Šta je novo?

Nece da se upali kompjuter

Sallee

Slavan
Učlanjen(a)
15.03.2008
Poruke
327
Poena
319
Pre godinu dana kupio sam drugi kompjuter a moj stari sa amd athlon II 250 sam prebacio u drugo kuciste i ostavio u drugoj sobi... Nov kompjuter sam sam sklopio kao i prethodni. Znaci stari sam samo prebacio u drugo kuciste i nisam ga rasturao, plocu sa procesorom i ram memorijama samo sam zasfasio za drugo kuciste dodao graficku i sve spojio povezao kako treba... Taj stari komjuter mi je 2 meseca pre nego sto sam kupio novi izgoreo neki deo na ploci osetio se smrad kao zice da gore i video sam dole na dnu da je jedan mali deo izgoreo ali nista kompjuter mi je normalno radio i pored toga jos 2 meseca. Kada sam kupio novi onda sam stari koji je sve ok radio, ugasio i kao sto sam napisao prebacio u drugo kuciste i u drugu sobu i nisam ga vise palio skoro godinu dana sve do danas probam da ga upalim medjutim ne pali se nista se ne desava. Otvorim kuciste i kada pritisnem power dugme kao da cujem na vrlo kratko vrlo tiho kao cak ili kao da bi hteo neki ventilator da se pokrene i to je sve... Zatim rasturim od novog kompa napajanje i prebacim u stari probam da ga upalim nista cak se sada ni ono cak ne cuje okretao sam one 2 zice na ploci gde je za power ali nista.. Da li je to maticna otkazala ili sta se desilo? Kazem da je radio sve ok, i onda sam ga ugasio prebacio u drugo kuciste i nisam ga dirao skoro godinu dana a sada nece da se upali... Ako je maticna kupio bih drugu imam 4 ram memorije ddr2 od 800mhz na njemu imam hard disk graficku...
 
Pa ako mu nije do tog nagorelog dela, onda su kondezatori izgubili funkciju.
Desava se da se isuse, narocito ako pc ne radi duze vreme.
 
To je tranzistor za regulisanje napona, lepo je izgoreo pocrneo i pci slot.

Koji procesor hoces da stavis na tu plocu?
 
Poslednja izmena:
ali radio bez problema :) posle toga.. ploca asus m2n sli deluxe... inace on je i bio crne boje... kada je goreo oprlio je malo i pci slot... moze li neko da potvrdi da je ploca u pitanju kupio bih drugu?
 
Poslednja izmena:
Elektroliti se isusili, gube funkciju vremenom, narocito ako ne rade.
Cest slucaj kod starih uredjaja koji duze vreme stoje van funkcije.
 
koja mi ploca treba am2+ ili am3+ ili?
treba mi sa 4 slota za ram ne sa 2
ja sam gledao polovne ali to je sve nesigurno a i skupe su oko 30e
 
Moze i AM2+ i AM3, ne moze AM3+, kupi onu za koje imas memorije ddr2 ili ddr3.
Athlon II 250 radi i sa jednim i drugim.
Ja sam isto ostao sa ddr2 memorijom, prodao FX6300 i maticnu
da kupim neki i5 ali me zeznulo poskupljenje.
Pikam GTA 5 i sa ovim opusteno.
 
Poslednja izmena:
ovu asus plocu sto sam naveo gore kao za kupovinu ona je am3+ i cini mi se da pise da taj athlon moze na tu plocu samo ja imam ddr2 ram memoriju da li ce ona raditi na am3+ plocama?
 
Poslednja izmena:
Da moze AM3 i AM3+ procesore, athlon II 250 je AM3 preocesor.
Moguce da moze i na neke AM2 ploce.
Asus M2N-E inace AM2 moze neke AM3 procesore.
Recimo GA-M57SLI-S4 AM2 moze sigurno taj procesor sa ddr2.
 
Poslednja izmena:
a da li ce mi ddr2 ram memorije raditi na am3+ plocama jer su one napravljene za ddr3 memorije?
 
E to ne moze, na AM3+ plocama rade samo ddr3 memorije.
Tu jedino Asrock je mozda napravio neku monstrum plocu
po obicaju koja moze da primi ddr3 ili ddr2 memoriju.
Znao sam imaju oni N68C-GS FX moze sve zivo od FX do AM2 Sempron
ddr2 ili ddr3 sve ide.
Imaju i Asus i msi neke konbinacije ali Arock je sampion.
 
Poslednja izmena:
e pa onda cu to uraditi znaci da kupim asrock n60c gs fx i na njoj ubaciti procesor athlon II x2 i stare ram memorije ddr2
 
Ali da znas da su tu dva slota za ddr2 i dva za ddr3 memoriju.
Tako da si ogranicen na kolicinu memorije koju mozes instalirati.
 
Poslednja izmena:
znam ali to ce biti kompjuter za net samo tako da nije problem
 
nema asrock n68 ima ASROCK 960GC-GS FX koliko vidim iste su pa cu videti nju da narucim
 
stigla mi je ploca asrock i samo sam povezao napajanje za maticnu cpu fan ubacio ram memorije bez graficke harda cd rom-a, i isto se desava kao sa asus plocom samo cakne napajanje i nista... ne verujem da je procesor crko...
mozda ne valja power button na kucistu? kako to da proverim da li postoji nacin da ploca se odmah pali bez power button-a? kada na napajanju pozadi pritisnem da dobije struju
jer ako je ok power button onda je verovatno procesor crkao ali ja sam ga gledao ovako nema nista da se vidi na njemu da je nesto izgorelo, mada mozda to i ne mora da se vidi...
to sam zapazio da se otkacila bila jedna zica za reset ona stoji na prednjem delu kucista pa sam je vratio nazad ali setio sam se jos pre 8 godina da nije hteo da mi radi reset nesto ali sad znam zasto
 
Poslednja izmena:
zaboravio sam da napisem da kada probam da ga upalim, ni ventilator na napajanju se ne pali
probao sam sa srafcigerom prespojio sam power na ploci i desi se isto sto i kad pritisnem power samo se cuje "tk" iz napajanja, mislio da nije power dugme pokvareno
 
Poslednja izmena:
---- evo upalio se i rade ventilatori! Izgleda da ono kuciste ne valja izgleda ima masu negde! probao sam na kartonu da li treba da kupim drugo kuciste ili?
 
Poslednja izmena:
Pre bih rekao da distancijali između ploče i pozadine nisu pravilno namešteni. Ako se tačno poklapaju sa rupama na ploči a nema neki ekstra koji nije ispod rupe, napravi od tankog kartona izolatore između njih i ploče.
 
Nazad
Vrh Dno