Šta je novo?

Koju grafička za ovaj setup

emaremare

Znamenit
Učlanjen(a)
21.09.2007
Poruke
4,330
Poena
1,265
Interesuje me o kojoj grafičkoj bi mogao da razmišljam a da ne bude overkill. Znači o kojoj bi grafi maksimalno mogao da razmišljam.

Ploča - MB 1155 Gigabyte GA-H77N-WIFI
Procesor - CPU 1155 Intel Core i5-3470 4-Core 3.2GHz Box
RAM - 2x4GB Kingston 1600 Mhz

Napajanje Thermaltake - mislim da je 450 W - ovo moram da proverim

Pre bih uzeo Nvidiju nego ATI, ali avaj sve je OK...
 
Kod mene u 690 advance 2 zamenjena pasta noctua stavljena Ima 5 ventilatora fan auto temp 72 stepena u furmarku posle 15 minuta asic 74 % :) pasta i kompresor je cudo. U igrama 65 neprelazi drugo undervoltovana je na 1.1 bez problema to sam zaboravio sa 1.175v. Vecina radi bez probema undervoltovana.
 
Poslednja izmena:
ne zezajte se sa 280x i lc power 600w ofis,
ta grafika traži bar 650w MINIMUM, i to kvalitetnog napajanja.

u furmarku (extreme burn in) vuče 300 vati sama.
 
Undervoltujte malo valja :) ovo sto kaze kokan je tacno undervoltovana vuce 260w u furmarku mereno upsom. Karta je zver ne igrajte se.
 
Poslednja izmena:
Ma ne bi se zezao. Kada se odlucim da menjam uzecu jace napajanje definitivno da to sve fercera kako bog zapoveda. Nego sada kada vec ni ne znam budzet, da li je 290x overkill ili bi mogao i nju potencijalno da razmatram ako budem u mogucnosti?
 
Ma ne bi se zezao. Kada se odlucim da menjam uzecu jace napajanje definitivno da to sve fercera kako bog zapoveda. Nego sada kada vec ni ne znam budzet, da li je 290x overkill ili bi mogao i nju potencijalno da razmatram ako budem u mogucnosti?

Sve ti je receno jos na pocetku - taj procesor moze da izgura bilo koju single gpu graficku.

Nemoj ni slucajno da uzimas 290X novu, jer za taj isti novac se uzima GTX970. Jedino da je trazis polovnu za ispod 290 evra.
 
Poslednja izmena:
GTX760 je besmislena kupovina, posto se polovna prodaje po istoj ceni kao 280X. A ni kao nova se ne isplati jer nije puno bolja od 270X.
 
Poslednja izmena:
safir vapor-x je sasvim dobra.

ALI

obavezno idi kod vlasnika da je probaš, i obrati pažnju na 2d rad (desktop okruženje i firefox , bez 3d akceleracije, video materijala, jutjuba i slično)

postoji poznat bag kod GCN 1.0 kartica, najviše kod Tahiti čipa, mada ga ima i na drugima,
(to je bag, a ne kvar, tako da ti neće reklamirati kartu kao neispravnu, ali ćeš i dalje imati nerviranje).

-gde kartica undervoltuje na niskim klokovima (na 2d je to 150gpu/300mem ) , uglavnom na analog VGA konektoru, i onda imaš krzavu sliku u vrhu ekrana, ( posebno uočljivo na firefox pregledaču ).

obavezno lično odi kod čoveka i ispitaj 2d rad, kao i 3d (msi kombustor, temperature, u openGL i directX okruženjima).
 
Poslednja izmena:
Naravno, nego kada kažeš uglavnom na VGA analogu da li to znači da ako bi spojio HDMI-em na plazmu se nebi primećivalo ili i tako se pojavljuje?

p.s. dobar ti je potpis, apsolutno ga se pridržavam
 
Poslednja izmena:
na hdmi i na DVI se to ne vidi . u svakom slučaju, najbolje lična proba. (a za potpis, - fala ! :) )
 
Da li neko ko ima R9280X-DC2-3GD5-V2 moze da da tacne dimenzije, jel po ovome sa sajta debela je navodno 1,5 incha a to mi deluje nerealno malo. Ja od pci slota do okvira kucista imam 5,4 cm ali u kucistu samo mesta za 2 slota. Kuciste je Cooler Master Elite RC-120A-KKN1.
 
neće to moći onda u micro itx. gledaj neku mršaviju, tj dvoslotnu . mada je bolje kad malo zaljulja ...
 
Nazad
Vrh Dno