isprobavanje te se na kraju proda po nižoj ceni jer je, jel'te, otvaran i "diran".

Moja kupovina laptopa izgleda tako što do besvesti surfujem po stranicama prodavnica, tražeći model po meri, pa gde ga ima, pa gde je najpovoljniji, pa da li je danas rasprodat iako ga je juče bilo, pa da li je promenjena cena, jer cene se menjaju na dnevnom nivou, a svaka naredna isporuka znači i novu - višu cenu. Pa u jednoj isporuci su najpovoljniji u jednoj radnji, u sledećoj u drugoj, u narednoj u trećoj i tako u krug.

Kada na kraju pronađem ono što tražim sa novcem u džepu, sledi još jedna provera trenutnih cena u svim radnjama, zatim telefonsko naručivanje i poseta radnji samo radi preuzimanja.

Znači što se mene tiče, radnje za laptopove kao da ne postoje. Sa moje tačke gledišta kao kupca, to su obična skladišta u koja samo odlazim da preuzmem prethodno naručen laptop.

Par puta mi se dešavalo da ispalim narudžbinu jer sam naknadno našao isti model po nižoj ceni na drugom mestu, ili nešto jači model po istoj ceni. Sva sreća da WinWinu treba 24h da dostavi laptop iz Čačka ili gde se već nalaze, inače bih ja sad imao model laptopa sa Geforce 850GTX i bez 32GB SSD keš diska, ovako sam za iste pare u drugoj radnji našao model sa 860GTX i 32GB SSD-om, u kojoj su mi ga dobavili za par sati. Već naredne nedelje, proveravajući cene iz radoznalosti, videh da je u radnji u kojoj sam kupio, novi cenovnik značajno viši nego u drugim radnjama.

Znači to je iskustvo kupovanja laptopa u Beogradu - jedna ogromna glavobolja, umesto zadovoljstvo. Muka živa. Pretpostavljam da je to, uz besparicu, i jedan od razloga što ljudi odlažu kupovinu laptopova do poslednjeg trenutka - jednostavno nema se živaca za to.

A te radnje služe za razgledanje miševa, tastatura i tako nekih accessories, periferija, ultra budget laptopova, dok prave stvari možeš da razgledaš samo na netu. I da moliš Boga da su navedene specifikacije one koje ćeš dobiti i u svom novom laptopu.
 
Poslednja izmena:
U uslovima gde je ekonomija zemlje na kolenima 25 godina, gde uvoznici komponenti otvaraju svoje maloprodaje da bi doveli male radnje i generalno konkurenciju do bankrota, gde isti manager jednog dana prodaje hektolitre piva a drugi dan televizore, zasto bi se iko trudio?
Ne vidim drugi razlog osim zadovoljavanja nekih zakonskih uslova i ovakvih retkih, usamljenih entuzijastickih poteza nekih lokalnih predstavnika velikih brandova.
Jedan od najboljih tekstova na temu je fenomenalna Pecina ekspolozija posle neke Samsungove promocije telefona u Uscu pre recimo 3-4 godine gde je napravljen overview tadasnjeg stanja sa kancelarijama predstavnika velikih brandova u Srbiji. Sudeci po tekstovima koji se pojavljuju na benchu, sitacija se promenila koliko toliko i jako rado bih iscitao novi tekst od istog autora o sadasnjem stanju, kada bi ga Peca hteo napisati.

Dobro poznata stvar: mnogo je lako unistiti brand- treba ga napraviti.
 
Džabe kukamo :) Evo već će biti bolje od sutra, čuo sam da se dva najveća naroda Balkana mire (?????) i da će sve odmah biti bolje.
Što se distribucije tiče, tek tu je mrak mrak mrak, ništa se više ne vidi u mraku.
Sve što valja pobeglo je u unosniji biznis, a sad neki priuičeni popunjavaju tabelice i prave "dilove" sa predstavnicima proizvođača (koji su još tu ostali, polako nestaju i oni jedan po jedan) na temu: ne šta traba i šta je dobro, nego šta možemo da zavalimo buljuk u Tehnomaniju, Gigatron, WinWin ili slično, pa da nam ovi ne vrate.
Zato ti Krikete moraš da dobijaš nervni slom kad poželiš da obnoviš svoj kućni / poslovni IT arsenal. Zato ti Manve ne možeš videti uključen 4k notebook u našoj zemljici. Jer ti stručnjaci po tim navedenim distributerima i radnjama ne znaju šta je to. To su (čast izuzecima) likovi koji ne znaju baš mnogo o tehnici i tehnologiji, ne znaju baš mnogo o ekonomiji, u stvari, ne znaju uglavnom ni o pravopisu i gramatici srpskog jezika, ali to je verovatno najmanji problem.
Biće bolje. Od sutra već.

A Manve druže, ne znam šta imaš protiv piva :)
 
Poslednja izmena:
Bas nista :D
 
...Ili makar edukovanih prodavaca u maloprodajama.
Ima i par takvih, video ih svojim očima. Svaki 100-ti.
Anegdota na ovu temu: Kupujem pre par godina budget laptop, tipa €400+-50 za po kući i da ćerkica gleda crtaće, i tražim neki sa što jačim procesorom, najmanje Core i3, ali po mogućstvu Core i5. I nađem jedan jedini model sa Core i5 za te pare (tad je još PDV bio 8%), neki Aspire 5750 valjda, više se ni ne sećam. Uglavnom tada je već bio izašao ili u najavi Ivy Bridge, a ovaj je bio Sandy Bridge ili čak i stariji.

U svakom slučaju, Core i5+Geforce 740 za nekih €450. A tih Aspire 5750 je bilo sa raznim konfiguracijama procesora, uglavnom svuda je bio da se nađe i3, a taj i5 je bio jedan jedini komad ostao u Laptop Centru.

I odem ja, tu mi je bila jedna njihova podružnica na 5 minuta od stana, "dobar dan-dobar dan, video sam na netu da imate taj i taj model, da imamo" i iznese mi on crni laptop, a na netu je taj i5 model bio plavi. I ja kao super, aj nema veze boja ako ne mogu da biram, kad ono pogledam nalepnicu, piše Core i3.

Kažem ja prodavcu da ja hoću model sa Core i5 procesorom, i on ga nema u toj radnji. I sad, on pokušava da me ubedi kako je i Core i3 dobar blabla kao lepo je imati i5 ali šta će ti to, nešto u tom fazonu, dok se ja ono ne obazirem na te njegove priče već čekam da mi kaže ima li ili nema i5 model sa njihovog sajta, da bi mi on odjednom mrtav ladan postavio pitanje "da li ja znam razliku između Core i3 i i5"?!?

Ja ono ne mogu da verujem šta me pita, mislim se koja je svrha tog pitanja, šta, ako ne znaš razliku ne možeš da kupiš i5?

I ja ga gledam onako u neverici, kažem mu da znam razliku, nego jel ima on da mi proda laptop sa i5 procesorom ili nema. Nisam došao na test iz poznavanja Intel procesora nego da kupim određeni model sa određenim procesorom koji imaju na stanju na sajtu - pa makar ne umeo ni da ga upalim.

Vidim ja da otprilike zavisim od njegove dobre volje - da li će da okrene telefonom drugu radnju gde imaju taj model te da mu ga dostave, ili će baš da ga mrzi.

I ja ono kao druže znam razliku, i3 ima hyper-threading, i5 ima turbo boost i i7 ima 4 jezgra, nego jel imaš ti na kraju to ili ne? I on onda valjda kad se uverio da znam šta hoću i da me uzalud ubeđuje, nazove radnju i zamoli kolegu da mu dostave taj komad da ga ja sutra pokupim. Pritom mi priča da je i5 plavi, pita me jel hoću plavi, ja kažem hoću i5, dal je plavi ili roze mi je u krajnjoj liniji nebitno. -"Znači hoćeš plavi?" -"Hoću Core i5." -"Znači plavi?" -"Ako je plavi Core i5 onda da, hoču plavi!".

Čitava peripetija da ubedim prodavca da mi proda laptop. Znači, morao sam i test poznavanja Intelovih tehnologija da polažem da bi se gospodin umolio da mi proda ono što hoću.

Mislim totalno ******ski, da dovodi kupca u potencijalno neprijatnu situaciju. Šta bi bilo da nisam znao razliku, da li bi me ubeđivao da je i3 koji ima u radnji, tj. "crni", ustvari bolji nego i5, ili bi odbio da mi proda jer ne znam šta pričam, nije mi bilo jasno. Ali eto, još jedna zanimljivost iz beogradskog laptop šopinga :)

Sorry za offtopic
 
Poslednja izmena:
Da, stvarno dobra anegdota tj primer. Znači kupio si plavi ? :) :)
 
Nazad
Vrh Dno