Šta je novo?

Problem sa maticnom?

AlanFord

Čuven
Učlanjen(a)
09.08.2002
Poruke
71
Poena
610
Posedujem 5 god.staru konfiguraciju: AMD phenom II X3 720 BE,nikada OC ,na ploči Gigabyte MA790x-UD4,2x2 GB kingmax 1066 Mhz,graf.Saphire 6850,napajanje LC Power 6600GP silent giant,WD 640GB AAKS Sata2.
Problem sledeći:pre dve nedelje komp u toku otvaranja igre (DOTA2) zamrzao,posle restarta nije vise uopste podizao sistem,jednostavno procesor radi ali ne ulazi u bios niti sve ista pojavljuje na monitoru. Posle toga rođak mi je fleshovao BIOS na toj ploči i kompjuter radi bez problema (2 dana). Posle dva dana računar se normalno uključuje radi nekih pola sata i normalno isključuje,po povratku sa posla pokusavam da ga ukljucim ali ponovo nema nikakvih znakova zivoza, tj. procesor radi ali se ne podize sistem niti se ulazi u bios,jucer smo ponovo fleshovali bios na maticnoj i ponovo radi bez problema (pitanje je dokle).
Da li iko ima ideju sta bi moglo da uzrokuje gore navede probleme,graficku smo testirali na drugom komp (ispravna),procesor je ocigledno ispravan čim sada radi bez problema,napajanje mozda? Ujedno smo jos na maticnoj promenili i bateriju jucer,mozda je do toga?
 
Da je do baterije pc bi ti radio bez problema samo ti ne bi držao parametre CMOSA. Lično mislim da matična pokazuje znakove otkaza.
 
Napajanje ili maticna, nesto polako otkazuje.
 
Bio sam stavio neku staru matičnu umesto moje koja naravno podrzava moj procesor i memoriju ali takodje nije davao znake zivota,pitanje je da li je i ta ploča uopste bila ispravna,uglavnom sada radi sve ok sa mojm starom pločom posle flasha biosa, Da li napajanje moze toliko da je zezne da tek uz flash biosa ponovo proradi,i zasto sada radi ok ako je do napajanje,samo pokusavam da eliminisem napajanje iz sumnje ili njega da "okrivim".
 
Nazad
Vrh Dno