Šta je novo?

Nexus 5 (2015)

bongec

Cenjen
Učlanjen(a)
03.07.2013
Poruke
715
Poena
170
Po netu ne moze sa se zivi od komentara kako Huawei ili LG prave novog Nexusa 5 , pa me interesuje vase misljenje- sve o tome.
 
Ja sam skapirao da je varijanta ili - ili. Ovako sa dva modela ce biti super ,naravno ako vrate krstene " narodske "cene , jer ne veujem da je Nexus 6 bas razvalio .
 
Poslednja izmena:
Uuu.. Ovo je odlična vest. Treba da menjam telefon i uzeo bih samo nekog Nexusa.
 
Ma daj bre, pa dokle vise ce da budu *****i sa jadnim kapacitetima baterija?!
 
To je bio odgovor za onog lika koji je samo uleteo u temu i pitao koliko će da košta, a niko još ništa konkretno ni ne zna o modelu.

Beše priča se o 2700mAh.
 
Bas tako, pa moj z3c ima 2600mAh u mnogo manjem telu!!
 
To je bio odgovor za onog lika koji je samo uleteo u temu i pitao koliko će da košta, a niko još ništa konkretno ni ne zna o modelu.

Beše priča se o 2700mAh.
Nisam mislio da mi neko kaze cenu u dinar nego cisto neko nagadjanje.. Tipa slicna cena kao g4 ili niza s obzirom da je nexus i tome sl..
 
Verovatno je dosta prica ispricano sto se toga tice ali me zanima cisto sta sprecava prozvodjace da stave npr 3000mah konkretno ovom modelu?

Mada klasicna prica, ko bi onda kupovao g4ku i slicne..
 
Koliko sam ja video ,a ako je verovati tim likovima sa neta,cena bih trebalo da bude kao manje od 500$ .A sad ko ce ga znati ,to su samo nagadjanja.
A oko baterije ,pa krastavac ,LG pravi fon..Mora njihov flagship da bude nekako bolji,zasto bih neko onda dao 100~200 e vise za g4... :)
 
Nexus ko god da ga pravi nikada nije konkurencija, kada udjete u radnju ili kod operatera niko vas nece sa vrata gadjati njime kao sto to rade sa jabukom i samsungom. Mogu da stave najbolju bateriju, opet to ne bi uticalo na nista.
 
@ tetsuo izvini zbog tona i nacina obracanja.
Sti se tice baKterije , tu je vec sve (a nadam se da nije) LG 2700 ,Huawei 3500. Nisu se pretrgli ni za veci model, a za manji bi mogli bar da prepisu neki stamina mod , ako veca nema gde da im stane. :D Podrazumeva se da ne naprave glupavu egzibiciju sa QHD ekranom.
A cena, ako bude oko 500 baksa ,moje skromno misljenje je da postoje velike sanse za fail u prodaji !
@ ticmie bilo bi vise nego cool da se ponovi situacija iz 2013 - u avgustu izasao flagship LG G2 ,u oktobru Nexus 5 po osetno nizoj ceni i svi zadovoljni.
 
Poslednja izmena:
Ako ga LG bude pravio od nule, a ne na osnovu nekog svog flagship modela, biće bar $500.
 
Ako ga LG bude pravio od nule, a ne na osnovu nekog svog flagship modela, biće bar $500.

Slazem se - ako budu ,mada ne vidim realnu potrebu.
Danasnji trendovi u industriji su takvi da razvoj jedne platforme proizvodjaci iskoriste za unapredjivanje sledecih prizvoda ,sto dovodi do manjih troskova i samim tim mogucnost nize cene ili vece zarade na proizvodu . Nexusi su imali odlicnu prodju do 5-ice svi znamo zasto : skoro flagship sa friskim stock androidom za drasticno manje novca . Izadje 6-ica ,odstupilo se od te filozofije i prosla je kako je prosla. (izmislih sad na brzinu toplu vodu :D ). Ako razvijaju novi telefon onda ce nam po ceni od 500 $ ponuditi nesto do sada nevidjeno , ja od Nexusa ocekujem revoluciju za taj novac .
 
Poslednja izmena:
Nexus nece doneti nista revolucionarno ni novo, samo ce ubaciti neke stvari kako bi sto bolje prikazali android M. Tako da nece nista novo izmisliti, ubacice ono sto treba i, nadam se, poboljsati ono sto treba da se poboljsa. Samo eto, nece se mnogo proslaviti bez prave, dostupne cene. Preterali su sa N6, telefon nista novo nije doneo, uostalom i svi znamo cemu Nexus telefoni sluze, a to nije da budu najbolji telefoni. Samo je N5 uspeo jer je odnos cene i kvaliteta bio odlican.
 
Nexus nece doneti nista revolucionarno ni novo, samo ce ubaciti neke stvari kako bi sto bolje prikazali android M. Tako da nece nista novo izmisliti, ubacice ono sto treba i, nadam se, poboljsati ono sto treba da se poboljsa. Samo eto, nece se mnogo proslaviti bez prave, dostupne cene. Preterali su sa N6, telefon nista novo nije doneo, uostalom i svi znamo cemu Nexus telefoni sluze, a to nije da budu najbolji telefoni. Samo je N5 uspeo jer je odnos cene i kvaliteta bio odlican.

+1
 
Slazem se - ako budu ,mada ne vidim realnu potrebu.
Danasnji trendovi u industriji su takvi da razvoj jedne platforme proizvodjaci iskoriste za unapredjivanje sledecih prizvoda ,sto dovodi do manjih troskova i samim tim mogucnost nize cene ili vece zarade na proizvodu . Nexusi su imali odlicnu prodju do 5-ice svi znamo zasto : skoro flagship sa friskim stock androidom za drasticno manje novca . Izadje 6-ica ,odstupilo se od te filozofije i prosla je kako je prosla. (izmislih sad na brzinu toplu vodu :D ). Ako razvijaju novi telefon onda ce nam po ceni od 500 $ ponuditi nesto do sada nevidjeno , ja od Nexusa ocekujem revoluciju za taj novac .

x puta je već rečeno na forumu da su nexusi uvek bili skupi. prvi jeftini je bio nexus 4.
ako izuzmemo nexus s, svi su donosili nešto novo na tržište (najčešće h/w). n4 je došao sa niskom cenom, dok je n5 bio samo varijacija na g2 (isto kao nexus s u odnosu na galaxy s).
 
Poslednja izmena:
Ako bude prihvatljiva cijena, izgleda da sam pametno iskontrolisao ne upgrade sa n4 na n5. Bilo bi to samo neiskusno bacanje love.
 
Iskreno sam se prilicno razocarao u Nexus seriju. Jeste on developer telefon, ali nikako da se otrese bug-ova. E sad, to je ok ako je telefon sa izuzetno malom cenom, pa ko zeli da testira google, samo napred. Medjutim sa rastom cene, ta developer matematika polako gubi smisao.
 
Pa nexus se prvi otrese bugova, samsung lg uvek kasne par meseci.
 
Pa nisam vise siguran u to. Evo recimo Nexus 4 se skoro nikad nije otresao bug-ova. Android 5 je stigao odavno, a svi nexusi imaju po neki bug sa lolipopom. Sa druge strane, dobijem firmin neki sljamsung i to neki bas slabiji (core prime). Na njemu sve radi bez bugova, ukljucujuci i lolipop. Resio sam da se oprobam sa kinezom Jiayu S3, pa da vidimo posle sta dalje :).
 
Ma jeste bez bagova na samsungu, pa s6 ima problema a ne neki levi core prime.
 
O tome i pricam, levi core nema bug, a Nexus i top modeli imaju... Nelogicno ali tako je. I onda se zapitas cemu toliki novac.
 
Nazad
Vrh Dno