Šta je novo?

ASUS Zenbook UX305 - video recenzija

jale00

Slavan
Učlanjen(a)
29.11.2005
Poruke
83
Poena
309
Veliki pozdrav svima.
Evo mene opet sa novom video recenzijom.
Ovog puta je u pitanju jedan, po mom mišljenju, neverovatan uredjaj a to je ASUS Zenbook UX305. Vaše mišljenje ću nadam se da čujem kada budete odgledali recenziju. ;)

[YOUTUBE]bStH-l2mIjM[/YOUTUBE]
 
Ovaj laptop u US kosta 699$ i cisto sumnjam da je bilo koji Samsung Series 9 u istoj cenovnoj klasi, a pogotovo ne njegov pandan sa Core M cpu-om.
Btw, taj Samsung pandan iz ove klase je ATIV Book 9 i kosta skoro duplo vise (1200$), ima duplo manje RAMa i duplo manji SSD.

Zasto bi ga uopste uvozili? :D
 
Veliki pozdrav svima.
Evo mene opet sa novom video recenzijom.
Ovog puta je u pitanju jedan, po mom mišljenju, neverovatan uredjaj a to je ASUS Zenbook UX305. Vaše mišljenje ću nadam se da čujem kada budete odgledali recenziju. ;)

[YOUTUBE]bStH-l2mIjM[/YOUTUBE]

pohvale za ideje, kreativnost, humor ... dobre su ti ove recenzije.
 
Nije naravno, odakle ti ta informacija?
Prestao je da ih plasira na trziste evrope.
 
Nije naravno, odakle ti ta informacija?
Prestao je da ih plasira na trziste evrope.

ok, možda je i tako, možda ih prodaju još u Koreji ... ali zar to više manje nije ista stvar, za nas ovde?
Ako ih ne prodaju, i ne servisiraju u Evropi, kakva je svrha porediti ih ili razmatrati za kupovinu?
 
Ima li neki tanak model sa nvidia grafikom unutra?
 
Novi zen je prespor i stuca na iole malo zahtevnijem radu,za office filmove i muziku je ok al ima i povoljnijih notebookova sto isto mogu
 
Mogu isto, ali se ne mogu bas porediti po dimenzijama i tezini.
Samim tim i nisu bas u istoj kategoriji...
 
Ako necega sad ima,ima tankih i laganih ultrabookova posto sad vidim da prelazimo na gabarite i tezinu jer performansama novi zen ne moze da se hvali jer ih i nema, sa cpu-om na 1ghz
 
Neozbiljno je u 2015. godini performanse meriti po radnom taktu, jer arhitektura procesora ima mnogo veci uticaj. Uzgred, Core M procesor ima radni takt koji ide i do 2 GHz. Na kraju, UX305 i nije pravljen da bude radna stanica vec moderni ultraprenosni racunar koji za svoju namenu ima vrlo dobre performanse, a pritom je i BESUMAN (pasivno hladjen).
 
Neozbiljno je u 2015 godini praviti notebook u rangu midrange tableta
 
Pazi, u krug kompanija koji prave laptop-ove sa novim Core M procesorima je usao i Apple sa MacBook Retina i sa istim tim performansama.
Ili su svi oni kako kazes neozbiljni, ili stvarno postoji potreba za ovom kategorijom ultraportable uredjaja (u kojoj je po meni MacBook bez premca, ali to je druga stvar...)
 
Ne mogu da poredim win i osx posedujem oba,osx je veci performer pokrece ga brze i duplo slabiji hw nego win
 
Ja koristim ux32vd više od 2 godine i meni završava posao... Programiranje i 3d grafika.
Vreme je za novi. Treba mi nesto od 15.6", 2160x3840 ekran (ne mora touch) i7, nvidia, ssd 500gb i touchpad koji radi (nijedan pc laptop ili ultrabook nema dobar touchpad).
Sve to u formi ultrabooka.. Neću da teglim više od 1.5kg.
Ima li nešto što odgovara mojim željama?
 
Ok.. Ux501 bi mi završio posao. Malo je debeo za moj ukus (2cm) ali unutra je stvarno moćan hw.
Da li ste sredili touchpad? ELAN driver za ux32 ste ogranicili, pa koristim neke drivere od Samsunga koje mogu dodatno podesim.
Standardno pitanje za Asus.. US tastatura i cena? [emoji1]
 
Mozda mozes i u obzir da uzmes lenovo s540 i7/256/fhd varijantu
 
Taj lenovo ima amd grafiku unutra. Ne dolazi u obzir.
 
Ne ljutim se.
 
Ok.. Ux501 bi mi završio posao. Malo je debeo za moj ukus (2cm) ali unutra je stvarno moćan hw.
Da li ste sredili touchpad? ELAN driver za ux32 ste ogranicili, pa koristim neke drivere od Samsunga koje mogu dodatno podesim.
Standardno pitanje za Asus.. US tastatura i cena? [emoji1]

Halo Bing, kako brat?

UX501JW-VISION
15.6" 4k QFHD IPS (3840x2160) Non-glare EWV, High Brightness 300nit, Ultra-Slim
Intel Core i7-4720HQ, Quad-core (2.6 GHz-3.6GHz Turbo, 6M Cache)
16GB DDR3 1600MHz (8GB on-board)
128GB SSD + 1TB 5400rpm, 2.5" + TPM chip
NVIDIA GeForce GTX 960M (N16P-GX) 2GB GDDR5
Windows 10 64bit PRO (English + EE language pack)
US localization

cijena? prava sitnica ..... oko 199,990rsd
 
Koliko je kostao zenbook infinity 2014 sa duplo slabijim specifikacijama i bez diskretne grafike ova cena je jos i ok :D
 
Ok.. Ux501 bi mi završio posao. Malo je debeo za moj ukus (2cm) ali unutra je stvarno moćan hw.
Da li ste sredili touchpad? ELAN driver za ux32 ste ogranicili, pa koristim neke drivere od Samsunga koje mogu dodatno podesim.
Standardno pitanje za Asus.. US tastatura i cena? [emoji1]

Jedan od potencijalnih pogodaka je i novi Dell XPS 15 za 2015, koji je trenutno samo najavljen kao 15'' verzija sjajnog i malog Dell XPS 13'' sa minimalnim bezelom oko ekrana.
dell-xps-15-model-for-2015-e1433347103186-1940x1091.jpg

http://www.forbes.com/sites/brookec...on-windows-10-apple-retina-macbook-pro-rival/
 
Treba mi nesto od 15.6", 2160x3840 ekran (ne mora touch) i7, nvidia, ssd 500gb i touchpad koji radi (nijedan pc laptop ili ultrabook nema dobar touchpad).
Sve to u formi ultrabooka.. Neću da teglim više od 1.5kg.
Ima li nešto što odgovara mojim željama?

Lenovo ThinkPad Carbon X1 i Dell XPS 13 su trenutno najbolji Windows ultrabukovi (15,6" ne spada baš u ultrabuk form faktor), s tim što Carbon X1 košta an arm and a leg.

ThinkPad Carbon X1 Recommended spec: Core i7-5500U, 2560x1440 non-touchscreen, 8GB RAM, 256GB PCIe SSD - £1779.

Sa price/performance stanovišta, Dell XPS 13 je trenutno najbolji ultrabuk. Taj XPS 15 ne bi trebalo da je za bacanje, mada nisam još video review za njega.

A imaš i taj neuhvatljivi Asus G501 koji isto deluje fantastično sa osnovnom cenom od 2000 nečega.

ArsTechnica: The Windows laptop guide: Spring 2015
 
Poslednja izmena:
Odgledao sam par tvojih recenzija na yt kanalu, dopada mi se kako radis i ono sto bih ti preporucio to je da u opisu stavis konfiguraciju laptopova, vidim dosta ljudi to trazi, a i bzv je da samo stoje linkovi ka fb i instagram grupi.
 
Nazad
Vrh Dno