Šta je novo?

Poznajete li HiFi?

korisnik2007a

Slavan
Učlanjen(a)
30.06.2007
Poruke
1,059
Poena
375
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5 5500
Matična ploča
ASUS B450MK
RAM
64GB Kingston DDR4 @3533MHz
GPU
ASUS RTX 3060Ti
Storage
Kingston 1TB NVMe
Zvuk
Integrisana
PSU
be quiet! 750W
Kućište
GAMDIAS ATHENA M1 ELITE
Monitor
LC Power LC-M25-FHD-144
Miš & tastatura
MS Industrial C720&M900
Mobilni telefon
Mi 10 Pro
Ako nekoga interesuje da testira sluh i sluske/zvucnike

http://test.tidalhifi.com

Ja imao 4/5, zbrzao zadnju, nisam ni odslusao do kraja.

Ali jesu bas bas finese u pitanju :)

Probao sam posle na brzaka cisto da provalim da li se ponavlja i ponavlja se
tako da radimo na dzentlmensku rec :D

edit : Ipak se ne ponavlja, ali mora stranica da se refreshuje, mada pesme ostaju iste
 
Poslednja izmena:
Zanimljivo, mada po mom misljenju i ne toliko komplikovano, a test je uradjen na apple slusalicama...
Screen Shot 2015-05-14 at 1.14.40 AM.jpg
 
Ja sam pao na prvom i trećem. Jer su obe pesme krajnje nebitne za lossless. Kompresovane i elektronske...
A Hotel California i lossless varijanta je gora od one koju ja imam.
 
Samo 1 greska, 4. pesma, mada mislim da sam imao srece, ne verujem da tako dobro prepoznajem, i to na zvucnicima. Mada sam i procenjivao na osnovu 2-3 sekunde, jer mi deluje da sto se duze slusa, to je veca dilema.
 
Poslednja izmena:
5/5 na Apple sluskama. I ova HD verzija Hotel California je krs.
 
2/5 na nekim Logitech celavim slusalicama. :d
 
4/5
Treću sam omašio.
Krš zvučnici iz potpisa. :)
 
5/5, sa PreSonus HD7 a 4/5 sa AT CKX9 in ear sluskama (sve uz fiio e10k dac). Sa AT sam pao na HC, osluskivao sam najvise bass a sluske su same po sebi v-shaped pa su malo teze za procenu. Imam ss samo za test uz AT, nisam se setio ranije http://www.dodaj.rs/f/2b/fw/tOoisuT/hifi-test-ckx9.jpg

A Hotel California i lossless varijanta je gora od one koju ja imam.
I ova HD verzija Hotel California je krs.

Slazem se a i sama pesma me mnogo smorila zbog sveprisutnosti pa sam jedva slusao taj sempl do pola.

Mada ne znam koliko je ovaj test verodostojan.. bas cu probati i sa zvucnicima kasnije. Moram probati i sa krs A4 sluskama :d
 
Poslednja izmena:
probao na poslu :) 4/5 superlux 668b i hp elitebook 850 :D omasio cetvrtu. bas cu probati kuci jos jednom :)
 
ja sam ili gluv ili ne znam sta treba da slusam ovde (a bavim se miksanjem zvuka :/) mada sam slusao na tiho i na zvucnicima i pogadjao sam bezveze jer ja stvarno ne umem da registrujem razliku ako nemam direktan a/b test da mogu da vracam delove i slusam u loop-u od par sekundi neku deonicu.. stvarno mi nije jasno na sta treba da se obrati paznja.. ili da probam sa sluskama?
 
Pa obavezno sa slusalicama, jer potpuno je nemoguce pogoditi kad se slusa tiho na zvucnicima.
 
ok 4/5 cuju se ipak neke razlike, najvise u drugoj zbog energije kick-a dok kod daft punk-a i poslednje nisam mogao da provalim.. hotel kaliforniju sam mozda pogodio mozda i nisam ni tu ne mogu da kazem da sam CUO iako mi se ucinilo da je na jednom snimku malo cistija kontra cinela.. interesantan test svakako, bas cu da konvertujem svoj daft punk u mp3 320kbps pa da vidim da li cujem razliku :)
 
lol 4/5, shebas se na drugoj... :D
 
ne iskljucujem tu mogucnost uopste :D
 
4/5 i ja trecu pogresio. zvucnici Philips.
 
Test je 100% fejk. Skinite flac fajlove sa sajta i pustite kroz neki spectrum analyzer.
 
mora jigga nekako da drzi sajt ziv, barem dok beyonce i kanye ne izbace novi album.
 
Five in five correct, fantastic!
na behringer hpm1000, najbolja kupovina ikada :d
nije da sam nagadjao, oseti se razlika, inace danas bas na poslu sam provalio da kolegi levi zvucnik na laptopu ne radi dok sam setao oko njega, a on to nije primetio, pre svega jer ih ne upotrebljava cesto, ni glasno, al ja sam iz prve nekako cuo, tako da valjda imam dobar sluh :)
 
Da ponovim. Test je fake. Fajlovi su isti.
 
Ja se bas ne slazem, mislim da postoji neka razlika (mozda gresim mada)... Kako si proverio mada, ili i ti nagadjas?
 
U pitanju su u sustini dva kompresovana fajla ali sa razlicitim stepenom kompresije. Kolega je verovatno mislio da nema nista od 24/192 formata, vec da se radi o recimo mp3 fajlovima, jedan npr cbr320 drugi npr vbr226. Tako sam bar ja razumeo komentar i ceo ovaj "test".
 
^ odlicno, hvala za linkove.

Koga zanima ima ''kod rusa'' nekoliko lossless kolekcija-testova za zvucnike i slusalice, zaboravih sad nazive ali sam probao pre par meseci i prilicno su dobri.
 
Poslednja izmena:
nije fejk ljudi, evo sad smo kolega i ja po dva puta isto pazljivo preslusavali i oba puta smo sve pogodili osim daft punk-a
kod prve ja licno cujem suptilnu razliku u separaciji odnosno malo bolje izlazi bubanj iliti dobos, na losijem snimku je sve malo zamuljano, jako jako male nijanse
u drugoj se jasno na jednoj cuje sub na kicku na drugoj ne
trecu smo promasili dakle lofi je bolji :D
cetvrtu slusajte side odnosno separacije na levom i desnom kanalu, ja sam recimo provalio po gitari koja je malo u levo i po hihatu
u petoj slusajte violinu i njene harmonike
mada generalan utisak je da je sve vec kompresovano necim, nijedan snimak nema lepe visoke
 
Four in five correct, well done!
sa polu polomljenim mono slusalicama od nekog prastarog dell desktopa, bez sundjera i oklopa na maleckom netbooku ... u prepunoj kancelariji dok svira drugi radio :)

Nije neki problem ukapirati o čemu se radi. Gomila produkcijskih trikova, filtera, kašnjenja .... tzv. budženja starih snimaka. Prebacite sisteme na mono sound i dobićete mnogo bolju diferencijaciju.

Svi ti testovi su samo reklamni trikovi za prodavanje magle. Savremena pop muzika je ništa prema onome što se dešavalo u produkciji šezdesetih i sedamdesetih. Tad je tonski majtor morao pored sluha da ima i veliku veštinu, sada pored računara ne mora da ima ni jedno ni drugo.

Imam gomilu tih lossless test CD-a u raznim bitrate-ovima, ali se to koristi samo za demonstraciju znatiželjnima i neupućenima. Za ocenu nepoznatih sistema koriste se diskovi i ploče koje odlično poznajete. U mom slučaju je to par albuma Pink Floyd, Leb i Sol 2 i par diskova klasične muzike.
 
Nazad
Vrh Dno