Šta je novo?

Kako odabrati Access Point?

falco

Poštovan
Učlanjen(a)
06.01.2014
Poruke
3
Poena
51
Cao,
da li biste mogli da me posavetuje kako da odaberem odgovarajuci AP? Gledao sam na internetu i svi "hvale svoje konje" a iz dosadasnjeg iskustva znam
da se prodavcima ne treba verovati (cast izuzecima) :D

Od parametera sam video da je
- brzina od 125 do 300 Mbps za 2,4 Ghz mreze
- u slucaju 5Ghz signala, (cini mi se da) brzina onda ide do 750 Mbps
- (valjda) osetljivost antene od 2 do 5 dBa.
- imaju od 1 do 4 antena.


E sad.
Koja je prednost ako uzmem AP sa vise antena?
Ako bih uzeo AP sa 5GHz signalom, jel mogu na njemu da rade i uredjaji koji imaju prijemnik koji podrzava samo standard: 802.11 b/g/n.?

Hvala unapred!

Edit: Bitno mi je jos ako je moguce da se namesti da VPN ima najvisi prioritet.
 
Poslednja izmena:
Uz AP ti treba i dobar ruter da bi mogao da namestas prioritete.

Predlog za AP Ubiquiti UniFi
 
Uz AP ti treba i dobar ruter da bi mogao da namestas prioritete.

Predlog za AP Ubiquiti UniFi

Ubiquiti ako na njega nećeš kačiti puno uređaja. Primer kod mene: 40 iPad tableta i još toliko telefona i laptopova, UniFi kaže: nakonzumiraš mi se fekalija... Radi on, samo je protok katastrofa mali.
 
Da me otvaram novu temu, zanima me da li postoje AP koji mogu da se konektuju na wifi mrežu sa wpa pass? Ja imam neki planet ap ali ne postoji mogućnost kačenja na wpa zaključane mreže. Dajte neku preporuku šta da uzmem, više mi odgovara polovno zbog cene...... trenutno mi komp izigrava ap s wifi karticom, ali hoću to da izbegnem da uzmem adekvatan ap.
EDIT: ruter već imam a ap mora da ima priključak za spoljnu antenu i lan.
 
Poslednja izmena:
extazy, nije jasno pitanje, pa svi noviji podržavaju wpa/wpa2 protokol
 
Pa nemam pojma ja sam imao nekoliko ap-a različitih proizvodjača pa nisu imali tu opciju u varijanti kad je ap u client modu. Pošto planiram kupovinu polovnog uređaja preko oglasa zato i pitam ovo da ne omanem.....
Ja trenutno imam planet 4033 koji može samo na otključane mreže..... treba mi da re-emituje signal sa rutera koji ima wpa pass u deo kuće gde je loš signal zato mora da ima opciju da se kači na zaključane mreže.
 
Pa da, svaki ap ima i opciju repeater samo kako da to radim sa wifi mrezom koja je zakljucana? Imao sam vise tih ap i nijedan nije mogao da se kaci na mreze sa security na wpa pass. Morao sam da ih zakljucavam preko mac adrese ali onda kad bi dosao neko kod mene da bi mu dao pristup na net prvo moram da nadjem njegovu mac adresu, pa da otvorim pretrazivac pa da ukucam u mac adrese pa restart uredjaja..... zato to sve hocu da izbegnem a da imam zakljucanu mrezu.
 
Meni je moj Linksys WRT54GL sa DD-WRT bez problema radio u 'repeater mode'.
Istina da je bilo malo problema sa podesavanjem ali kada je proradio radio je bez problema.
Povezivao sam se na zakljucanu mrezu i imao sam i svoju mrezu zakljucanu,
cak sam bio nastimao da se uredjaji medjusobno ne vide u te dve mreze.
 
Nazad
Vrh Dno